Станом на 16.09.2019 адвокатам виплачено 7 806 936,49 грн. Кредиторська заборгованість 1 473 050,50 грн.


   

Інформаційна довідка про роботу Першого миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги станом на 16.02.2017 р.

За період з 18 січня по 16 лютого 2017 р. до Першого миколаївського місцевого центру всього звернулося 535 осіб.

З них  173 чол. звернулося до офісу місцевого центру безпосередньо, та 362 чол. звернулися до 4 відділів бюро правової допомоги Першого центру.

Всі клієнти центру отримали консультації та роз’яснення. За цей період було прийнято 96 письмових звернень громадян про надання безоплатної вторинної правової допомоги, (з них 35 письмових звернень прийнято у відділах бюро правової допомоги).

В період 18.01.2017-16.02.2017 видано 96 доручень про призначення адвоката, у тому числі 30 – на працівників відділів представництва (з них 10 – на спеціалістів відділів бюро правової допомоги).

За цей період також прийнято 6 актів у адвокатів, що працюють за дорученнями Першого миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Із загальної кількості осіб, які звернулися з початку року, найбільша кількість звернень надійшла від осіб віком 35 - 60 років –  262 звернень (що складає 49%),  від 18-35 років – 135 (25,2%) понад 60 років – 138  ( 25,8%).

На виконання доручення Координаційного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги від 23.09.2015 року №25-1794, Першим миколаївським місцевим центром у січні 2016 року -лютому 2017 року проведено наступні виїзні (мобільні) пункти консультування громадян:

25 січня 2016 року заступник начальника відділу Очаківське бюро правової допомоги Валерія Кутюхіна разом із працівниками Очаківського міськрайонного відділу ДРАЦС у Миколаївській області, провела спільне консультування громадян у приміщенні Очаківського міськрайонного відділу ДРАЦС. Під час проведення прийому надано 2 індивідуальні консультації з питань щодо повторної видачі свідоцтва про шлюб та порядку розірвання шлюбу у відділі ДРАЦС.

30.01.2017 року проведено виїзний прийом до шпиталю інвалідів війни Миколаївської області. Під час прийому надано 2 індивідуальні консультації про відмови банку виплачувати страховку, щодо вогнепального поранення під час проходження військової служби в зоні АТО та порядок вступу до вищого навчального закладу учасника АТО, який проходить військову службу за контрактом.

01 лютого 2017 року головним спеціалістом відділу «Очаківське бюро правової допомоги» Лілією Таворською у приміщенні Очаківського міськрайонного відділу ДРАЦС прийнято 2 особи, яким надана консультація з питань щодо державної реєстрації шлюбу у відділі ДРАЦС за 24 години та як отримати витяг з ДРАЦСу про народження дитини.

06.02.2017 року проведено виїзний прийом до Миколаївського слідчого ізолятору.

17.02.2017 року проведено виїзний прийом до Миколаївського посту для військовослужбовців, який розташований в приміщенні Миколаївського міжміського автовокзалу. Під час прийому надано 2 індивідуальні консультації про порядок надання відпусток на навчання військовослужбовцям і порядок призначення та отримання грошової допомоги до 9 травня.

Перший миколаївський місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги постійно розширює мережу мобільних консультативних пунктів. На сьогоднішній день Центром відкрито та функціонує 13 консультаційних пунктів:

Для інвалідів війни, збройних сил та учасників бойових дій

На базі громадської організації «Миколаївська міська організація інвалідів війни, збройних сил та учасників бойових дій». Мобільний пункт працює в режимі телефонного дзвінка. Працівники Першого ММЦ здійснюють виїзний прийом громадян по мірі виникнення потреби. м. Миколаїв, вул. Шевченко, 71, офіс 104.

На базі шпиталю інвалідів війни Миколаївської області. Мобільний пункт працює в режимі телефонного дзвінка. Працівники Першого ММЦ здійснюють виїзний прийом громадян по мірі виникнення потреби. м. Миколаїв, вул. Київська, 1.

На базі Миколаївського посту для військовослужбовців при Миколаївському міжміському автовокзалі. Кожного четвертого четверга місяця з 08:00 год. до 12:00 год. м. Миколаїв, проспект, Богоявленський, 21

 Для учасників АТО

На базі військової частини А 1574 (73-й морський центр спеціалізованих операцій Військово-Морських Сил України). Кожного другого четверга місяця 10:00 год. до 12:00 год. Миколаївська обл., м. Очаків, вул. ім. О.В. Зінченко.

На базі військової частини А 2428 (Миколаївський обласний шпиталь). Мобільний пункт працює в режимі телефонного дзвінка. Працівники Першого ММЦ здійснюють виїзний прийом громадян по мірі виникнення потреби. м. Миколаїв, вул. Урицького, 4.

 Для всіх категорій громадян

На базі Очаківської районної державної адміністрації. Кожного другого четверга місяця з 10:00 год. до 12:00 год. Миколаївська обл, м. Очаків, вул. Соборна, 7а.

На базі Березанської районної державної адміністрації. Кожного третього четверга місяця з 10:00 год. до 12:00 год. Миколаївська область, смт. Березанка, вул. Соборна, 33.

На базі Новоодеської районної державної адміністрації. Кожного четвертого четверга місяця з 10:00 год. до 12:00 год. Миколаївська область, м. Нова Одеса, вул. Соборна, 202.

На базі ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» діє громадська приймальня УГСПЛ. Кожного вівторка та четверга місяця з 10:00 год. до 17:00 год. м. Миколаїв, вул. Севастопільська, 15, кв. 3.

На базі Громадського центру з моніторингу дотримання прав людини. Кожного першого четверга місяця з 13:00 год. до 15:00 год. м. Миколаїв, вул. Спаська, 75А, кабінет 201.

 Для ув'язнених

Ольшанська виправна колонія №53. Миколаївська обл., Миколаївський район, смт. Ольшанське. В силу специфіки закладу та контрольно-пропускного режиму колонії робота мобільного консультативного пункту на території колонії проводиться не рідше 1 разу на місяць, а також в разі потреби – на вимогу засуджених та за попереднім погодженням з адміністрацією виховної колонії.

Миколаївський слідчий ізолятор. м. Миколаїв, вул. Лагерне поле, 5. Мобільний пункт працює в режимі телефонного дзвінка. Працівники Першого ММЦ здійснюють виїзний прийом громадян по мірі виникнення потреби.

Для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Очаківська загальноосвітня санаторна школа-інтернат для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Працівники Першого ММЦ здійснюють виїзний прийом громадян по мірі виникнення потреби. м. Очаків, вул. Соборна, 56.

Фахівцями Першого миколаївського місцевого центру з НБВПД та спеціалістами відділів Бюро правової допомоги активно практикується надання адресної допомоги малозабезпеченим верствам населення, в тому числі особам з інвалідністю. У разі потреби, якщо особа, яка звертається за допомогою у наданні безоплатної вторинної правової допомоги не має змоги самостійно пересуватися, спеціалісти центру здійснюють виїзний прийом додому, для прийняття письмового звернення.

-       26.01.2017 року працівниками Очаківського бюро правової допомоги надана адресна допомога жительці міста Очаків, пенсіонерці 1928 року народження,  із обмеженими фізичними можливостями. Під час візиту надано консультацію з приводу порядку написання апеляційної скарги до суду у зв’язку із засудженням її онука. Також було прийнято звернення на вторинну безоплатну правову допомогу.

-       03.02.2017 року начальником Новоодеського бюро правової допомоги АндріємСкляровим прийнято звернення на первинну правову допомогу від жительки села Новопетрівське, 1959 року народження, з обмеженими фізичними можливостями. Під час візиту громадянка поставила питання щодо оформлення у власність будинку, в ході консультування було надано розгорнуту відповідь щодо підстав для оформлення нерухомості у власність.

-       13 лютого 2017 року головний спеціаліст відділу «Ольшанське бюро правової допомоги» Максим Кучеренко здійснив виїздний прийом до  смт Ольшанське, до пенсіонерки 1953 р.н., яка на даний час не мала можливості самостійно прибути до Бюро, у зв’язку із хворобою серця. Під час візиту надано консультацію з приводу написання позовної заяви до суду у зв’язку із крадіжкою власного майна та прийнято звернення про надання БВПД.

З метою популяризації послуг керівництвом Центру постійно проводяться робочі зустрічі, семінари, круглі столи з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями. Інформація про проведення заходів систематично надається для висвітлення на офіційному сайті Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Миколаївській області.

18 січня 2017 року начальником відділу «Березанське бюро правовоїдопомоги» Людмилою Бенедюк проведене інформування колективу Центра надання адміністративних послуг при Березанській райдержадміністрації про безоплатну правову допомогу. Під час якої було обговорено ряд питань щодо взаємодії між структурами та співпраці в межах надання правових послуг населенню.

19 січня 2017 року в Миколаївському районному центрі зайнятості відбувся семінар для безрібітних Миколаївського району,у якому прийняв участь головний спеціаліст відділу «Ольшанське бюро правової допомоги» Максим Кучеренко.

20 січня 2017 року головний спеціаліст відділу «Очаківське бюро правової допомоги» Лілія Таворська провела лекцію-бесіду присвячену до Дня соборності України, яке відзначається щороку 22 січня, на тему: «Національна єдність – запорука державності України». Дана лекція була проведена для учнів 8 – 9 класів Очаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3.

20.01.2017 року начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Першого МЦ Вікторія Царьова прийняла участь у семінарі для работодавців Заводського району на тему: "Консолідація зусиль - шляхи до вирішення питань зайнятості", який організовано на базі Заводський районний центр зайнятості м.Миколаєва.

24.01.2017 року для працівників Першого миколаївського місцевого центру з надання БВПД, експерт громадської організації Фонд розвитку міста Миколаєва Тетяна Золотухіна, провела навчання, щодо правових відносин в сфері житлово-комунальних послуг. Тетяна Золотухіна розповіла про порядок створення ОСББ, встановлення тарифів на управління будинку, захист прав мешканців ОСББ тощо.

25 січня 2017 року заступник начальника відділу «Очаківське бюро правової допомоги» Валерія Кутюхіна, провела лекцію для студентів Університету третього віку при територіальному центрі з надання соціальних послуг (соціальної допомоги) м. Очаків на тему: «Особливості спадкування за заповітом». Було обговорено, що таке заповіт, види заповіту (заповіт з умовою, заповіт подружжя, секретний заповіт), що таке заповідальний відказ, хто має право на обов’язкову частку у спадщині, право спадкування співмешканця (цивільного чоловіка або жінки), порядок встановлення факту родинних відносин, перелік суб’єктів, що мають право посвідчувати заповіт, порядок оформленняспадщини, а також розглянуто спадковийдоговір.

25 січня 2017 року головний спеціаліст відділу «Березанське бюро правової допомоги» Мельніков Василь прийняв участь в інформаційному семінарі для безробітних, на якому проінформував присутніх про систему БПД, зазаначив основні завдання та форми роботи бюро, категорії осіб, які мають право на отримання безоплатної правової допомоги.

26 січня 2017 року заступник начальника відділу Ольшанське бюро правової допомоги Максим Кугут прийняв часть у семінарі за участю безробітних Миколаївського району.

27 січня 2017 року, з метою налагодження партнерських відносин, начальник відділу «Березанське бюро правової допомоги» Людмила Бенедюк у архіві Березанського району Миколаївської області обговорили питання взаємодії щодо реалізації права громадян на доступ до безоплатної первинної та вторинної правової допомоги. З цією метою також було підписано Меморандум про співпрацю.

02.02.2017 року начальником відділу Новоодеське бюро правової допомоги АндріємСкляровим проведено роз’яснювальну роботу для працівників, які піклуються збереженням офіційних документів з усього району, з питання поширення інформації серед громадян про роботу системи БПД.

02 лютого 2017 року головний спеціаліст відділу Ольшанське бюро правової допомоги Максим Кучеренко прийняв часть у семінарі для безробітних Миколаївського району. Також проведено семінар-нараду з представниками Миколаївського районного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді на тему: «Надання правової допомоги соціально незахищеним категоріям громадян».

03 лютого 2017 року головний спеціаліст відділу «Новоодеського бюро правової допомоги» Вікторія Пушкаревська прийняла участь у науково-практичному семінарі для працівників Новоодеської районної державної адміністрації на тему: «Заповнення електронної декларації». По завершеню семінару Вікторія роздала присутнім буклети на тему «Електронне декларування» та «Що таке безоплатна вторинна правова допомога та як її отримати» для кращого право просвітництва серед районну та розуміння основ діяльності, завдання бюро.

03.02.2017 року начальником Новоодеського бюро правової допомоги АндріємСкляровим здійснено запланований виїзд до Новопетрівської сільської ради Новоодеського району. Також у ході виїзду проведено бесіду із працівниками місцевого дитячого навчального закладу та проведено роз’яснювальну роботу серед працівників бюджетної сфери, а саме працівників Новопетрівської загальноосвітньої школи I-III ступенів.

8 лютого 2017 року заступник начальника відділу «Очаківське бюро правової допомоги» Валерія Кутюхіна провела робочу зустріч із працівниками центру надання адміністративних послуг Очаківської районної державної адміністрації Миколаївської області.

09.02.2017 року головний спеціаліст відділу «Очаківське бюро правової допомоги» Лілія Таворська провела робочу зустріч з працівниками архіву Очаківської районної державної адміністрації, де розповіла про діяльність Очаківського бюро правової допомоги.

09.02.2017 року начальник відділу «Березанське бюро правової допомоги» Людмила Бенедюк завітала до «Клініки, дружньої до молоді» Березанської центральної районної лікарні з робочим візитом. Зустріч організована з метою обговорення можливості консультування осіб щодо питань з надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед медичного персоналу закладу.

9 лютого2017 року відповідно до наказу начальника управління агропромислового розвитку Новоодеської районної державної адміністрації від 17.10.2016 року № 10, начальник відділу Новоодеське бюро правової допомоги Андрій Скляров, у складі конкурсної комісії, брав участь у черговому відборі учасників на заміщення вакантних посад головного та провідного спеціалістів відділу економіки та реформування управління агропромислового розвитку Новоодеської РДА.

9 лютого 2017 року начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Першого МЦ Вікторія Царьова прийняла участь у семінарі для демобілізованих учасників антитерористичної операції«Проблеми вирішуємо спільно».

10 лютого 2017 року заступник начальника відділу "Ольшанське бюро правової допомоги" Максим Кугут прийняв участь у сесії Радсадівської селищної ради.

14 лютого 2017 року працівники відділу Очаківського бюро правової допомоги Перший миколаївський місцевий центр з надання БВПД прийняли участь у святковому заході «Любові всевишній присвячується» у Очаківській міській бібліотеки.  

15 лютого 2017 року, з нагоди Дня вшановування учасників бойових дій на території інших держав і річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, начальник відділу «Березанське бюро правової допомоги» Людмила Бенедюк прийняла участь в заході, який був організований в Будинку культури відділом молоді і спорту Березанської райдержадміністрації за участю районного керівництва, начальників районних організацій, творчих колективів та запрошених ветеранів - інтернаціоналістів .

15 лютого 2017 року заступник начальника відділу «Очаківське бюро правової допомоги» Валерія Кутюхіна, провела лекцію для студентів Університету третього віку при територіальному центрі з надання соціальних послуг (соціальної допомоги) м. Очаків на тему: «Актуальні питання аліментів в Україні». Під час проведення зустрічі обговорено, хто має право на утримання, форма та розмір утримання, куди звернутися за захистом своїх прав, що таке договір подружжя про надання утримання, підстави виникнення, припинення, обмеження права на утримання, особливості відповідальності за несплату аліментів тощо.

16.02.2017 року на базі Кризовий Медіа-Центр Миколаїв проведено брифінг з впровадження дієвої моделі надання безоплатної правової допомоги на Миколаївщині.

Брифінг проведено за підсумками річного проекту ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва"Формування дієвої моделі надання безоплатної первинної правової допомоги в м. Миколаєві та м. Вознесенську", який реалізовано за підтримки Проекту "Доступна та якісна правова допомога в Україні", який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти за підтримки Уряду Канади та Програмної ініціативи "Права людини та правосуддя" Міжнародного фонду "Відродження".

За підсумками брифінгу вирішено направити до Миколаївської та Вознесенської місцевих рад методичні рекомендації щодо організації надання безоплатної первинної правової допомоги органами місцевого самоврядування.

16 лютого 2017 року головний спеціаліст відділу «Очаківське бюро правової допомоги» Лілія Таворська провела робочу зустріч із заступником начальника управління соціального захисту населення Очаківської районної державної адміністрації, під час якої обговорено перспективи співпраці.

16.02.2017 року головний спеціаліст відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами ПершогоМЦ Юлія Криницька провела лекцію у Бібліотеки-філіалі №2 ЦБС м. Миколаєва з відвідувачами на тему: «Порядок надання безоплатної правової допомоги», наприкінці якої надано індивідуальну консультацію, щодо порядку выдновлення втраченого паспорту та роздано буклети на тему: «Житлові субсидії», «Порядок отримання безоплатної правової допомоги» тощо.

 

Відповідно до розробленого графіку скайп-зв'язку з бібліотеками Новоодеського, Березанського, Миколаївського, Очаківського районів, м. Очакова та м. Миколаєва - кожен громадянин, який звернеться до бібліотеки,  зможе отримати консультацію «онлайн». Такіконсультаціїнадаються кожного другого та четвертого четверга місяцяпочинаючи з лютого 2016 року з 14:00 год.до 17:00 год.

26.01.2017 року надано 3 скайп-консультації з правових питань, щодо порядку виходу на пенсію у віці 50 років, порядок подовження відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 6-го віку та про порядок одночасного користування пільгами на сплату комунальних послуг, як пільгами УБД та субсидією.

26.01.2017 року між Першим центром та Трудовим архівом у Березанському районі Миколаївської області підписано меморандум про співпрацю. Метою меморандуму є організація спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової поінформованості громадян щодо права на БПДшляхом проведення конференцій, семінарів, круглих столів, виїзних прийомів та інших заходів.

01.02.2017 року підписано меморандум про співпрацю між Першим центром та Міжнародним Благодійним Фондом СРД "Відродження України".

11. На виконання доручення Міністра юстиції та директора Координаційного центру, з метою активізації інформування населення про надання правової допомоги Центром та з метою поширення серед населення інформації про функціонування системи безоплатної вторинної правової допомоги, впродовж звітного періоду, Першим миколаївським місцевим центром триває активна робота щодо вуличного інформування громадян, а саме:

01.02.2017 рокупрацівниками відділу «Очаківське бюро правової допомоги» проведено інформаційну компанію для мешканців міста Очакова.

02 лютого 2017 року начальник відділу Березанське бюро правової допомоги Людмила Бенедюк провела інформування приватних підприємців Березанщини.

08 лютого 2017 року, з метою підвищення правової обізнаності мешканців району, працівники відділу "Березанське бюро правової допомоги" Людмила Бенедюк та Василь Мельников провели чергове "вуличне" інформування громадян.

09.02.2017 року проводилась інформаційна кампанія для мешканців міста Нова Одеса, щодо діяльності Новоодеського бюро правової допомоги.

17.01.2017 року на офіційному сайті незалежного інтернет видавництва "Миколаїв-Очаків сьогодні" вийшла стаття на тему: "Підписання меморандуму про співпрацю". http://ochakov-segodnya.com.ua/zaklyucheno-memorandum-pro-spivpracyu/

18.01.2017 року заступник начальника відділу представництва Першого МЦ Віктрія Пазурчик взяла участь в черговому прямому ефірі телеканалу "Миколаїв" у передачі "Це Вас хвилює" на тему: «Безоплатна правова допомога. Соціальні гарантії для учасників АТО. Захист трудових інтересів одиноких матерів".https://www.youtube.com/watch?v=Si-4MFlLaVw

28.01.2016 року в Березанській районній газеті №4 (9447) вийшла стаття начальника відділу "Березанське бюро правової допомоги" Людмили Бенедюк на тему: "Кредит взяв - маєш його сплатити".

https://www.facebook.com/1mykolaiv.centr.BVPD/photos/a.525454730943690.1073741830.524122961076867/759404634215364/?type=3

31.01.2017 року заступник начальника відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами ПершогоМЦНаталя Гайдамака взяла участь у передачі "Новий день" телеканалу " Миколаїв", в якій надала роз'яснення щодо правильності написання розписки, щоб потім повернути своє.https://www.youtube.com/watch?v=emsJq5wFXl8

1 лютого 2017 року в Першому Очаківському громадсько-аналітичному видавництві "Очаків сьогодні" №6 (№27) (500) вийшла стаття заступника начальника відділу «Очаківське бюро правової допомоги» ВалеріїКутюхіної на тему: «Як повернути банківські вклади», у якій висвітлюються основні етапи дій вкладників під час повернення своїх вкладів.

https://www.facebook.com/1mykolaiv.centr.BVPD/photos/a.525454730943690.1073741830.524122961076867/764390787050082/?type=3

04.02.2017 рокувБерезанській районній газеті №5 (9448) від вийшла стаття начальника відділу "Березанське бюро правової допомоги" ПершогоМЦ Людмила Бенедюк на тему: "Що робити, коли турбують колектори: проста інструкція".

https://www.facebook.com/1mykolaiv.centr.BVPD/photos/a.525454730943690.1073741830.524122961076867/763665950455899/?type=3

11.02.2017 року в Миколаївській районній газеті "Маяк" №6 (8958) вийшла стаття начальника відділу правопросвітництва та взаємодії з суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги ПершогоМЦ Вікторії Царьової на тему: «Збільшилось коло осіб, які мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги".

https://www.facebook.com/1mykolaiv.centr.BVPD/photos/a.525454730943690.1073741830.524122961076867/767519436737217/?type=3

11.02.2017 року на офіційному сайті Миколаївської районної державної адміністрації розміщено електронну версію Миколаївської районної газети "Маяк" №6 (8958) із статтею начальника відділу правопросвітництва та взаємодії з суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Першого МЦ Вікторії Царьової на тему: «Збільшилось коло осіб, які мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги".

https://docviewer.yandex.ua/?url=ya-disk-public%3A%2F%2FvvzPZP0qRv4M71IINkKA2xDc9LK6jmfWZzZ16BUYU7Q%3D&;name=%D0%BC%D0%B0%D1%8F%D0%BA6.pdf&c=58a6ad4c1bfd

Станом на 16.02.2017  р. було надано 2  консультації Міжнародному Благодійному Фонду Сприяння Розвитку Демократії «Відродження України» та громадському об’єднанню «Європейські реформи» з питань порядку перереєстрації статуту громадських організацій згідно нових вимог податкового законодавства. Звернень щодо здійснення державної реєстрації громадських формувань не було.

 

Інформація про проведену Центром роботу постійно висвітлюється на офіційній сторінці “Facebook” Першого миколаївського місцевого центру з НБВПД.

   

logodagest

   

DNA 219x116

   

logo

   

ban prac

   

poryadok ocin

   

fakt-koruptsiji

   

mpk2-krest

   

ATO 1 345

   

shesterni

   

ATO

   

1pracia

   
1037087
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
116
948
2934
1028285
15570
26214
1037087

Ваш IP: 162.158.79.108
Время: 2019-09-18 02:12:09
   
© 2014 Миколаївський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua