Станом на 16.09.2019 адвокатам виплачено 7 806 936,49 грн. Кредиторська заборгованість 1 473 050,50 грн.


   

Інформаційна довідка про роботу Першого миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги станом на 18.08.2017 р.

 1. 1.За період з 18 липня 2017 р.  по 18 серпня 2017 р. Першим миколаївським місцевим центром з надання БВПД та бюро правової допомоги було зареєстровано всього 703 звернень клієнтів, надано 607 роз’яснень та консультацій,  у т.ч.  540 осіб звернулося до Центру вперше.

З них  234 особи звернулося до офісу місцевого центру безпосередньо, та 469 осіб звернулися до 4 відділів бюро правової допомоги Першого центру (Березанського БПД – 152 чол., Новоодеського БПД – 172, Ольшанського БПД – 62  та Очаківського БПД – 83).

За цей період було прийнято 95 письмових звернень громадян про надання безоплатної вторинної правової допомоги (з них 60 – у головному офісі Центру та 35 - у відділах бюро правової допомоги).

 1. 2.В період 18.07.17-17.08.17 видано 63 доручення про призначення адвоката та 27 наказів на працівників центру (з них 12 наказів на працівників відділу представництва Першого центру, танаказів - на спеціалістів відділів бюро правової допомоги).
 2. 3.Із загальної кількості осіб, які звернулися за цей період, найбільша кількість звернень надійшла від осіб віком 35 - 60 років  280 звернень (що складає 39,8%), понад 60 років 150  ( 21,3 %)  від 18-35 років 110 (15,6%).
 3. 4.Аналіз наданих правових консультацій свідчить про те, що найбільше людей в цей період хвилювали наступні питання:  

-          інше цивільне — 112 (15,9%)

-          житлового права – 71 (10,1%), 

-          сімейного – 87 ( 12,3 %),

-          спадкового — 77  (10,9 %),

-          земельного права – 78 (11,1 %),

-          соціального забезпечення – 47 (6,6 %),

-          договірного – 91 (12,9 %),

-          трудового  - 27 (3,8%),

-           адміністративного –  28  (3,9 %),

-          виконання судових рішень  - 9 (1,2 %),

-          медичного – 7 (1 %),

-          інше – 69  (9,8%)

 1. 5.Із загальної кількості осіб, які звернулися до центру, 242 – чоловіків та 298 -  жінок.

За звітний період найбільше письмових звернень про надання БВПД було зареєстровано від наступних категорій громадян:

-          малозабезпечених осіб (середньомісячний сукупний дохід сім’ї нижчий суми прожиткового мінімуму) - 76 (80 %),

-          ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» - 13 (13,7 %),

-          інвалідів 5 (5,3 %),

-          від осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною 1 (1,06%)

За джерелом отримання інформації про роботу Центру можна виділити окремим рядком - рекомендації іншої особи – 292 звернення (41,5% від загальної кількості) та направлення з органів державної влади – 115 (16,4%)

 

 1. 6.Першим миколаївським місцевим центром у липні - серпні 2017 року проведено наступні виїзні (мобільні) пункти консультування громадян:

19 липня 2017 р. відбувся спільний прийом громадян начальником відділу «Березанське БПД» та начальником Березанського районного відділу ДРАЦС у Миколаївській області, під час якого за консультацією звернулась жінка з питання підтвердження зміни прізвища після укладення шлюбу, шляхом отримання витягу про шлюб ( шлюб розірвано, тому свідоцтво про шлюб відсутнє).

02 та 17  серпня 2017 року у відділі «Березанське БПД» відбулися чергові спільні прийоми громадян за участю начальника відділу Л. Бенедюк та начальника Березанського районного відділу ДРАЦС у Миколаївській області під час яких було надано консультації з питань внесення змін до актового запису про народження дітей (виправлення невірно написаного прізвища) та отримання дубліката свідоцтва про смерть чоловіка для подальшої реалізації права членів сім'ї учасника бойових дій на пільги з оплати за комунальні послуги та з питання внесення змін до актового запису про одруження та зміни прізвища особи.

09 серпня 2017 року головний спеціаліст відділу «Новоодеське БПД» здійснила виїзний прийом до села Михайлівка Новоодеського району Миколаївської області. Під час прийому громадян було надано 3 юридичні консультації з питань: поновлення строку вступу в спадщину, стягнення аліментів, встановлення та визнання батьківства.

11 серпня року спеціалісти Центру проводили прийом громадян у консультаційному центрі з питань організації надання безоплатної правової допомоги при Миколаївській обласній державній адміністрації.

11 серпня 2017 року начальник відділу «Березанське БПД» провела виїзний прийом до с. Новофедорівка Коблевської сільської ради Березанського району. Під час проведення прийому громадян за консультацією звернулось 2 особи з питань отримання статусу малозабезпеченої особи та визнання спадщини відумерлою для отримання соціального житла.

Перший миколаївський місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги постійно розширює мережу мобільних консультативних пунктів. На сьогоднішній день Центром відкрито та функціонує 13 консультаційних пунктів:

Для інвалідів війни, збройних сил та учасників бойових дій

 Для учасників АТО

 Для всіх категорій громадян на базі районних державних адміністрацій – Очаківської, Березанської, Новоодеської та Миколаївської.

 Для ув'язнених Ольшанська виправна колонія №53. Миколаївська обл., Миколаївський район, смт. Ольшанське. В силу специфіки закладу та контрольно-пропускного режиму колонії робота мобільного консультативного пункту на території колонії проводиться не рідше 1 разу на місяць, а також в разі потреби – на вимогу засуджених та за попереднім погодженням з адміністрацією виховної колонії.

Миколаївський слідчий ізолятор. м. Миколаїв, вул. Лагерне поле, 5. Мобільний пункт працює в режимі телефонного дзвінка. Працівники Першого ММЦ здійснюють виїзний прийом громадян по мірі виникнення потреби.

Для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – Очаківська загальноосвітня санаторна школа-інтернат для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

 1. 7.Адресна правова допомога: з метою надання адресної правової допомоги 25.07.2017 року начальником відділу Новоодеське БПД здійснено виїзд до громадянки, яка за станом здоров'я не змогла прийти на прийом. У ході з'ясування фактів громадянка К. написала заяву про надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

 

 1. 8.З метою розширення можливостей доступу незахищених верст населення до  БПД працівники Центру продовжують проводити активну діяльність з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями,
  проводяться робочі зустрічі, семінари, круглі столи.  Інформація про проведення заходів систематично надається для висвітлення на офіційному сайті Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Миколаївській області.

Так,  17 липня 2017 року був проведений круглий стіл на тему «Становлення незалежності України», проведений в Березанській центральній районній бібліотеці, в якому взяла участь начальник відділу «Березанське БПД». Людмила Бенедюк розповіла присутнім про історичне значення Декларації про Державний суверенітет України та ознайомила із її змістом.

18.07.2017 року головний спеціаліст відділу Очаківського БПД провела робочу зустріч із завідувачем Очаківського районного сектору управління державної міграційної служби України в Миколаївській області – Черновою М.Д. На інформаційному стенді сектору залишено буклети «Бюро правової допомоги: ваш юридичний довідник» та «Порядок отримання безоплатної правової допомоги» з адресою та контактами Очаківського бюро правової допомоги.

19.07.2017 року начальник відділу «Очаківське БПД» провела робочу зустріч із працівниками Куцурубської сільської ради об’єднаної територіальної громади, де розповіла про діяльність Очаківського бюро правової допомоги. Було висвітлено основні завдання та цілі, роз’яснено види правових послуг, які надає Бюро, поняття первинної та вторинної правової допомоги, а також категорії громадян, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Особливу увагу приділено питанню співпраці та взаємодії для забезпечення ефективного доступу жителів громади до безоплатної правової допомоги.

25 липня 2017 року головний спеціаліст відділу «Новоодеське БПД» дійснила виїзний прийом до Бузької сільської ради Новоодеського району. Посадовцям сільради було доведено про основні види юридичних послуг, які надає бюро правової допомоги, порядок отримання первинної та вторинної правової допомоги. Поширено буклети "Порядок отримання безоплатної правової допомоги".

26-27 липня 2017 року в місті Миколаїв відбулася Діалогова платформа з питань захисту прав ВПО, за участі представників органів соціального захисту населення міста та області, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центрів системи безоплатної правової допомоги та представників громадського сектору, я який взяли участь працівники Центру.

27 липня 2017 року начальник відділу «Березанське БПД» провела право просвітницький захід у відділі рекреації та екоосвіти Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський», з метою інформування колективу про роботу і діяльність Бюро в системі безоплатної правової допомоги. Упродовж заходу присутнім було детально роз’яснено про основні види юридичних послуг, які клієнти можуть отримати, звернувшись до бюро правової допомоги, надано вичерпну інформацію про первинну та вторинну правову допомогу, порядок її надання.

28 липня 2017 року працівники Центру прийняли участь у церемонії відкриття Міністром України П.Петренко консультаційного центру з питань організації надання безоплатної правової допомоги при Миколаївській обласній державній адміністрації.

28 липня 2017 року начальник відділу «Новоодеське БПД» здійснив виїзд до села Баловне Новоодеського району, з метою поширення серед посадових осіб та громадян відомостей про Бюро правової допомоги та його діяльність. Серед працівників закладу проведено роз'яснювальну роботу про порядок отримання громадянами безоплатної юридичної допомоги, щодо необхідних документів для отримання безкоштовного адвоката. У закладі розміщено буклети "Про порядок отримання безоплатної правової допомоги" та "Реалізація прав учасників АТО на землю та житло".

31.07.2017 року працівники Центру прийняли участь засіданні «круглого столу» за темою «Торгівля людьми як соціальна проблема суспільства», який проходив на базі Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова. Захід приурочений до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.  

02.08.2017 року начальник відділу представництва Вікторія Пазурчик прийняла участь у тренінгу з написання грантових заявок на конкурси ЄС, який проходив у м. Херсоні, та 04.08.2017 року  -  у лайфхаку для медійника-початківця.

Також продовж 06-08.08.2017 року начальник відділу представництва Вікторія проходила навчання у другому модулі Тренінгу "Медіація та діалог як інструменти для порозуміння в українському суспільстві".

07.08.2017 року інтегратор Центру провела робочу зустріч з заступником голови адміністрації Заводського району Миколаївської міської ради та начальниками відділів апарату. Під час проведення зустрічі обговорювались питання щодо надання первинної правової допомоги органами місцевого самоврядування. Також було обговорено проведення спільних заходів з адміністрацією на ІІІ та ІV квартали 2017 року, щодо інформування мешканців про БПД.

07 серпня 2017 р. заступник директора Центру прийняла участь у робочій нараді з питань дискримiнацiї щодо жiнок, яку було організовано департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації. Присутніми представниками органів виконавчої влади та громадських організацій розглядалися шляхи вирішення проблеми дискримінації щодо жінок в Миколаївській області. Наприкінці зустрічі учасники також обговорили питання про доцільність створення в Миколаївській області Наглядової Ради з питань дискримінації прав жінок, у яку можуть увійти представники всіх зацікавлених державних і громадських організацій. 

У зв’язку з злободенними питаннями щодо сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, надання правової допомоги учасникам АТО та членам їх сімей, правової допомоги переселенцям та для акумулювання зусиль в даному напрямку 07.08.2017 року директором Центру Олегом Матвієнко було проведено робочу зустріч з директором Миколаївського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Під час проведення зустрічі обговорювались питання щодо взаємодії між Центром та Службою, щодо надання БПД та юридичного супроводу даної категорії громадян, розроблення сумісного плану дій по виїзним прийомам громадян на місцях, висвітлення в ЗМІ інформації про діяльність та послуги, які надають населенню Центр та Служба.

08.08.2017 р., директор Центру Олег Матвієнко прийняв участь у підсумковій колегії органів та установ соціального захисту населення області у першому півріччі 2017 р. Департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА. Олег Михайлович під час свого виступу розповів про розвиток системи безоплатної правової допомоги, зупинився на основних завданнях та функціях Центру та бюро, підкреслив підсумки роботи Центру за І півріччя 2017 р. У виступі була піднята проблематика: боротьба з приховування безробіття, проблема торгівлі людьми з огляду на права людини, протидії насильству у сім’ї, захист прав неповнолітніх та дітей, позбавлених батьківського піклування.

08.08.2017 року заступник директора Центру та інтегратор провели робочу зустріч з директором Миколаївського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Під час зустрічі обговорювались питання щодо систематичного обміну інформаційними буклетами Центру та Служби, надання БПД та забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги осіб та сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах та не можуть подолати їх самостійно, осіб, які стали жертвами від торгівлі людьми, учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб.

09 серпня 2017 року головний спеціаліст відділу «Новоодеське БПД» здійснила виїзний прийом до села Михайлівка Новоодеського району Миколаївської області, відвідала  до Михайлівської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини Новоодеського району, де розповіла про систему БПД, завдання та цілі, роз’яснила про види правових послуг, які надає Бюро, поняття первинної та вторинної правової допомоги, а також категорії громадян, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

08.08.2017 року заступник директора та інтегратор провели робочу зустріч з заступником голови адміністрації Центрального району Миколаївської міської ради та начальниками відділів апарату. Під час проведення зустрічі обговорювались питання щодо надання первинної правової допомоги органами місцевого самоврядування, проблемні питання місцевої громади та способи їх вирішення, з якими правовими проблемами найбільш часто звертаються мешканці району до адміністрації. Було запропоновано що співробітниками центру буде вивчені ці питання та запропоновані інформаційні матеріали до розповсюдження.

08.08.2017 року директор Олег Матвієнко  провели робочу зустріч з заступником директора Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської обласної ради , під час якої обговорювались питання щодо проведення спільних виїзних прийомів громадян у віддалені райони Миколаївської області, проведення спільних правопросвітницьких заходів тощо.

10.08.2017 року, з метою забезпечення доступу військовослужбовців та учасників АТО, які звертаються до Волотерського посту Миколаївського залізничного вокзалу до безоплатної правової допомоги, працівники Центру оформили юридичний куточок.

11 серпня 2017 року начальник відділу «Березанське БПД» взяла участь в засіданні ХIV сесії Березанської районної ради сьомого скликання, а також  в рамках налагодженої співпраці завітала до відділу Березанської райдержадміністрації - Служби у справах дітей з метою передачі буклетів «Позбавлення батьківсяких прав: підстави та порядок розгляду», «Твої права – твій захист. Правові орієнтири для кожної дитини», «Бюро правової допомоги:Ваш юридичний провідник» для розповсюдження серед клієнтів служби, які потребують правової допомоги. Також 11.08.17 р. начальник бюро із робочим візитом у           с. Новофедорівка Коблевської сільської ради Березанського району ознайомила колектив та старосту села з питаннями щодо права жителів громади на безоплатну правову допомогу та порядок їх реалізації. У ході зустрічі зі старостою села Новофедорівка було обговорено створення і забезпечення роботи мобільного консультаційного пункту.

11 серпня 2017 року начальник відділу «Очаківське БПД» провела робочу зустріч із працівниками центру надання адміністративних послуг Очаківської районної державної адміністрації Миколаївської області. Було обговорення перспективи співпраці, обговорено основні проблематичні питання земельного законодавства та залишено відповідні матеріали: Кейс правових консультацій, роз’яснень та порад із земельного права, особливості орендних правовідносин тощо.

11 серпня 2017 року заступник директора Центру Ольга Василенко провела робочу зустріч із заступником голови Вітовської районної державної адміністрації Миколаївської області,  під час якої обговорено перспективи співпраці, підписано угоду про проведення спільної ППД, та розміщено інформаційну площадку (стенд). Також 11.08.17 заступник центру провела робочу зустріч із директором Корабельного районного центру зайнятості м. Миколаєва, під час якої були обговорені перспективи подальшої співпраці тощо.

11 серпня 2017 року директор Центру Олег Матвієнко провів робочу зустріч із головою адміністрації Заводського району Миколаївської міської ради, під час якої обговорювались питання щодо надання первинної правової допомоги органами місцевого самоврядування, місцева громада її злободенні правові проблеми, з якими правовими проблемами звертаються мешканці району до адміністрації. Було запропоновано, що співробітниками центру будуть вивчені ці питання та виготовлено черговий Кейс правових консультацій.

11.08.2017 р. фахівці Центру провели робочу зустріч із працівниками управління соціального захисту населення Вітовського району. За підсумками зустрічі було вирішено продовжувати роботу щодо проведення спільних заходів, зокрема –проведення навчальних семінарів для пенсіонерів при органах соціального захисту «Університет третього віку», виїзних прийомів громадян та ін. Також працівникам управління було запропоновано провести анкетування серед відвідувачів та клієнтів управління соціального захисту, по результатах якого підготувати черговий Кейс правових консультацій, роз’яснень та порад на хвилюючи злободенні питання.

14.08.2017 року начальником відділу Новоодеського БПД  у Гур'ївській сільській раді Новоодеського району та  Гур'ївської сільської бібліотеки проведено роз'яснювальну роботу та розміщено брошури з питань укладення договору оренди земельної ділянки, суборенди земельної ділянки, дострокового розірвання договору оренди, порядок безкоштовної приватизації земельної ділянки.

16.08.2017 р. фахівцем Ольшанського бюро проведено робочу зустріч із працівниками управління соціальних виплат та компенсацій Миколаївського району.  

16.08.2017 року фахівці Центру провели виїзний прийом громадян до Міського притулку для громадян похилого віку та інвалідів. Під час виїзного прийому проведено роз'яснення для персоналу притулку про систему БПД, категорії осіб, які мають право на безоплатну правову допомогу та порядок отримання БПД.

16.08.17 начальник відділу «Березанське БПД» здійснила виїзд у  Коблівську сільську раду Березанського району,  з метою інформування громади про БПД, про організацію надання безоплатної первинної правової допомоги органами місцевого самоврядування, також розповсюдження інформаційних матеріалів із земельних питань, орендних правовідносин, сімейного права, тощо.

16.08.2017 р. заступник директора Центру провела чергову робочу зустріч із працівниками управління соціальних виплат та компенсацій Заводського району, під час якої було обговорені перспективи подальшої співпраці. Працівникам та для відвідувачів управління було залишено інформаційні буклети з різних правових питань.

17 серпня 2017 року з нагоди Дня незалежноті України на базі Миколаївської обласноїуніверсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова відбувлась респект - зустріч «Твої ровесники, державо». Героями зустрічі стали молоді, амбітні миколаївці, що завжди налаштовані на позитивний, якісний результат та досягли успіху в різних галузях знань: Соколик Олег – начальник управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради, Колос Алла – дизайнер-практик, викладач Миколаївської філії Київського Національного університету культури і мистецтв, Валерія Кутюхіна – начальник відділу «Очаківське бюро правової допомоги». На даній зустрічі молоді активісти обговорили шляхи досягнення свого успіху та обмінялися своїми баченнями щодо майбутнього нашої держави.

Між Першим центром та Центрами зайнятості Миколаївської області налагоджені тісні зв’язки, з усіма Центрами зайнятості підписані Угоди про співпрацю, фахівці центру приймають активну участь у правопросвітницьких спільних заходах, семінарах із безробітними та роботодавцями.

Так,  10.08.2017 року директор Центру Олег Матвієнко та заступник директора Ольга Василенко провели робочу зустріч з директором Заводського центру зайнятості м. Миколаєва Рябовою Наталею Андріївною, під час якої були опрацьовані заходи щодо надання первинної правової допомоги,  злободенні правові проблеми та шляхи їх вирішення.

27 липня 2017 року працівники Центру прийняли участь в семінарі для безробітних, які перебувають на обліку в  Заводському районному центрі зайнятості, який проходив в рамках проведення Дня учасника АТО та орієнтації на службу за контрактом для демобілізованих учасників антитерористичної операції відбувся вже традиційний дня Заводського РЦЗ інформаційний захід «Проблеми вирішуємо спільно».

03 серпня 2017 року начальник відділу «Новоодеське БПД» прийняв участь в інформаційному семінарі для безробітних громадян на тему: "Попередження торгівлі людьми". А. Скляров проінформував присутніх про основні аспекти Закону України "Про протидію торгівлі людьми", санкцію статті 149 Кримінального кодексу України. Також до відома громадян доводилась інформація про діяльність Бюро, порядок надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги.

В рамках проведення всеукраїнської інформаційної кампанії з нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми 03 серпня 2017 року було проведено профінформацій семінар для безробітних, які знаходяться на обліку у Вітовському РЦЗ. Фахівцем Центру було проінформовано про експлуатацію дитячої праці та покарання за скоєння даного злочину згідно Кримінального кодексу України. Особливий інтерес викликала інформація про строки покарання за використання малолітньої дитини для заняття жебрацтвом.

11.08.2017 року з нагоди відзначення Міжнародного дня молоді в Заводському районному центрі зайнятості фахівець Центру прийняв участь у семінарі для молоді «Особливості зайнятості молоді» .

16 серпня 2017 року головний спеціаліст відділу "Ольшанське БПД" прийняла участь у семінарі за участю безробітних Миколаївського району на тему: «Загальна зайнятість». Наталія розповіла присутнім про систему БПД, основні завдання та форми роботи бюро, категорії осіб, які мають право на безоплатну правову допомогу. 

16.08.2017 року головний спеціаліст відділу організації надання БВПД та роботи задвокатами Юлія Криницька прийняла участь у черговому семінарі для безробітних Корабельного центру зайнятості м. Миколаєва.

 

 1. 9.Протягом 17.07.17 – 18.08. 2017 року було надано 8 скайп-консультацій мешканцям Миколаївської області та Миколаєва.

 

 1. 10.З метою покращення результативності діяльності центру  постійно ведеться робота над розробкою і тиражуванням інформаційних буклетів,  нових форм звітності з графічною та аналітичною частиною щодо функціонування та розвитку системи БПД в регіоні, розміщенням інформації на офіційному веб-сайті регіонального центру тощо.

З метою покращення доступу жителів м. Миколаєва та області до БПД, з метою активного правопросвітництва територіальної громади, за допомогою партнерів були виготовлені  стаціонарні інформаційно-новинні площадки (#стенд) з інформаційними матеріалами.

Протягом звітного періоду ці стенди було розміщено у 32 точках: органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, організаціях та установах міста та області, департаменту праці та соціального захисту населення, Центрах зайнятості, бібліотеках, лікарнях, на посту для військовослужбовців Миколаївського міжміського автовокзалу, та залізничному вокзалі, судах, Міському притулку для громадян похилого віку та інвалідів.  Робота у цьому напрямку триває.

 

 1. 11.Впродовж звітного періоду триває активна робота щодо вуличного інформування громадян та інших інформаційних компаній, а саме:

25 липня 2017 року фахівці  «Новоодеського БПД» провели вуличне інформування жителів села Гребеники Новоодеського району,

26 липня 2017 року, з метою підвищення правової обізнаності мешканців району, начальник відділу "Березанське БПД" провела чергове "вуличне" інформування громадян та інформування приватних підприємців Березанщини,

28 липня 2017 року начальник відділу Новоодеське БПД  в рамках рейду служби у справах дітей Новоодеської райдержадміністрації, провів інформування серед осіб, які потрапили у поле зору служби, жителів села Баловне Новоодеського району,

31.07.2017 та 01.08.2017 р.,  в рамках всеукраїнської інформаційної кампанії з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, який відзначається 30 липня, представники Центру спільно із МФ "Любисток"проводили акцію,  спрямовану на протидію торгівлі людьми,

02.08.2017 року з нагоди святкування Дня Повітряно-десантних військ, працівники Центру провели інформаційну компанію для військовослужбовців та гостей свята, яке проходить в центрі міста,

03 серпня 2017 року начальник відділу Новоодеське БПД,  в рамках рейду служби у справах дітей Новоодеської райдержадміністрації, провів інформування серед осіб, які потрапили у поле зору служби, жителів села Новопетрівське Новоодеського району про їхнє право на БПД.

09 серпня 2017 року головний спеціаліст відділу Новоодеське БПД провела інформування жителів села Михайлівка Новоодеського району,  

09 серпня 2017 року начальником відділу «Березанське БПД» проведено вуличне інформування громадян в смт. Березанка,

11.08.2017 року на передодні міжнародного Дня молоді, працівники Центру провели Акцію "Права очима молоді" для відвідувачів Дитячого містечка «Казка». Під час проведення Акції маленькі громадяни, підлітки та дорослі були ознайомлені із своїми конституційними правами, правами дітей та правом на отримання БПД.

16 серпня 2017 року начальник відділу «Березанське БПД» провела інформаційну кампанію на вулицях с. Коблево Березанського району для сільських мешканців громади,

17.08.2017 року працівниками Центру проведено вуличне інформування громадян на центральній вулиці міста.

 

 1. 12.Позитивний досвід роботи.
 • 30.03.2017 року до відділу «Березанське БПД» звернулась громадянка від імені свого свекра Олександра Григоровича про надання допомоги у скасуванні державної реєстрації речового права на нерухоме майно, а саме: інформації про реєстрацію договору оренди земельної ділянки, так як, відповідно до рішення суду, такий договір було визнано недійсним.Відповідно до вимог п.41 Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1141, фахівцем Бюро в архіві суду було отримано завірену копію відповідного рішення суду про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, зібрано певні документи та 30.06.2017 року отримано бажаний витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. І хоча наша клієнтка забрала витяг лише 20.07.2017 року (так як проживає в м. Києві), вона вдячна працівникам Бюро за кваліфіковану допомогу.
 • На початку лютого 2017 року до відділу «Березанське БПД» звернулась гр. Галина Д. за консультацією та допомогою в розв’язанні її проблеми: Галина працювала на посаді сільського голови і внаслідок протиправного рішення сесії сільської ради в січні 2017 року її неправомірно достроково звільнили з посади та невірно внесли запис в трудову книжку про припинення повноважень сільського голови, що унеможливило подальше постановлення на облік її як безробітної врайонний центр зайнятості для пошуку роботи та отримання соціальних виплат по безробіттю для тимчасового забезпечення її матеріального стану.

Хоча гр. Д і не являлась суб’єктом права на безоплатну вторинну правову допомогу, але юристи Березанського бюро допомогли їй в складанні адміністративного позову про визнання протиправним та скасування рішення сільської ради.

20 червня 2017 року по справі № 469/283/17 судом була винесена постанова, якою позов задоволено частково, 25.07.2017 року постанова суду набрала законної сили, тому, отримуючи рішення та виконавчий лист, жінка вдячна працівникам Бюро за отриману допомогу.

 • 02.12.2016 року до відділу «Новоодеське БПД звернулась громадянка Я. з питанням щодо надання додаткового строку на вступ у спадщину.  Начальником відділу Бюро було підготовлено позов, та здійснювалось представництво інтересів особи у судових засіданнях. Справа була ускладнена відсутністю переліку необхідних документів на руках у громадянки, але не зважаючи на це, в результаті проведених судових засідань громадянці було надано додатковий строк на вступу спадщину, рішенням суду від 20.07.2017 року.
 • 18.07.2017 року до відділу «Новоодеське БПД» звернулась громадянка Надія Іванівна про надання допомоги, складання позовної заяви про визнання особи (онуки) такою, що втратила право користуватися жилим приміщенням та зняття з реєстрації з місця проживання. Клієнтка розповіла що внучка за вказаною адресою разом з нею не проживає з 2013 року та ним не користується, але виписуватись з даного будинку не бажає, що не дає змогу їй отримати житлову субсидію. Новоодеський районний суд виніс рішення щодо даної позовної заяви Надії Іванівни про визнання онуки такою, що втратила право користування житловим приміщенням – задовольнити, та стягнути на користь Надії Іванівни судовій збір в сумі 640 грн. 00 коп.
 1. 13.27 липня 2017 року між Центром та відділом рекреації та екоосвіти Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» підписано Угоду про співпрацю.

16.08.2017 року між Центром та Департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради підписано Угоду про співпрацю. Метою підписання угоди є об’єднання зусиль заради забезпечення правових інтересів громадян, правової освіти населення, сприяння ефективній діяльності системи безоплатної правової допомоги для незахищених верств населення міста Миколаєва.

 

 1. 14.на офіційному сайті Березанської центральної районної бібліотеки розміщено статтю: «Становленнянезалежності України»

http://brzbibl.blogspot.com/2017/07/17-27_17.html#more

14.07.2017 рокуна офіційному сайті Інтернет-ЗМІ «NIKOLAEV-CITY» розміщено статтю: «ОТКРЫТИЕ «ГРАНЕЙ» В НИКОЛАЕВЕ».

https://sovremennik.mk.ua/news/436-Otkrytie-Graney-v-Nikolaeve.html

19.07.2107 року начальник відділу представництва прийняла участь у черговому ефірі ТК Миколаїв в програмі "Це Вас хвилює" на тему: "Позбавлення батьківських прав".

https://youtu.be/4Q4O86RrOOQ

17.08.2017 року на сайті Березанської райдержадміністрації опубліковано статтю "Відбувся круглий стіл з нагоди 27-ї річниці Декларації про державний суверенітет України" , в якому взяли участь працівники Березанського Бюро.

http://berezanka.mk.gov.ua/ua/news/?id=38303

22.07.2017 року в районній газеті "Березань" № 29 (9472) опубліковано статтю "Перша ластівка" незалежності України" про засідання круглого столу, в якому взяла участь начальник відділу "Березанське бюро правової допомоги".

27.07.2017 року заступник начальника відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами  прийняла участь у черговому прямому ефірі радіо "Миколаїв FM" програми "На всі 100»

 https://www.youtube.com/watch?v=504w4AuEWeg&;feature=youtu.be

28.07.2017 року на ТК «Миколаїв» висвітлено інформацію про відкриття консультаційного центру з питань організації наданнябезоплатноїправовоїдопомогипри Миколаївській обласній державній адміністрації.

https://www.youtube.com/embed/evTsv2Wiim0

28.07.2017 року на офіційному сайті Інтернет-ЗМІ «512» розміщено статтю: «В Николаеве Министр юстиции открыл центр бесплатной правовой помощи (ФОТО)».

https://www.0512.com.ua/news/1742318

28.07.2017 року на офіційному сайті Інтернет-ЗМІ «Novosti N» розміщено статтю:«В Николевской ОГА открыли Центр предоставления безплатной правовой помощи».

https://novosti-n.org/news/read/125701.html

28.07.2017 року на офіційному сайті Інтернет-ЗМІ «INSHE.TV» розміщено статтю: ««Все на борьбу с бюрократией!»: в Николаеве министр юстиции открыл центр бесплатной правовой помощи при ОГА».

https://inshe.tv/society/2017-07-28/251103/

28.07.2017 року на офіційному сайті Інтернет-ЗМІ «NikMedia» розміщено статтю: «В Николевской ОГА открыли Центр предоставления безплатной правовой помощи».

http://nikmedia.com.ua/news/view/24729/v_nikolaevskoj_oga_otkryli_centr_predostavleniya_besplatnoj_pravovoj_pomoshhi

28.07.2017 року на офіційному сайті Інтернет-ЗМІ «Свідок.info» розміщено статтю: «В Николевской ОГА открыли Консультативный центр предоставления безплатной правовой помощи».

http://svidok.info/ru/news/8837

28.07.2017 року на офіційному сайті Інтернет-ЗМІ «Новостной Николаев» розміщено статтю: «Министр юстиции Петренко остался недоволен работой николаевского Центра админуслуг».

http://novosti-mk.org/events/6994-ministr-yusticii-petrenko-ostalsya-nedovolen-rabotoy-nikolaevskogo-centra-adminuslug.html

28.07.2017 року на офіційному сайті Інтернет-ЗМІ «Depo.Миколаїв» розміщено статтю: «Министр юстиции Петренко остался недоволен работой николаевского Центра админуслуг».

https://mk.depo.ua/ukr/nikolaev/u-mikolayevi-vidkrivsya-konsultaciyniy-centr-z-yedinim-viknom-20170728613914

28.07.2017 року на ТК «Март» висвітлено інформацію про відкриття консультаційного центру з питань організації надання безоплатної правової допомоги при Миколаївській обласній державній адміністрації.

https://www.youtube.com/watch?v=Rw4-ORKRrFE

28.07.2017 року на офіційному сайті Очаківської міської ради розміщенобулет: "Безоплатнаправовадопомога в Україні".

https://drive.google.com/file/d/0B7un6MYT3Q-FekRpRm1KNHo1SEE/view?usp=sharing

28.07.2017 року на офіційному сайті очаківської районної державної адміністрації розміщено оголошення «Відділ «Очаківське бюро правової допомоги» інформує».

http://ochakiv.mk.gov.ua/ua/news/?id=38504

29.07.2017 року на офіційному сайті ГО «Десяте квітня» розміщенно статтю «Діалогова платформа з питань захисту прав ВПО».

http://desyatekvitnya.com/?p=2253

31.07.2017 року на ТК «Миколаїв» вийшли новини «Новини Миколаївщини».

https://www.facebook.com/1619859458264763/videos/1868646800052693

31.07.2017 року на офіційному сайті Миколаївського регіонального центру зайнятості розміщено статтю про Легальна зайнятість-протидіяторгівлі людьми.

http://www.dcz.gov.ua/mik/control/uk/publish/article?art_id=75685&;cat_id=1427270

5 серпня 2017 року вБерезанській районній газеті "Березань" № 31 (9474) вийшла стаття начальника відділу "Березанське бюро правової допомоги» Людмили Бенедюк «Порядок приватизації земельної ділянки"

08.08.2017 року на офіційному сайті «Николаевскийобозреватель» вийшла стаття:Николаевцам рассказали о центре по предоставлению бесплатной правовой помощи при Николаевской ОГА (Видео)

http://obzor.mk.ua/nikolaevskie-novosti/14081-nikolaevcam-rasskazali-o-predostavlenii-besplatnoy-pravovoy-pomoschi-pri-nikolaevskoy-oga-video.html

08.08.2017 року на офіційному сайті «Свідок» вийшла стаття:Встановлено графік роботи Центру надання безоплатної правової допомоги при Миколаївській ОДА

http://svidok.info/ru/evidence/9175

10.08.2017 року на офіційному сайті "Город Новая Одесса" розміщено статтю про позитивний досвід роботи відділу "Новоодеське бюро правової допомоги".

http://www.novaodesa.info/novosti/2085-pozitivnyy-opyt-raboty-novoodesskogo-byuro-pravovoy-pomoschi.html

10.08.2017 року на офіційному сайті "Корабело.инфо" розміщено статтюВиплата військовослужбовцям грошової компенсації за неотримане житло: яким чином та якою установою вона проводиться.

http://korabelov.info/2017/08/52662

10.08.2017 року на офіційному сайті "Город Новая Одесса" розміщено статтю Выплата Новоодесским военнослужащим денежной компенсации за не полученное жилье: каким образом и в какой учреждением она проводится

http://www.novaodesa.info/novosti/2088-vyplata-novoodesskim-voennosluzhaschim-denezhnoy-kompensacii-za-ne-poluchennoe-zhile-kakim-obrazom-i-v-kakoy-uchrezhdeniem-ona-provoditsya.html

11.08.2017 року на офіційному сайті "Інше.ТВ" розміщено статтю «Спустя почти две недели: начал свою работу консультационный центр по вопросам организации предоставления бесплатной правовой помощи при Николаевской ОГА»

https://inshe.tv/nikolaev/2017-08-11/255203/

12.08.2017 року в Миколаївській районній газеті "Маяк" №32 (8984) вийшла стаття  на тему: "Виплата військовослужбовцям грошової компенсації за неотримане житло: яким чином та якою установою вона проводиться".

https://drive.google.com/…/0B9r3b13VzFlQMFotR1VzNVRtTVk/view

14.08.2017 року на офіційному сайті Березанської РДА розміщенооголошення «УВАГА! РОЗ'ЯСНЕННЯ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ ПИТАНЬ».

http://berezanka.mk.gov.ua/ua/news/?id=38779

16.08.2017 року начальник відділу представництва спільно з директором Заводського РЦЗ м.Миколаєва прийняли участь у черговому прямому ефірі ТК "Миколаїв" в програмі "Це Вас хвилює" на тему: "Деякі соціальні гарантії учасниківАТОта колишніх військовослужбовців".

https://www.youtube.com/watch?v=F6411FedNUc

15.08.2017 року на сайті Очаківської районної державної адміністрації вийшла стаття: Бюро правової допомоги інформує: Як отримати земельну ділянку.

http://ochakiv.mk.gov.ua/ua/news/?id=38811

15.08.2017 року на сайті Очаківської районної державної адміністрації вийшла стаття: Бюро правової допомоги інформує: Що таке Державний земельний кадастр України і для чого він потрібен?

http://ochakiv.mk.gov.ua/ua/news/?id=38810

17.08.2017 року на сайті Миколаївської міської ради вийшла стаття:«Підписано угоду про співпрацю у сфері надання безоплатної первинної правової допомоги».

https://mkrada.gov.ua/news/5703.html

17.08.2017 року на сайті департаменті праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради вийшла стаття: «Угода».

https://www.facebook.com/1mykolaiv.centr.BVPD/?fref=mentions

 15.Протягом звітного періоду до Центру звернулся гр.А.В. Ярмолюк за допомогою у складанні документів щодо державної реєстрації громадської організації. Громадянину було надано вичерпну консультацію та проекти відповідних документів -  протоколу, Статуту організації тощо.

16.Працівниками Центру постійно ведеться робота щодо  аналізу звернень громадян з якості надання послуг БВПД, робота на випередження скарг клієнтів. 

Інформація про проведену Центром роботу постійно висвітлюється на офіційній сторінці “Facebook” Першого миколаївського місцевого центру з НБВПД.

   

logodagest

   

DNA 219x116

   

logo

   

ban prac

   

poryadok ocin

   

fakt-koruptsiji

   

mpk2-krest

   

ATO 1 345

   

shesterni

   

ATO

   

1pracia

   
1037073
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
102
948
2920
1028285
15556
26214
1037073

Ваш IP: 162.158.79.108
Время: 2019-09-18 02:10:52
   
© 2014 Миколаївський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua