Станом на 16.09.2019 адвокатам виплачено 7 806 936,49 грн. Кредиторська заборгованість 1 473 050,50 грн.


   

Інформаційна довідка про роботу Першого миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги станом на 18.01.2018 р.

1. За період з 12 грудня 2017 р. по 18 січня 2018 р. Першим миколаївським місцевим центром з надання БВПД та бюро правової допомоги було зареєстровано всього 922 звернення клієнтів, надано 816 правових роз’яснень та консультацій.

2. 95 правових консультації надано у головному офісі місцевого центру безпосередньо, та 721 – у відділах бюро правової допомоги Першого центру (Березанське БПД – 171, Новоодеське БПД – 91, Ольшанське БПД –та Очаківське БПД – 220).

3. За цей період прийнято 106 письмових звернень громадян про надання безоплатної вторинної правової допомоги, з них 69 - прийнято  у головному офісі  та 37 - у відділах бюро правової допомоги).

4. В період 12.12.2017 – 18.01.2018 р. видано 63 дорученнґ про призначення адвоката та накази на працівників центру (з них 32 накази на працівників відділу представництва Першого центру, танаказів - на спеціалістів відділів бюро правової допомоги).

5. Протягом грудень 2017 року - січень 2018 року проведено наступні виїзні (мобільні) пункти консультування громадян:

15 грудня фахівцями Центру проведено виїзний прийом громадян до села Михайлівка Миколаївського району, під час якого 4 особи звернулися за юридичною допомогою з  питань: робота за сумісництвом, допомога по вагітності та пологам, догляд за дитиною до 6 років; трудовий стаж, порядок начислення субсидії; написання заповіту, отримання закордонного та біометричного паспорту, оскарження протоколу про адміністративне правопорушення;сплата аліментів, отримання посвідчення учасника бойових дій.

20 грудня  начальником Новоодеського бюро Андрієм Скляровим проведено спільний прийом громадян з помічником Народного депутата України Вадатурського А.О. Аніщенком О.В.

Постійно, згідно підписаних меморандумів про співпрацю та затверджених графіків спільного прийому громадян,  фахівці Центру та бюро приймають участь у спільних прийомах громадян та консультуванні з різноманітних правових питань в організаціях, установах та підприємствах різних структурних підрозділів державної, комунальної та приватної власності.

Так, за участю фахівців районних відділів ДРАЦС ГТУЮ у Миколаївській області спільні прийоми фахівці бюро провели  19 грудня 2017 р. та 16 січня  2018 р. у "Новоодеському бюро правової допомоги", 20 грудня, 03 та 17 січня  у «Березанському бюро правової допомоги»; 03 січня  - у  «Очаківському БПД», на яких надавалися консультацій щодо з питання виправлення помилки у написанні прізвища в правовстановлюючому документі та повторної видачі свідоцтва про одруження, порядку надання БВПД, порядку подачі заяви про державну реєстрацію шлюбу з громадянином Грузії, порядку державної реєстрації зміни імені, порядку встановлення факту родинних відносин, приватизації земельної ділянки тощо.

 Спільні прийоми громадян відбулися разом із фахівцями районних секторів з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України:

 • 03 та 09 січня 2018 р. працівниками відділу «Очаківське БПД»  надавалися  індивідуальні консультацій щодо порядку надання БВПД; порядку написання позовної заяви про розірвання шлюбу; порядку укладання трудового договору; порядку залучення адвоката у кримінальному проваджені;
 • 09 січня 2018 р. проведено спільний прийом громадян у Новоодеському БПД;.
 • 04 та 15 січня 2018 р. - в Березанському районному секторі з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України , на якому надано  індивідуальні консультацій: порядок надання БВПД; порядок залучення адвоката у кримінальному проваджені; порядок стягнення компенсації за невикористану відпустку; порядок зняття з місця реєстрації місця проживання; порядок оформлення житлової субсидії, визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування та укладення договору оренди земельної ділянки; отримання земельної ділянки для ведення ОСГ та реєстрація права власності на майно; порядок відновлення втраченого паспорту громадянина України;  відбування покарання за скоєний злочин у вигляді виконання примусових громадських робіт.

22 грудня 2017 р.  та 12 січня 2018 р. фахівець Центру прийняла участь у прийомі громадян в консультаційному центрі з питань організації надання безоплатної правової допомоги при Миколаївській обласній державній адміністрації, під час якого  надавалися консультації з правових питань щодо порядку реструктуризації боргу за комунальні послуги, щодо тлумачення положень постанови КМУ про надання субсидій населенню, процесуального статусу потерпілого у кримінальному провадженні та багатьох іншіх.

- виїзні прийоми громадян мобільною групою з питань антирейдерського захоплення землі:

13.12.2017 року начальником відділу Новоодеське БПД Андрієм Скляровим здійснено виїзний прийом громадян у Баловненській сільській раді Новоодеського району.

 

 1. 6.З метою розширення можливостей доступу незахищених верст населення до БПД працівники Центру продовжують проводити активну діяльність з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями,
  проводяться робочі зустрічі, семінари, круглі столи.  Інформація про проведення заходів систематично надається для висвітлення на офіційному сайті Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Миколаївській області.

- Заходи головного офісу Центру:

12 грудня 2017 року прийнято участь у семінарі для безробітних Заводського районного центру зайнятості на тему: «Легальна зайнятість». Фахівчиня центру розповіла присутнім про систему БПД, види правової допомоги, надання якої гарантується за рахунок держави, категорії осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, а також про проведення правопросвітницьких заходів в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

15 грудня 2017 року прийнято участь у круглому столі "Забезпечення захисту прав громадян - запорука успішного розвитку держави", який проводився ГТУЮ у Миколаївській області на базі Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова. Під час круглого столу обговорювались методи забезпечення захисту прав громадян міста Миколаєва, діяльність місцевих центрів щодо захисту прав громадян, питання щодо підвищення рівня правової культури серед громадян міста через ЗМІ тощо.

19 грудня 2017 року працівники центру в рамках укладеного Меморандуму про співпрацю провели чергове лекційне заняття для слухачів Університету третього віку на тему: «Об`єднання співвласників багатоквартирних будинків – ознайомленнями із положеннями законодавства, поняття та порядок створення», яке відбулося в приміщенні Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Центрального району. Під час проведення лекції слухачі активно ставили питання, які безпосередньо пов’язані з порядком створення ОСББ, умовами членства та підставами виходу зі складу об`єднання.

22 грудня на базі центру проведено «правовову майстерню» та підведення підсумків роботи Першого миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та відділів бюро за 2017 рік. Під час проведення "Правової майстерні" начальник відділу представництва Вікторія Пазурчик провела тренінг «Навички ефективної комунікації» для  працівників центру та відділів бюро; тренінг "Захист прав постраждалих від ґендерно обумовленого насильства: роль та функції системи БПД» - провела начальник відділу "Очаківське бюро правової допомоги" Валерія Кутюхіна.  

- Заходи відділу «Очаківське бюро правової допомоги»:

11 грудня 2017 року головний спеціаліст Бюро, Лілія Таворська, у рамках Всеукраїнського тижня права та загальнонаціонального правопросвітницького проекту «ЯМП!», за запрошенням директора Територіального центру з надання соціальних послуг (соціальної допомоги) м. Очаків – Аврамішиної В.В. провела лекцію для працівників Територіального центру з надання соціальних послуг (соціальної допомоги) м. Очаків на тему: «Новели медичної реформи», обговорення проекту Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

19 грудня прийнято участь у правовому семінарі для роботодавців міста Очакова та Очаківського району на тему: «Зміни в чинному законодавстві»;

28 грудня та 15 січня 2017 року працівниками Бюро разом із працівниками Очаківського міськрайонного відділу з питань виконання кримінальних покарань та пробації Південного міжрегіонального управління проведено правове навчання зі змін в законодавстві, а саме Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» та прав суб’єктів пробації; та семінар для суб’єктів пробації на тему: «Порядок надання безоплатної правової допомоги». Під час якого  присутнім було роз’яснено що таке первинна та вторинна правова допомога, категорії клієнтів, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, порядок її отримання.

03 січня 2018 року, з метою підвищення правової свідомості населення фахівцями Бюро проведено робочу зустріч із працівниками центру надання адміністративних послуг Очаківської РДА Миколаївської області. В приміщенні адміністрації розміщено плакат «Я МАЮ ПРАВО», надала тематичні буклети з адресою Бюро та «Бюлетні Міністерства юстиції України» для розповсюдження серед населення району.

- Заходи відділу «Березанське бюро правової допомоги»:

13 грудня 2017 року спільно із спеціалістами Березанського РЦЗ провели захід для учнів 10-го класу Березанської ЗОШ І-ІІІ ступенів на тему: «Професія юриста - це престижно».

19 грудня 2017 року працівниками Бюро проведено флеш-моб: розповсюдження інформаційних матеріалів та буклетів серед установ смт. Березанка Миколаївської області: відділ Держгеокадастру у Березанському районі Миколаївської області, Березанській райдержадміністрації, Березанському відділі Очаківського Об’єднаного управління ПФУ Миколаївської області та населення району, зокрема клієнтів Бюро, які потребують правової допомоги.

20 грудня та 10 січня 2017 року головний спеціаліст Бюро  Василь Мельніков провів лекцію для слухачів Університету третього віку на тему: «Переваги та недоліки договору довічного утримання», та «Основи спадкового права», які відбулись у відділенні соціально-медичних послуг Територіального центру соціального обслуговування населення Березанського району.

У приміщенні Березанського районного суду Миколаївської області 21 грудня 2017 року розміщено інформаційно-новинну площадку (стенд) з інформацією щодо надання БПД, місцем знаходження та контактною інформацією бюро правової допомоги та центру.

26 грудня 2017 року головний спеціаліст Бюро  взяв участь в круглому столі, який проходив в Березанському районному секторі з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України. На круглому столі обговорювались питання: співпраця установ задля спрямування спільних зусиль на набуття громадянами необхідного рівня правових знань, формування поваги до права та реалізації права на доступ до безоплатної первинної та вторинної правової допомоги; розроблення плану спільних дій в 2018 році, зокрема, затвердження графіку роботи в 2018 році консультаційного пункту громадян в Березанському районному секторі з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції; реалізації нового правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

18 січня 2017 року начальник Бюро Людмила Бенедюк провела правове навчання для працівників Територіального центру соціального обслуговування населення Березанської райдержадміністрації на тему: «Порядок розірвання шлюбу».

- Заходи відділу «Новоодеське бюро правової допомоги»:

18 грудня 2017 р. начальником Бюро правової допомоги Андрієм Скляровим проведено робочу зустріч з працівниками Баловненської сільської ради. В ході візиту було розповсюджено тематичні буклети "Позбавлення особи права користування житловим приміщенням", "Зняття з місця реєстрації", "Встановлення факту належності правовстановлюючого документу", та інші.

Також 18 грудня прийнято участь у засіданні комісії з питань захисту прав дитини при Новоодеській райдержадміністрації, яку очолив голова Новоодеської райдержадміністрації Сташук Р.Ф. На порядку денному відбулося вирішення 10 питань з питань захисту прав дітей.

20 грудня начальником відділу Новоодеське бюро правової допомоги проведено спільну лекцію з працівниками Новоодеської Центральної районної бібліотеки -для учнів 7, 9 класів у Новоодеської гуманітарної гімназії на тему: "Права, обов'язки та відповідальність неповнолітніх".

20 грудня начальником відділу Новоодеське бюро правової допомоги Скляровим Андрієм, на запрошення в.о. директора Новоодеського районного центру зайнятості Деревянко Л.І., проведено лекцію для безробітних на тему: "Стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати", "Поновлення на роботі"

21 грудня фахівцем бюро проведено інформативну лекцію для слухачів Університету третього віку на тему: "Оскарження рішень органів місцевої виконавчої влади, органів місцевого самоврядування". В ході лекції присутнім роздано буклети: " Захищай свої права"!

28 грудня проведено виїзд до військової частини А 3476 на території Костянтинівської сільської ради. В ході виступу перед військовослужбовцями, було повідомлено про роботу Бюро у місті Нова Одеса, функції, про первинну та вторинну правову допомогу, адресу, графік роботи.

29 грудня проведено круглий стіл у Новоодеському районному секторі з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України, на якому обговорено питання  співпраці установ, розроблення плану спільних дій у 2018 році, зокрема, затвердження графіку роботи та графіку роботи  спільного консультаційного пункту громадян.

17 січня на розширеній апаратній нараді з сільським головами при Новоодеській райдержадміністрації начальник відділу "Новоодеське бюро правової допомоги" Андрій Скляров доповів про розвиток системи безоплатної правової допомоги у Новоодеському районі та підсумки роботи бюро за 2017 рік. Також Андрій зосередив увагу присутніх представників органів державної влади та місцевого самоврядування на необхідності перегляду Районної програми правової освіти населення та затвердження програми надання правової допомоги мешканцям Новоодеського району.

18 січня 2018 року, з метою підвищення правової свідомості населення головний спеціаліст Бюро Вікторія Пушкаревська провела інформаційну компанію серед працівників центру надання адміністративних послуг Новоодеської районної державної адміністрації Миколаївської області.

- Заходи відділу «Ольшанське бюро правової допомоги»:

04 грудня 2017 року фахівець Бюро прийняла участь у круглому  столі  Миколаївського районного центру зайнятості: «Вирішення проблем зайнятості інвалідів – наше спільне завдання», на якому були обговорені такі питання як: працевлаштування інвалідів, порядок проходження МСЕК, вихід особи на інвалідну групу, облаштування місця роботи для інваліда, надання роботодавцем місця для інвалідів, відповідальність роботодавця за відмову у працевлаштуванні інваліда, соціальні виплати інвалідові, гендерна та вікова дискримінація під час влаштування на роботу, порядок звернення інваліда до суду за захистом своїх прав та інші питання що стосувалися прав та законних інтересів інвалідів.

13 та 20 грудня 2017 року прийнято участь у семінарах  для безробітних у Миколаївському районному центрі зайнятості.

19 грудня головним спеціалістом Бюро разом із начальником та головним спеціалістом Миколаївського районного відділу ДРАЦС у Миколаївській області  проведена робоча зустріч, на якої  сторони обговорили порядок співпраці з бюро правової допомоги.

 

7.Фахівцями Першого миколаївського місцевого центру з НБВПД та спеціалістами відділів Бюро правової допомоги активно практикується надання адресної допомоги малозабезпеченим верствам населення, в тому числі особам з інвалідністю. У разі потреби, якщо особа, яка звертається за допомогою у наданні безоплатної вторинної правової допомоги не має змоги самостійно пересуватися, спеціалісти центру здійснюють виїзний прийом додому, для прийняття письмового звернення.

-          11 грудня 2017 року працівниками відділу «Очаківське бюро правової допомоги» надана адресна допомога жительці міста Очаків, яка за станом свого здоров’я не могла самостійно звернутися до Бюро. Працівниками Бюро надано юридичну консультацію та прийнято звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги, що передбачає представництво інтересів даної особи у суді та складання процесуальних документів, так як громадянка Т. є відповідачкою у цивільному позові.

-          03 січня фахівці Центру здійснили виїзний прийом до інваліда І групи гр..О., якому надано консультацію щодо відключення будинку від єлектроєнергії, та прийнято пакет документів щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги.

-          15 січня 2018 р. начальником відділу Новоодеське бюро правової допомоги Андрієм Скляровим було здійснено виїзд до особи з обмеженими можливостями за адресою його проживання - до Центру надання соціальних послуг населенню Новоодеського району. У громадянина прийнято документи необхідні для призначення безкоштовного адвоката.

 

8.Відповідно до розробленого графіку скайп-зв'язку, у тому числі з бібліотеками Новоодеського, Березанського, Миколаївського, Очаківського районів, м. Очакова та м. Миколаєва - консультації надаються кожного другого та четвертого четверга місяця починаючи з лютого 2016 року з 14:00 год. до 17:00 год.

Так, протягом грудня 2017 – січня 2018 року надано 9 скайп-консультацій

9. З метою покращення результативності постійно ведеться робота над розробкою і тиражуванням інформаційних буклетів,  нових форм звітності з графічною та аналітичною частиною щодо функціонування та розвитку системи БПД в регіоні, розміщенням інформації на офіційному веб-сайті регіонального центру тощо.

Продовжується робота щодо розміщення стаціонарних інформаційно-новинних площадок (стендів) з інформаційними матеріалами у органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, організаціях та установах міста та області, за звітний період розміщено 2 таких стенди.

10.Впродовж звітного періоду тривала активна робота щодо вуличного інформування громадян та проведення інших інформаційних компаній, які проводяться під час всіх виїзних прийомів громадян, під час всіх заходів та виступів. Під час інформаційних компаній у звітньому періоді було розповсюджено понад 600 інформаційних буклетів, листівок та Кейсов з різноманітних правових питань та з контактною інформацією Центру та бюро.

13.12.2017 року проведено вуличне інформування серед мешканців Баловненської сільської ради Новоодеського району,

19.12.2017 року, 05.01.2018 року, 16.01.2018 року проведено вуличне інформування громадян в м. Нова Одеса.

15.01.2018 року проведено вуличне інформування громадян в мкр. Варварівка м. Миколаєва.

 

12.Позитивний досвід роботи.

 • 21.11.2017 року до Центру звернулася громадянка К. щодо встановлення у судовому порядку інвалідності з дитинства. Для сбору інформації були надані запити до МСЕК.
  Завдяки наданим відповідям, роз'ясненню чинного законодавства та переговорам фахівцем центра Анастасією Заболотьковою, питання вдалося вирішити досудово.
  Заявниці повернено причину інвалідності  "з дитинства".
 • 02.10.2017 року до відділу «Новоодеське БПД» звернулась гр. П. з питання стягнення аліментів на утримання дітей. Начальником Новоодеського бюро підготовлено заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів та направлено до суду.  08.12.2017 року Новоодеським районним судом задоволено заяву про видачу судового наказу, яке набрало законної сили 10.01.2018 рок.  Гр. П. роз'яснено необхідність подальшогозвернення до державної виконавчої служби для стягнення аліментів у примусовому порядку.
 • В серпні 2017р. до Центру звернулася гр. Жанна К., для отримання правовоїдопомоги, яка полягала у встановленні факту проживання дитини із матір’ю. Начальником відділу представництва Вікторією Пазурчик було проведено зустріч із заявницею, роз’яснено законодавство з цього питання та які документи необхідно зібрати для того, щоб підтвердити, що проживати із матір’ю буде в інтересах дитини. Юристом Центру було підготовлено позовну заяву до суду. Судовий розгляд відбувся у декілька судових засідань, врешті решт, юристом Центру та заявницею, було доведено, що саме із матір’ю дитині буде краще, оскільки саме вона, забезпечує його усім необхідним, піклується та займається вихованням дитини. Судом було постановлено рішення на користь матері дитини.

 

 1. 13.Робота із ЗМІ, радіо, телебаченням:

13.12.2017 року на офіційному сайтіБерезанської районної державної адміністрації розміщено стаття «Права людини – найвища цінність».

http://berezanka.mk.gov.ua/ua/news/?id=43201

15.12.2017 року в Очаківській міській газеті «Очаків» опубліковано статтю на тему: «Про верховенство права слід знати з дитинства і пам’ятати все життя».

https://drive.google.com/open?id=1iLsy7BDBkcl8ihTwJxXBfJktb9ms277r

18.12.2017 року на офіційному сайті Новоодеської РДА розміщено статтю «Засідання постійної комісії».

http://novaodesa.mk.gov.ua/ua/news/?id=43058

22.12.2017 року на офіційному сайті Очаківської РДА розміщено статтю «Центр зайнятості інформує».

http://ochakiv.mk.gov.ua/ua/news/?id=43232

26.12.2017 року на офіційному сайті Миколаївського регіонального центру зайнятості розміщено статтю «ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ПОІНФОРМОВАНОСТІ ГРОМАДЯН ЩОДО ЗАХИСТУ СВОЇХ ТРУДОВИХ ПРАВ».

http://www.dcz.gov.ua/mik/control/uk/publish/article?art_id=81227&;cat_id=1365352

10.01.2018 року начальник відділу представництва Вікторія Пазурчик прийняла участь у черговому ефірі ТК "Миколаїв" програми "Це вас хвилює" на тему: "Забезпечення житлом воїнів АТО".

https://www.youtube.com/watch?v=DYPds8oJJlo

17.01.2018 року на офіційному сайті Новоодеської РДА розміщено статтю «Підсумки роботи Бюро за 2017 рік».

http://novaodesa.mk.gov.ua/ua/news/?id=43859

18.01.2018 року на офіційному сайті Миколаївської РДА розміщено статтю "Жертви насильства та діти отримали більше можливостей доступу до безоплатної правової допомоги".

http://mykolayiv.mk.gov.ua/ua/news/?id=43867

17.01.2018 року на офіційному сайті Миколаївської ОДА розміщено статтю «Нарада під керівництвом голови Новоодеської райдержадміністрації».

http://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=43854

18.01.2018 року на офіційному сайті незалежного інтернет видавництва "Корабелов.инфо" розміщено статтю "Жертви насильства та діти отримали більше можливостей доступу до безоплатної правової допомоги".

https://korabelov.info/2018/01/69319

18.01.2018 року на офіційному сайті незалежного інтернет видавництва «город Новая Одеса» розміщено статтю: «Глава Новоодесской РГА провёл совещание с начальниками структурных подразделений и представителями предприятий».

http://www.novaodesa.info/novosti/2234-glava-novoodesskoy-rga-provel-soveschanie-s-nachalnikami-strukturnyh-podrazdeleniy-i-predstaviteley-predpriyatiy.html

18.01.2018 року на офіційному сайті Очаківської РДА розміщено статтю «Жертви насильства та діти отримали більше можливостей доступу до безоплатної правової допомоги"

http://ochakiv.mk.gov.ua/ua/news/?id=43887

18.01.2018 року на офіційному сайті «ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» розміщено статтю: «Жертви насильства та діти отримали більше можливостей доступу до безоплатної правової допомоги»

http://frgn.mk.ua/?p=9592

18.01.2018 року на офіційному сайті Березанської РДА розміщено статтю «Жертви насильства та діти отримали більше можливостей доступу до безоплатної правової допомоги».

http://berezanka.mk.gov.ua/ua/news/?id=43893

   

logodagest

   

DNA 219x116

   

logo

   

ban prac

   

poryadok ocin

   

fakt-koruptsiji

   

mpk2-krest

   

ATO 1 345

   

shesterni

   

ATO

   

1pracia

   
1037085
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
114
948
2932
1028285
15568
26214
1037085

Ваш IP: 172.69.63.24
Время: 2019-09-18 02:11:57
   
© 2014 Миколаївський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua