Станом на 16.09.2019 адвокатам виплачено 7 806 936,49 грн. Кредиторська заборгованість 1 473 050,50 грн.


   

Інформаційна довідка про роботу Першого миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги станом на 11.12.2017 р.

За період з 17 листопада 2017 р. по 11 грудня 2017 р. Першим миколаївським місцевим центром з надання БВПД та бюро правової допомоги було зареєстровано всього 865 звернень клієнтів, надано 779 правових роз’яснень та консультацій,  у т.ч.  454 особи звернулася до Центру вперше.

137 правові консультації надано у головному офісі місцевого центру безпосередньо, та 642 – у відділах бюро правової допомоги Першого центру (Березанське БПД – 155, Новоодеське БПД – 76, Ольшанське БПД – 224  та Очаківське БПД – 187).

За цей період було прийнято 86 письмових звернення громадян про надання безоплатної вторинної правової допомоги, з них 51 звернення прийнято  у головному офісі  та 35 - у відділах бюро правової допомоги).

 В період 17.11.2017 – 11.12.2017 видано 57 доручень про призначення адвоката та 31 наказ на працівників центру (з них 12 наказів на працівників відділу представництва Першого центру, танаказів - на спеціалістів відділів бюро правової допомоги).

Продовжуємо активну роботу щодо здійснення  виїзних (мобільних) пунктів консультування громадян, у тому числі на виконання доручення заступника Міністра юстиції Д.Чернишова від 28.08.2017 р. № 8929/28/29-17 стосовно надання інформації про роботу, проведену в рамках пілотного проекту «Я маю право» в частині організації та проведення широкої роз’яснювальної роботи з метою підвищення рівня правової обізнаності землевласників і землекористувачів щодо способів захисту їх майнових прав та надання необхідної правової допомоги.

Відповідно до розпорядження КМУ від 13.09.2017 р. № 638-р «Про реалізацію проекту «Я маю право!» у 2017-2019 роках», наказів МЮУ та наказу Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, був виданий наказ директора Центру від 09.10.2017 р. № 10 «Про реалізацію проекту «Я маю право!».

Протягом листопад-грудень 2017 року проведено наступні виїзні (мобільні) пункти консультування громадян:

16 листопада 2017 року проведено виїзний прийом до Солончаківської сільської ради Куцурубської ОТГ Очаківського району. Під час виїзного прийому було здійснено прийом громадян і надано індивідуальні юридичні консультації з актуальних правових питань.

17 листопада 2017 року у приміщенні Михайлівської сільської ради здійснено виїзний прийом громадян головним спеціалістом відділу "Ольшанське бюро правової допомоги" Наталією Пруткою та головним спеціалістом відділу обслуговування громадян №2 Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області Буцула О.М. Під час прийому надано 8 індивідуальних консультацій з правових питань, щодо призначення пенсії по інвалідності; збільшення розміру пенсії та її осучаснення; отримання посвідчення пенсіонера; порядок нарахування пенсії по інвалідності; робота на приватному підприємстві власник якого не сплачував за працівника кошти до Пенсійного фонду України; порядок сплати аліментів; позбавлення батьківських прав; працевлаштування пенсіонера; перерахунок коефіцієнта заробітної плати; пільги діти війни; вступ у право власності на спадщину.

У рамках загальнонаціонального проекту «Я маю право», 20 листопада 2017 року головним спеціалістом відділу «Очаківське бюро правової допомоги» Лілією Таворською разом із працівниками Очаківського міськрайонного відділу з питань виконання кримінальних покарань та пробації Південного міжрегіонального управління, було проведено спільний прийом осіб звільнених від відбування покарання з випробуванням. Під час прийому було прийнято 2 особи та надано 6 індивідуальних консультацій: порядок надання БВПД; порядок залучення адвоката у кримінальному проваджені; порядок стягнення аліментів на утримання дитини, яка продовжує навчання, порядок заміни штрафу громадськими робота, порядок оформлення спадщини.

21 листопада 2017 року проведено прийом громадян у Центральному районному центрі зайнятості м. Миколаєва Під час прийому було надано 4 індивідуальних консультації з правових питань, щодо безоплатного одержання ліків, права на безоплатний проїзд у міському пасажирському транспорті, отримання разової грошової допомоги і до 5 травня та порядку отримання земельної ділянки.

22 листопада 2017 року у рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО», головним спеціалістом відділу «Очаківське бюро правової допомоги» Лілією Таворською разом із в.о. начальника Очаківського міськрайонного відділу ДРАЦС у Миколаївській області Губницькою А.В. проведено спільне консультування громадян у приміщенні Очаківського міськрайонного відділу ДРАЦС. Під час прийому прийнято 2 особи, яким було надано консультації щодо порядку надання БВПД, порядок видачі витягу з Державного Реєстру про шлюб, порядок повторної видачі свідоцтва про народження, порядок укладення договору купівлі-продажу нерухомого майна, встановлення факту належності особі правовстановлюючого документу.

24 листопада 2017 року у приміщенні Нечаянської сільської ради проведено виїзний прийом громадян головним спеціалістом Ольшанського бюро правової допомоги Наталією Пруткою та головним спеціалістом відділу обслуговування громадян №2 Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області Буцула О.М. Під час прийому 8 громадянам надано безоплатні правові консультації, з таких питань: отримання довіреності в сільраді; нарахування пенсії працюючому пенсіонеру; порядок отримання довідки про розмір пенсії з трудового архіву; написання заповіту; приватизація житла; порядок нотаріального оформлення договору купівлі-продажу; отримання земельної ділянки; перерахунок трудового стажу; отримання безкоштовних ліків; визначення меж земельної ділянки; порядок сплати аліментів; поняття купівлі трудового стажу; працевлаштування пенсіонера; перерахунок коофіцієнта заробітної плати тощо.

01.12.2017 року головним спеціалістом відділу "Ольшанське бюро правової допомоги" Наталії Пруткої, спільно з головним спеціалістом відділу обслуговування громадян №2 Центрального обєднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області Буцули О.М. проведено виїзний прийом громадян до Ольшанської селищної ради Миколаївського району. Під час прийому громадяни отримали консультації з таких правових питань: установлення пільгового стажу та довідка з підприємства про такий стаж; допомога на поховання; пенсія держслужбовця; зняття групи по інвалідності; трудове каліцтво; перерахунок пенсії; порушення трудового договору; приватизація житла; опіка над неповнолітніми дітьми; порядок спадкування за законом; пенсія по інвалідності; вибірка заробітної плати з підприємства; отримання пенсії через банківську установу; військова пенсія; трудовий стаж; довіреність на представництво інтересів; отримання довідки з трудового архіву та інші питання.

У рамках Всеукраїнського тижня права та загальнонаціонального проекту «Я маю право», 04 грудня 2017 року працівниками відділу «Очаківське бюро правової допомоги» разом із працівниками Очаківського міськрайонного відділу з питань виконання кримінальних покарань та пробації Південного міжрегіонального управління, провели спільний прийом осіб звільнених від відбування покарання з випробуванням. Під час прийому було надано 6 індивідуальних консультацій: порядок надання БВПД; порядок залучення адвоката у кримінальному проваджені; порядок стягнення компенсації за невикористану відпустку; порядок зняття з місця реєстрації місця проживання; порядок оформлення житлової субсидії.

06 грудня 2017 року у відділі «Березанське бюро правової допомоги» відбувся черговий спільний прийом громадян за участю начальника Березанського районного відділу ДРАЦС ГТУЮ у Миколаївській області Катерини Курило та начальника відділу «Березанське бюро правової допомоги» Першого миколаївського місцевого центру з НБВПД Людмили Бенедюк. На прийом звернулись за консультацією одна особа з питання виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини.

06 грудня 2017 року у рамках Всеукраїнського тижня права та загальнонаціонального проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО», головним спеціалістом відділу «Очаківське бюро правової допомоги» Лілією Таворською разом із начальником Очаківського міськрайонного відділу ДРАЦС у Миколаївській області Наталією Сергіївною Леоновою, проведено спільне консультування громадян у приміщенні Очаківського міськрайонного відділу ДРАЦС. Під час прийому прийнято 3 особи, яким було надано консультації щодо порядку надання БВПД, порядку видачі повторного свідоцтва про народження сина, порядку видачі повторного свідоцтва про шлюб батьків, порядку видачі повторного свідоцтва про смерть батька, гарантії для працівників при розірванні трудового договору, порядку отримання землі УБД, порядку складання заповіту .

08 грудня 2017 року відбувся виїзний прийом до села Надбузьке Миколаївського району, за участі: головного спеціаліста відділу "Ольшанське бюро правової допомоги" Наталії Пруткої та головного спеціаліста відділу обслуговування громадян №2 Центрального обєднаного упарвління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області Буцули О.М. Громадяни, які звернулися на прийом отримали консультації з таких правових питань: сплати аліменти, трудовий стаж, укладення договору купівлі-продажу, перерахунок пенсії, спадкування за законом, встановлення межі між будинком і сусідським парканом, написання заповіту, договір купівлі продажу будинку.

-виїзні прийоми громадян мобільною групою з питань антирейдерського захоплення землі:

24 листопада 2017 року відбувся виїзний прийом громадян з питань антирейдерського захоплення землі до села Калинівка Березанського району Миколаївської області за участю начальника відділу «Березанське бюро правової допомоги» Людмили Бенедюк, начальника Березанського районного відділу ДРАЦС ГТУЮ у Миколаївській області Катерини Курило та в.о. начальника Березанського РВ ДВС ГТУЮ у Миколаївській області Шляхти Маргарити. Під час виїзного прийому звернулись 4 особи, яким було надано 10 індивідуальних консультацій з питань земельного законодавства, що стосувались оренди земельних паїв та виплати орендної плати за користування земельними ділянками; з питань недотримання умов договору оренди землі та виготовлення технічної документації на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства. Також, громадяни звертались з питаннями щодо реорганізації та правонаступництва підприємства, перерахунку пенсійних виплат, соціальних гарантій при звільненні, а саме розміру допомоги по безробіттю та вихідної допомоги при звільненні; реєстрації місця проживання особи, тощо.

29 листопада 2017 року начальником відділу правопросвітництва та взаємодії з суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Вікторією Царьовою, головним спеціалістом відділу «Ольшанське бюро правової допомоги» Наталією Пруткою та начальником відділу державної виконавчої служби Миколаївського районного управління юстиції Юлею Городецькю проведено виїзний прийом до с. Трихати Ольшанської ОТГ Миколаївського району. Під час прийому було проконсультовано 5 осіб з таких питань, як: перевід пенсії особи, що проживала на окупованій території м. Донецьк; документи які потрібні для нарахування пенсії; порядок розірвання договору оренди землі; виплата індексованих коштів в порядку договору оренди; Здійснення нормативно грошової оцінки земельної ділянки; стягнення орендних коштів у примусовому порядку; наслідки реорганізації підприємства, яке має в оренді земельні ділянки громадян; порядок укладення договору оренди земельної ділянки; складення угоди про розірвання договору оренди.

 З метою розширення можливостей доступу незахищених верст населення до БПД працівники Центру продовжують проводити активну діяльність з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціямипроводяться робочі зустрічі, семінари, круглі столи.  Інформація про проведення заходів систематично надається для висвітлення на офіційному сайті Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Миколаївській області. 

- Заходи Першого миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

21 листопада 2017 року у рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» заступник директора Ольга Василенко у Центральному районному центрі зайнятості м. Миколаєва провела для учасників АТО семінар, на якому роз’яснила про діяльність Центру та бюро правової допомоги, основні завдання та цілі, види правових послуг, які надає Центр, поняття первинної та вторинної правової допомоги. Ольга ознайомила присутніх з основними пільгами учасникам АТО, які надаються відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Учасники семінару також дізнались «Куди звернутися за наданням допомоги учаснику бойових дій?», Пільги військовим — яка знижка передбачена?, « Пільги непрацездатним учасникам АТО», та ін.

21 листопада 2017 року директор Центру Олег Матвієнко прийняв участь у засіданні антирейдерського штабу в Миколаївській області, під час якого підбито підсумки роботи штабу за три місяці його існування та обговорили найбільш гострі питання, що стосуються ситуації з рейдерськими захопленнями в області.

Протягом 23-25 листопада працівники центру Вікторія Пазурчик, Наталя Іванюк, Вікторія Царьова, Ольга Василенко прийняли участь у тренінгу "Ненасильницьке спілкування в побудові діалогів і вирішенні конфліктів", який проводила тренер з Німеччини  - доктор медіаційних наук Irmtraud Kauscha. Під час тренінгу учасники дізнались про Принципи ненасильницького спілкування, Концепцію гніву в ненасильницькому спілкуванні та приймали участь у практичних завданнях щодо "розвіювання образу ворога", "Емпатія для ворога", "Самоемпатія", "Емпатія для іншої людини" тощо.

28.09.2017 року інтегратор центру Вікторія Царьова прийняла участь у семінарі-тренінгу для працівників ОТГ та периферійних громад на тему «Гармонійний розвиток ОТГ через баланс прав та інтересів периферійних громад», під час якого Вікторія виступила із темою «Можливості місцевих бюро правової допомоги в захисті прав мешканців периферійних громад».

29.11.2017 року заступник директора Ольга Василенко прийняла участь у «Круглому столі "Протидія насильству в сім'ї", який проходив на базі Миколаївського інституту права НУ "ОЮА" в рамках проведення Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства", яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

01.12.2017 р., з нагоди відзначення Міжнародного дня інвалідів, заступник директора Ольга Василенко разом із представником Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Новіцькою Є. В., Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Нікольською Л. Л., прийняла участь у семінарі для осіб, що перебувають на обліку в Центральному районному центрі зайнятості.

Традиційно центр в рамках проведення Всеукраїнського тижня права, проводить день відкритих дверей для студентів вищих навчальних закладів. Так, 01.12.2017 року студентів ІІ курсу кафедри "Правознавство" Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова ознайомлено із діяльністю центру, про порядок призначення адвокатів, про представництво інтересів громадян у суді, про категорії громадян, які мають право на БПД та порядок проходження виробничої практики в центрі та відділах Бюро.

Протягом 04-05.12.2017 року в бібліотеці-філіал №6 ЦБС для дорослих м. Миколаєва організовано та проведено виставку юридичної літератури та брошур, буклетів, посібників, методичних рекомендацій тощо, які розроблені КЦ, РЦ та МЦ в бібліотеках.

05 грудня 2017 року заступник директора Ольга Василенко в рамках проекту "Я маю право" провела чергову лекцію для слухачів Університету третього віку на тему: «Розвиток системи безоплатної правової допомоги на Україні. Досудове врегулювання справ. Як не довести ситуацію до суду», яка відбулась в приміщенні Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Центрального району.

05.12.17 року відбулася робоча зустріч працівників центру з адвокатами, які вже працюють в системі БПД і надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі за контрактом, а також на зустріч були запрошені адвокати, які планують взяти участь у конкурсі з відбору адвокатів, які залучаються для надання БВПД. Робоча зустріч відбулася в приміщенні Центру, і на зустрічі обговорили питання: розвитку безоплатної правової допомоги в Україні, і в Миколаївській області зокрема, прийняття змін до цивільно-процесуального законодавства України та їх наслідки при наданні БВПД, стандарти якості надання безоплатної вторинної правової допомоги в цивільному, адміністративному процесах і представництва в кримінальному процесі, питання видачі доручень і подання звітів по виконаним дорученням, заповнення розрахунків винагороди адвоката.

06.12.2017 року на базі Центральної бібліотеки ім.М.Л.Кропивницького м. Миколаєва в рамках Всеукраїнського тижня права інтегратор центру Вікторія Царьова використовуючи мультимедійні матеріали провела інтерактивне навчання для учнів 9-х класів загальноосвітньої школи №53 Миколаївської міської ради на тему: "Права та обов'язки неповнолітніх". Також Вікторія відповідала на запитання учнів про адміністративну відповідальність: поняття, вік з якого особи підлягають адміністративній відповідальності, правопорушення, які передбачені КУпАП; які заходи впливу можуть застосовуватися до неповнолітнього; поняття кримінальної відповідальності, види злочинів, та вік з якого підлягають особи до кримінальної відповідальності; види основних та додаткових покарань, які можуть застосовуватися до неповнолітнього тощо.

07.12.2017 року на базі Центральної бібліотеки ім.М.Л. Кропивницького м. Миколаєва урочисто нагородили учасників конкурсу шкільних малюнків «Країна моїх прав» приуроченого до Всеукраїнського тижня права у 2017 році. В бібліотеці організатори конкурсу зібрали та урочисто нагородили переможців конкурсу. В той же день відкрилась виставка малюнків-переможців конкурсу.

08.12.2017 року працівники центру прийняли участь у круглому столі "Протидія дискримінації та злочинам на ґрунті ненависті", який проходив в м. Одесі. Під час круглого столу розглядались наступні питання: злочини на ґрунті ненависті, правова допомога постраждалим на ґрунті ненависті, підлітки ЛГБТ та взаємодія з поліцією тощо.

08 грудня 2017 року, Громадською організацією «Десяте квітня», спільно із представниками Регіонального центру з надання БВПД у Миколаївській області, Першого та Другого миколаївських місцевих центрів з надання БВПД, проведено зустріч з питань ефективної взаємодії щодо розробки механізму перенаправлення внутрішньо переміщених осіб до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, моніторингу звернень та подальшої співпраці в напрямку захисту прав людини, зокрема внутрішньо переміщених осіб.

08.12.2017 року в рамках проведення Всеукраїнського тижня права та проекту "Школа права" для неповнолітніх осіб, які перебувають у Миколаївському слідчому ізоляторі працівники Центру продовжують проводити цикл лекцій. Так, працівники центру Наталя Іванюк та працівник Регіонального центру Олена Мантуленко провели лекцію "Права дітей" та "Оскарження дій, бездіяльності слідчого прокурора".

08.12.2017 року на базі Центральної бібліотеки ім.М.Л. Кропивницького м. Миколаїв в рамках Всеукраїнського тижня права працівник центру Наталія Іванюк використовуючи мультимедійні матеріали провела інтерактивне навчання для учнів 7-х класів загальноосвітньої школи №53 Миколаївської міської ради на тему: "Твої права і обов'язки: майбутнє залежить від тебе". Також Наталія відповідала на запитання учнів про: адміністративну відповідальність: поняття, вік з якого особи підлягають адміністративній відповідальності, правопорушення, які передбачені КУпАП; які заходи впливу можуть застосовуватися до неповнолітнього; поняття кримінальної відповідальності, види злочинів, та вік з якого підлягають особи до кримінальної відповідальності; види основних та додаткових покарань, які можуть застосовуватися до неповнолітнього тощо.

- Заходи відділу «Очаківське бюро правової допомоги»:


17 листопада 2017 року у рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» начальник відділу «Очаківське бюро правової допомоги» Валерія Кутюхіна провела для працівників Очаківського міськрайонного центру зайнятості семінар з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та прирівняних до них осіб, де висвітлили поняття конфлікту інтересів, види конфліктів, алгоритм дій працівника у зв’язку із встановленням наявності конфлікту інтересів, порядок написання запиту про наявність (відсутність) конфлікту інтересів до НАЗК, а також надала зразки самостійного тесту на наявність (відсутність) конфлікту інтересів.

Протягом 21-22 листопада 2017 року начальник відділу «Очаківське бюро правової допомоги» Валерія Кутюїхіна прийняла участь у дводенному тренінгу «Комунікативні аспекти місцевого самоврядування: нові виклики та можливості», що відбувся на базі Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», за участі спікера – практикуючого психолога, АРТ-терапевта, засновника ГО «ЦеГрін Південь», Президента Благодійного Фонду «Сарока» Сабліної Наталії та голів, секретарів і депутатів сільських/селищних/міських рад Миколаївської області.

24 листопада 2017 року начальник відділу «Очаківське бюро правової допомоги» Валерія Кутюхіна, у рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», провела лекцію для студентів Університету третього віку при територіальному центрі з надання соціальних послуг (соціальної допомоги) м. Очаків на теми: «Про зміни в пенсійному законодавстві». Під час заходу було обговорено новели пенсійної реформи, порядок перерахунку пенсії, питання чи буде збільшено вік виходу на пенсію, що робити якщо трудового стажу недостатньо для виходу на пенсію, чи будуть підвищенні розміни пенсій інвалідам тощо.

30 листопада 2017 року в рамках проведення Всеукраїнського тижня права головний спеціаліст відділу «Очаківське бюро правової допомоги» Лілія Таворська прийняла участь у заході «Зустріч виконавчих органів Очаківської міської ради, місцевих органів влади з активом громадської організації інвалідів з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю» на базі Очаківської міської бібліотеки.

30 листопада 2017 року в рамках проведення Всеукраїнського тижня права та в рамках проекту Міністерства юстиції «Я маю право» головним спеціалістом відділом «Очаківське бюро правової допомоги» Лілією Таворською спільно з працівниками Очаківської міської бібліотеки проведено правовий брейн-ринг «Я маю право знати свої права» для учнів 6-Б класу Очаківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.

01 грудня 2017 року в рамках проведення Всеукраїнського тижня права головний спеціаліст відділу «Очаківське бюро правової допомоги» Лілія Таворська прийняла участь у семінарі-лекції для осіб з інвалідністю «Новели пенсійної реформи» за участі працівників Очаківського міськрайонного центру зайнятості, начальника відділу з питань соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці управління соціального захисту населення Очаківської міської ради – Половинихіної І.В., начальника Очаківського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України Миколаївської області – Лукащук А.П.

Протягом 29 – 30 листопада начальник відділу «Очаківське бюро правової допомоги» Валерія Кутюхіна прийняла участь у тренінгу «Захист прав постраждалих від ґендерно обумовленого насильства: роль та функції системи БПД», який проходив у м. Києві для фахівців системи безоплатної правової допомоги. На тренінгу фахівці Центрів та адвокати розширили свої знання щодо проявів ґендерно обумовленого насильства; дізналися про міжнародний досвід роботи з цією проблемою; навчилися ідентифікувати та працювати з постраждалими від ґендерно обумовленого насильства.

У рамках Всеукраїнського тижня права та загальнонаціонального проекту Міністерства юстиції України «Я маю право», 04 грудня 2017 року начальник відділу «Очаківське бюро правової допомоги» Валерія Кутюхіна прийняла участь у правовому навчанні для структурних підрозділів апарату та структурних підрозділів Очаківської районної державної адміністрації, де розповіла про новели названих реформ. Валерія розповіла про медичну та освітню реформи. Наголосила, що реформа середньої освіти – реформа, орієнтована на те, щоб випустити зі школи всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, патріота з активною позицією, інноватора, здатного змінювати навколишній світ та вчитися впродовж життя, – сьогодні на порядку денному. Щодо медичної реформи, то вона орієнтована на принцип «гроші за пацієнтом» – це основна ідея медичної реформи. Тобто, якщо зараз держава видає гроші за принципом "є лікарня, тримайте гроші", то в майбутньому гроші виділятимуться на пацієнта. Тобто, якщо до лікаря ніхто не ходить, то і заробляти він нічого не буде.

05 грудня 2017 року в рамках проведення Всеукраїнського тижня права та в рамках проекту Міністерства юстиції «Я маю право» працівники Очаківське бюро правової допомоги провели захід для вихованців ДНЗ «Зірочка» Куцурубської ОТГ, а саме для дітей старшої групи на тему : «Країна моїх прав». Захід проходив в ігровій формі, спочатку Лілія Таворська ознайомила дітей з їх правами, продемонструвавши ілюстративний матеріал, потім малята грали в цікаву гру «Так чи ні», слухали казки, а згодом всіх дітей було залучено до створення плакату «Квітка моїх прав». В кінці заняття малеча отримала солодощі за участь у даному заході. Малята і юристи отримали неймовірний заряд позитивних емоцій.

05.12.2017 року у рамках Всеукраїнського тижня права та загальнонаціонального проекту Міністерства юстиції України «Я маю право», працівники відділу «Очаківське бюро правової допомоги» на базі Куцурубської публічної бібліотеки Куцурубської сільської ради ОТГ організували виставку юридичної літератури та брошур, буклетів, посібників, методичних рекомендацій тощо, яка буде проводитись протягом тижня.

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права та з метою реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО», 06.12.2017 року начальник відділу «Очаківське бюро правової допомоги» Валерія Кутюхіна, разом із фахівцем з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації Очаківського міськрайонного відділу з питань виконання кримінальних покарань та пробації Південного міжрегіонального управління провели заняття на тему «Адміністративна і кримінальна відповідальність неповнолітніх» для учнів 8 – 11 класів Очаківської загальноосвітньої санаторної школи інтернату І-ІІІ ступенів Миколаївської обласної ради. Під час тематичного заняття Валерія Кутюхіна розповіла про адміністративну відповідальність: поняття, вік з якого особи підлягають адміністративній відповідальності, правопорушення, які передбачені КУпАП; які заходи впливу можуть застосовуватися до неповнолітнього; поняття кримінальної відповідальності, види злочинів, та вік з якого підлягають особи до кримінальної відповідальності; види основних та додаткових покарань, які можуть застосовуватися до неповнолітнього, а також правила поводження у разі затримання поліцією тощо.

07.12.2017 року у рамках Всеукраїнського тижня права та загальнонаціонального проекту Міністерства юстиції України «Я маю право», працівники відділу «Очаківське бюро правової допомоги» на базі Очаківської міської бібліотеки прийняли участь в організації виставки юридичної літератури та брошур, буклетів, посібників, методичних рекомендацій тощо.

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права та загальнонаціонального проекту «Я маю право», 08.12.2017 року начальник відділу «Очаківське бюро правової допомоги» Валерія Кутюхіна прийняла участь у правовому тренінгу для учнів 11 класів Очаківської ЗОШ №1, Очаківської ЗОШ №2; Очаківської ЗОШ №4 під назвою «Випускник. Громадянин. Знавець. Патріот». Під час виступу Валерія Кутюхіна наголосила про діяльність «Очаківського бюро правової допомоги», про послуги, які надаються та про порядок звернення до Бюро. Також відповіла на правові питання, серед них: порядок призначення аліментів на дитину, що нового та що змінилося у призначені аліментів; що таке правоздатність та дієздатність фізичної особи, види дієздатності, випадки визнання недієздатності особи; престижність юридичної професії, найбільш актуальні юридичні професії; адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх, вік з якого може особа притягуватися до різних видів юридичної відповідальності; що робити якщо поліція затримала неповнолітню особу і не повідомила про це батьків тощо.

11 грудня 2017 року головний спеціаліст відділу «Очаківське бюро правової допомоги» Лілія Таворська, у рамках Всеукраїнського тижня права та загальнонаціонального правопросвітницького проекту «ЯМП!», за запрошенням директора Територіального центру з надання соціальних послуг (соціальної допомоги) м. Очаків – Аврамішиної В.В. провела лекцію для працівників Територіального центру з надання соціальних послуг (соціальної допомоги) м. Очаків на тему: «Новели медичної реформи», обговорення проекту Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».


- Заходи відділу «Березанське бюро правової допомоги»:

20 листопада 2017 року в приміщенні відділу «Березанське бюро правової допомоги» Перший миколаївський місцевий центр з надання БВПД відбувся семінар-нарада на тему: «Протидія насильству в родині» за участю начальника Служби у справах дітей Березанської райдержадміністрації Віри Заблоцької, головного спеціаліста Служби у справах дітей Березанської райдержадміністрації Ліни Райлян, в.о. директора Березанського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Олени Ковенєвої, головного спеціаліста відділу соціальних виплат і нарахувань УСЗН Березанської райдержадміністрації Любові Голобіної та начальника відділу «Березанське бюро правової допомоги» Людмили Бенедюк.  На семінарі обговорювались питання взаємодії між службами щодо захисту від протиправних посягань члена сім'ї, з притягнення до відповідальності осіб, які вчиняють насильство, запобігання повторенню актів насильства в майбутньому та отримання правової допомоги для вирішення конкретних проблем юридичного характеру.

22 листопада 2017 року в приміщенні Центральної районної бібліотеки Березанського району головним спеціалістом Березанського бюро правової допомоги Василем Мельніковим, відповідно до підписаного меморандуму про співпрацю та згідно затвердженого графіку для студентів університету третього віку, для працівників територіального центру, районної бібліотеки було проведено правове навчання на тему: «Особливості спадкування за законом». Під час виступу Василь розповів, про порядок спадкування майна, порядок спадкування та особливості спадкування майна за законом. Також присутніх було проінформовано про реалізацію в нашій державі Міністерством юстиції України у співпраці з системою БПД, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів всеукраїнського просвітницького проекту «Я маю право».

28 листопада 2017 року начальник відділу «Березанське бюро правової допомоги» Людмила Бенедюк взяла участь у круглому столі для батьків дітей з інвалідністю, що проводився в Березанській районній державній адміністрації до Міжнародного дня інвалідів . Під час заходу розглядались питання реалізації права на освіту дітей з особливими потребами за різними формами навчання, зокрема, отримання інклюзивного навчання в школі. Також, гостро обговорювались проблеми з отримання медичних послуг та санаторно-курортного лікування, отримання засобів реабілітації для дітей з особливими потребами.  Щодо дискримінації за ознаками інвалідності та шляхи вирішення правових проблем у правовий спосіб розповіла Людмила Бенедюк, наголосивши присутнім про право на правничу допомогу кожного та діяльність Бюро правової допомоги.

29 листопада 2017 року начальник відділу «Березанське бюро правової допомоги» Людмила Бенедюк взяла участь у круглому столі на тему: «Всеукраїнська декада зайнятості для осіб з інвалідністю», який проходив в Березанському районному центрі зайнятості до Міжнародного дня інвалідів . Під час заходу розглядались питання дотримання роботодавцями трудового законодавства при використанні праці осіб з обмеженими фізичними можливостями, про соціальний захист таких осіб, про нове в пенсійній реформі для осіб з інвалідністю при виході на пенсію та про право на БПД в разі захисту порушених прав в тому числі і осіб з інвалідністю.

05 грудня 2017 року, в рамках Всеукраїнського тижня права та загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», начальник відділу «Березанське бюро правової допомоги» Людмила Бенедюк провела практичне навчання з правознавства для учнів 10 класу Березанської ЗОШ на тему: «Як звернутися до Європейського суду з прав людини: основні правила та порядок».

05 грудня 2017 року, в рамках Всеукраїнського тижня права та загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», начальником відділу «Березанське бюро правової допомоги» Людмила Бенедюк провела два практичних заняття для учнів 9- х класів Березанської ЗОШ I-III ступенів на тему: «Звернення громадян». Людмила ознайомила школярів з основними законами України, які забезпечують виконання конституційного права - права на інформацію, зокрема: закони України «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію», «Про доступ до персональних даних», «Про звернення громадян» та «Про безоплатну правову допомогу». Розповіла про порядок звернення із письмовими запитами до державних організацій та підприємств і установ різних форм власності, про строки надання інформації, а також, разом з учнями склала зразок заяви до селищної ради про надання довідки про склад сім'ї.

05 грудня 2017 року начальник відділу «Березанське бюро правової допомоги» Людмила Бенедюк, в рамках Всеукраїнського тижня права та загальнонаціонального правовопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», провела правове навчання для працівників Територіального центру соціального обслуговування населення Березанської райдержадміністрації на тему: «Примусове зняття з реєстрації місця проживання особи на підставі судового рішення». Людмила розповіла про порядок зняття з реєстрації місця проживання у судовому порядку та звернула увагу присутніх на випадках збереження за тимчасово відсутнім наймачем та членами його сім'ї жилого приміщення понад шість місяців.

06 грудня 2017 року начальник відділу «Березанське бюро правової допомоги» Людмила Бенедюк, в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та тижня права, провела лекцію для слухачів Університету третього віку на тему: «Примусове зняття з реєстрації місця проживання особи на підставі судового рішення», яка відбулась у відділенні соціально-медичних послуг Територіального центру соціального обслуговування населення Березанського району. Людмила проінформувала присутніх про порядок зняття з реєстрації місця проживання у судовому порядку та звернула увагу на випадки збереження за тимчасово відсутнім наймачем та членами його сім'ї жилого приміщення понад шість місяців. А також, відповіла на питання активних слухачів та роздала інформаційні буклети : «Виселення з квартири без надання іншого житлового приміщення. Позбавлення особи права користування жилим приміщенням», «Зняття з реєстрації місця проживання» та «Не знаєш як вирішити спір? Захищай свої права!».

07 грудня 2017 року, в рамках Всеукраїнського тижня права та загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» начальник відділу «Березанське бюро правової допомоги» Людмила Бенедюк спільно з начальником відділення забезпечення Березанського районного військового комісаріату Миколаївської області Шамрай Ігорем Станіславовичем прийняла участь в інформаційному семінарі для безробітних громадян на тему: «Підготовка резюме», що проходив в Березанському районному центрі зайнятості. Людмила виступила з питанням «Право на працю та соціальний захист в разі втрати роботи у тому чисті учасників АТО, членів їх сімей, ВПО і постраждалих внаслідок зазначеної операції» та проінформувала присутніх про систему безоплатної правової допомоги, зазначивши основні завдання і форми роботи бюро, категорії осіб, які мають право на безоплатну первинну та вторинну правову допомогу.

В рамках Всеукраїнського тижня права та загальнонаціонального проекту Міністерства юстиції України «Я маю право», 06.12.2017 року в приміщенні Березанської центральної районної бібліотеки, працівниками відділу «Березанське бюро правової допомоги» спільно з працівниками бібліотеки організовано та проводиться виставка юридичної літератури «Закон та право для всіх єдині».

07 грудня 2017 року, в рамках Всеукраїнського тижня права та загальнонаціонального проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», начальник відділу «Березанське бюро правової допомоги» Людмила Бенедюк спільно з працівниками Березанської центральної районної бібліотеки провела лекційне заняття для учнів 9-А класу Березанської ЗОШ I-III ступенів на тему: «Права, обов’язки, відповідальність».

08 грудня 2017 року, в рамках Всеукраїнського тижня права та загальнонаціонального проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», начальник відділу «Березанське бюро правової допомоги» Людмила Бенедюк спільно з працівниками Березанської центральної районної бібліотеки провела лекційне заняття для учнів 11 класу Березанської ЗОШ I-III ступенів на тему: «Правові поради молоді з питань працевлаштування під час навчання».

 - Заходи відділу «Новоодеське бюро правової допомоги»:

16.11.2017 року начальником відділу Новоодеське бюро правової допомоги Перший миколаївський місцевий центр з надання БВПД Андрієм Скляровим було проведено флешмоб із розповсюдження тематичних буклетів у Центрі надання адміністративних послуг Новоодеської РДА.

28 листопада 2017 року працівники відділу «Новоодеське бюро правової допомоги» завітали до філії Новоодеської міської бібліотеки у Миколаївській області, та разом з Завідуючою бібліотеки Василевською Тетяною Миколаївною відкрили виставку рекомендація "Знання права заслуговує найбільшої поваги".

05.12.2017 року, в рамках проведення Всеукраїнського тижня права та в рамках проекту Міністерства юстиції «Я маю право», головним спеціалістом відділу "Новоодеське бюро правової допомоги" Вікторією Пушкаревською проведено ознайомлювальну лекцію "Про права людини та дитини" для учнів 11 класу Новоодеської ЗОШ І-ІІІ № 2. У формі спілкування-бесіди учням доводилась інформація про основні права людини, дитини, механізми їх захисту, також Вікторія розповіла учням про кримінальну та адміністративну відповідальність неповнолітніх.

04.12.2017 року начальник відділу Новоодеське бюро правової допомоги Андрій Скляров завітав з робочим візитом до Троїцької сільської ради Новоодеського району з метою проведення правопросвітницької роботи. Так, в приміщенні Троїцької сільської ради за підтримки секретаря Антонюк А.М. оформлено інформаційний куточок для громадян, на якому розміщено буклети: "Позбавлення особи права користування житловим приміщенням", "Зняття з місця реєстрації", "Безоплатна приватизація земельної ділянки", "Встановлення факту належності правовстановлюючого документу", та інші. Також, розміщено інформаційні листи Мін'юсту - "Захищай свої права". Проект Мін'юсту "Я МАЮ ПРАВО".

04.12.2017 року головним спеціалістом Новоодеського бюро правової допомоги Вікторією Пушкаревською було проведено флешмоб із розповсюдження тематичних буклетів у відділу реєстрації Новоодеської міської ради. В примещенні відділу розміщено буклети: "Позбавлення особи права користування житловим приміщенням", "Зняття з місця реєстрації", "Встановлення факту належності правовстановлюючого документу". Проект Мін'юсту "Я МАЮ ПРАВО"!!!

04.12.2017 року в рамках Всеукраїнського тижня права у Новоодеському районі та проекту Міністерства юстиції України "Я МАЮ ПРАВО" начальником відділу Новоодеського бюро правової допомоги Андрієм Скляровим проведено тематичну лекцію-бесіду для учнів старших класів Троїцької ЗОШ на тему "Права, обов'язки, відповідальність неповнолітніх".

В Новоодеській районній дитячій бібліотеці 05.12.2017 року, в рамках проведення Всеукраїнського тижня права та в рамках проекту Міністерства юстиції «Я маю право», відділом "Новоодеське бюро правової допомоги" разом з Заступником директора Новоодеської районної дитячої бібліотеки Гребенюк Тамарою Валентинівною відкрили виставку "Права дитини - майбутнє країни".

05.12.2017 року в рамках проведення Всеукраїнського тижня права у Новоодеському районі начальником відділу Новоодеське бюро правової допомоги Андрієм Скляровим проведено лекцію для учнів 9 класу Новоодеської ЗОШ № 1 на тему "Права, обов'язки, відповідальність неповнолітніх". Учні школи виявили чималий інтерес у ході бесіди-лекції, їх цікавили такі питання, як адміністративна та кримінальна відповідальності, цивільні права та обов'язки.

06.12.2017 року у рамках Всеукраїнського тижня права та загальнонаціонального проекту Міністерства юстиції України «Я маю право», працівники відділу «Новоодеське бюро правової допомоги» в Новоодеській центральній районній бібліотеці спільно з працівниками бібліотеки організували та відкрили виставку "Право в нашому житті". У виставці презентували юридичну літературу, буклети бюро, та інформаційні матеріали із зазначенням місцезнаходження відділу «Новоодеське бюро правової допомоги» для розповсюдження серед читачів, які потребують безоплатної правової допомоги.

06.12.2017 року Всеукраїський тиждень права продовжився у Новоодеській загальноосвітній школі № 3. Так, начальник відділу Новоодеське бюро правової допомоги Скляров Андрій роз'яснював учням 9-10 класів конституційні права та обовязки громадян. Акценти були розставлені на обов’язках та відповідальності неповнолітніх. Юні слухачі жваво вступали у дискусію та показали належний рівень знань.

06.12.2017 року в рамках Всеукраїнського тижня права начальником Новоодеського бюро правової допомоги Андрієм Скляровим спільно з працівниками Новоодеської центральної районної бібліотеки проведено інформаційну лекцію "Про основні права та свободи людини та громадянина" для студентів Професійного аграрного ліцею. Зважаючи на попередні лекції слухачам були зачитані конкретні теми: Захист персональних даних, трудові відносини з роботодавцем, укладення шлюбу неповнолітніми, та інше.

08.12.2017 року, на виконання Указу Президента України "Про Всеукраїнський тиждень права" начальник відділу Новоодеське бюро правової допомоги Андрій Скляров провів лекцію, на запрошення керівництва, Гур'ївської загальноосвітньої школи. На лекцію були запрошені учні 7-11 класів. Лекція-бесіда проходила протягом уроку та була присвячена правам, обов'язкам, відповідальності неповнолітніх. Учні були дуже жваві у дискусіях, основні тези були присвячені кримінальній, адміністративній відповідальності, реалізації власних прав.

08.12.2017 року начальником відділу Новоодеське бюро правової допомоги Андрієм Скляровим відвідано Гур'ївську сільську раду. В ході візиту було розповсюджено тематичні буклети "Позбавлення особи права користування житловим приміщенням", "Зняття з місця реєстрації", "Встановлення факту належності правовстановлюючого документу", та інші Проект Мін'юсту "Я МАЮ ПРАВО"!!!


- Заходи відділу «Ольшанське бюро правової допомоги»:

22 листопада 2017 року головний спеціаліст відділу «Ольшанське бюро правової допомоги» Наталія Прутка прийняла участь у семінарі для безробітних Миколаївського району на тему: «Легальна зайнятість», які перебувають на обліку в Миколаївському районному центрі зайнятості. Під час семінару безробітні ознайомились з порядком укладання трудового договору, цивільно-правової угоди, були наведені приклади переваг легальної зайнятості та інформування про види шахрайства в Україні. Впродовж виступу, спеціаліст бюро навів приклади, щодо порушень та незахищеності громадян під час легальної та нелегальної зайнятості.

24 листопада 2017 року головним спеціалістом Ольшанського бюро правової допомоги Наталією Пруткою проведено інформаційну компанію серед працівників Нечаянської сільської ради та присутніх громадян про роботу бюро, про категорії осіб яким надається вторинна правова допомога, про порядок призначення адвокатів тощо.

04 грудня 2017 року на базі Миколаївського районного центру зайнятості проведено круглий стіл на тему: «Вирішення проблем зайнятості інвалідів – наше спільне завдання», який проходив за участю директора РЦЗ Ткачук О.П, начальника служби у справах дітей Бичкова Н.В, директора Миколаївського районного центру соціальних служб Подими С.І, Першого заступника голови Миколаївської райдержадміністрації Бродецького О.О, начальника управління соціального захисту населення та головного спеціаліста відділу "Ольшанське бюро правової допомоги" Путкої Н.А. На круглому столі були обговорені такі питання як: працевлаштування інвалідів, порядок проходження МСЕК, вихід особи на інвалідну групу, облаштування місця роботи для інваліда, надання роботодавцем місця для інвалідів, відповідальність роботодавця за відмову у працевлаштуванні інваліда, соціальні виплати інвалідові, гендерна та вікова дискримінація під час влаштування на роботу, порядок звернення інваліда до суду за захистом своїх прав та інші питання що стосувалися прав та законних інтересів інвалідів.

05.12.2017 року, головним спеціалістом Ольшанського бюро правової допомоги Наталією Пруткою в рамках проведення Всеукраїнського тижня права та в рамках проекту Міністерства юстиції «Я маю право», було проведено ознайомлювальну лекцію "Про права людини та дитини" для учнів 5 класу Веснянської ЗОШ І-ІІІ № 2. Наталя зосередила увагу учнів на Конвенції з прав дитини та зазначені в ній принципи. Під час спілкування з учнями були озвучені основні права дитини, механізми їх захисту.

Про права дитини, 06 грудня 2017 року, в рамках проведення Всеукраїнського тижня права та в рамках проекту Міністерства юстиції «Я маю право» головний спеціаліст Ольшанського бюро правової допомоги Наталія Прутка зосередила увагу учнів 5-6 класів Миколаївської загальноосвітньої школи №60. Під час спілкування з учням були озвучені основні права дитини та механізм їх захисту. Також, учням був представлений мультимедійний ролик про права дитини, що зазначені в Конвенції про права дитини.

Відповідно до розробленого графіку скайп-зв'язку з бібліотеками Новоодеського, Березанського, Миколаївського, Очаківського районів, м. Очакова та м. Миколаєва - кожен громадянин, який звернеться до бібліотеки,  зможе отримати консультацію «онлайн». Такі консультації надаються кожного другого та четвертого четверга місяця починаючи з лютого 2016 року з 14:00 год. до 17:00 год.

Так, протягом листопада-грудня  2017 року надано 3 скайп-консультації

З метою покращення результативності та ефективної діяльності місцевого центру  Миколаївської області постійно ведеться робота над розробкою і тиражуванням інформаційних буклетів,  нових форм звітності з графічною та аналітичною частиною щодо функціонування та розвитку системи БПД в регіоні, розміщенням інформації на офіційному веб-сайті регіонального центру тощо.

Протягом жовтня-листопада 2017 р., власними силами надруковано та розповсюджено серед громад міста та області понад 550 інформаційних буклетів на різноманітні теми та контактною інформацією Центру та бюро.

Продовжується робота щодо розміщення стаціонарних інформаційно-новинних площадок (стендів) з інформаційними матеріалами у органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, організаціях та установах міста та області, за звітний період розміщено 6 таких стендів. 

Впродовж звітного періоду тривала активна робота щодо вуличного інформування громадян та проведення інших інформаційних компаній, які проводяться під час всіх виїзних прийомів громадян, під час всіх заходів та виступів. Під час інформаційних компаній за період жовтня-листопад 2017 р. було розповсюджено понад 550 інформаційних буклетів, листівок та Кейсов з різноманітних правових питань та з контактною інформацією Центру та бюро.

16.11.2017 року, проведено вуличне інформування серед мешканців села Солончаки та Дніпровське Куцурубської ОТГ Очаківського району.

07.12.2017у проведено вуличне інформування громадян в мкр. Варварівка.

Позитивний досвід роботи.

-          В лютому 2017р. до Перший миколаївський місцевий центр з надання БВПД звернувся громадянин Володимир Д., який є особою із особливими потребами, суб'єктом відповідного права, що потребував усунення перешкод у майном та примусово зняти з реєстраційного обліку осіб які вже тривалий час не мешкають за адресою. Начальником відділу представництва Вікторією Пазурчик  було організовано попередню зустріч із особою, під час спілкування та на підставі наданих документів, було встановлено що особи (сестра племінниця та племінник) відсутні та не проживають за місцем реєстрації, таким чином добровільно зняти з реєстраційного обліку немає можливості, а права власника порушуються, він не може а ні продати, а ні оформити субсидію, тому було вирішено звертатись до Суду. Правником Центру було надано правове роз’яснення, як необхідно діяти, які докази необхідно зібрати для підготовки позовної заяви для звернення до суду. Після отримання документів фахівчинею центру було складено позов та подано до суду. В судове засідання особи не з’явились, але одна особа надала заперечення оскільки в неї народилась дитина, таким чином «виписати» цю особу ставало неможливо, бо відповідно до законодавства дитина реєструється за місцем реєстрації матері. Вікторією Пазурчик було ретельно вивчено матеріали справи, проаналізовано та співставлено дати народження дитини та не проживання особи в житловому будинку, рекомендовано додатково зібрати докази на підтвердження факту не проживання осіб. Рішенням від 06.11.2017р. позов було задоволено в повному обсязі та визнано 3-х осіб такими, що втратили право на проживання в житловому будинку.

-          В травні 2017р. до центру звернулась громадянка Наталія К., що є соціально незахищеною особою, для отримання правової допомоги, яка полягала у знятті арешту з нерухомого майна. Начальником відділу представництва Вікторією Пазурчик було проведено зустріч із заявницею, під час спілкування та на підставі отриманих документів було встановлено, що померлим чоловіком заявниці ще наприкінці 90-тих було отримано кредит в банку, з метою виконання зобов’язання та повернення грошових коштів банк наклав арешт на нерухоме майно, а саме квартиру заявниці. Згодом кредит був виплачений та про накладений арешт ніхто не пригадував. Після смерті матері заявниці, вона звернулась до нотаріуса для оформлення спадщини, також вирішила упорядкувати документи на вказану квартиру, таким чином громадянка дізналась, що квартира перебуває під арештом накладеним державною нотаріальною конторою. Вікторією Пазурчик було роз’яснено законодавство з цього питання. Окрім цього юристом Центру було складено запит до відповідного банку на отримання інформації про виплату кредиту, а також до належної державної нотаріальної контори для можливості зняття арешту в досудовому порядку.  Відповіддю з банку повідомлялось, що кредит був виплачений в повному обсязі. Від нотаріальної контори була отримана відмова. Довелося звертатись до суду та підготовлювати позовну заяву про зняття арешту з нерухомого майна.  Рішенням від 30.10.2017р. позовну заяву про зняття арешту було задоволення, рішення набрало законної сили.

-          В серпні 2017 року до відділу "Новоодеське бюро правової допомоги" звернувся гр. Ч. з приводу позбавлення особи права користування житловим приміщенням. Звернення викликано не отриманням субсидії у зв'язку із відсутністю зареєстрованої особи. Що б не переплачувати за комунальні послуги клієнт був вимушений звернутися до Бюро. Начальником Бюро Андрієм Скляровим підготовлено та направлено позовну заяву до суду. 13.11.2017 року. Новоодеським районним судом позитивно вирішено спір на користь позивача.

-          В червні 2017 року до відділу "Новоодеське бюро правової допомоги"  звернулася гр. С. з метою повернути гроші наданні за розпискою. Начальником Бюро Андрієм Скляровим підготовлено та направлено позовну заяву до суду у липні 2017 року. В ході досудового розгляду за допомогою медіації начальника відділу громадянці відповідачем по справі було повернуто 9/10 суми. 10.10.2017 року Новоодеським районним судом закрито справу у зв'язку із тим, що відповідач задовольнив вимоги позивача добровільно.

-          10.08.2017 року до відділу «Новоодеське бюро правової допомоги» звернулась громадянка П. з питанням щодо стягнення аліментів з колишнього чоловіка на сина. Головним спеціалістом відділу Новоодеського Бюро правової допомоги Вікторією Пушкаревською було підготовано заяву про видачу судового наказу відповідно до нових змін у законодавстві. 21.08.2017 року Новоодеським районним судом було прийнято позитивне рішення на користь громадянки П. та видано судовий наказ про примусове стягнення аліментів. 23.11.2017 року громадянка П. звернулася до бюро з питанням написання заяви до ДВС. Вікторією було складено заяву громадянці П. до відділу ДВС для виконання рішення, завдяки чому отримує аліменти на утримання та виховання дитину!

-          Досить часто до відділу «Березанське бюро правової допомоги» звертаються громадяни з питаннями розбіжності у літері в написанні ім'я чи прізвища в документах, які унеможливлюють проведення реєстраційних дій або ускладнюють оформлення певних документів. З цією проблемою стикнувся і житель села Лугове Березанського району Миколаївської області, який, маючи намір зареєструвати право власності на житловий будинок, у вересні 2017 року звернувся до відділу з питань реєстрації Березанської райдержадміністрації, але отримав відмову у проведенні реєстраційних дій в зв’язку з тим, що в свідоцтві на право власності на житло його ім'я помилково було написане як «Алексій» замість «Олексій». Чоловік звернувся до відділу «Березанське бюро правової допомоги» за консультацією і, маючи право на безоплатну вторинну правову допомогу, відповідно до ч.1 ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», йому було призначено представника для захисту прав в суді начальника Бюро - Бенедюк Людмилу. Після збору необхідних доказів, юрист склала заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документу і подала її до суду. 15 листопада 2017 року рішенням Березанського районного суду Миколаївської області заяву було задоволено.

-          Наприкінці серпня 2017 року до відділу «Березанське бюро правової допомоги» звернулась жінка за допомогою у стягненні аліментів на утримання повнолітньої дитини-інваліда з чоловіка. Начальником Березанського бюро Людмилою Бенедюк під час попереднього консультування було з’ясовано, що гр. Валентина проживає разом з чоловіком в зареєстрованому шлюбі і їхнім повнолітнім сином, якому безтерміново встановлено І «А» групу інвалідності з дитинства та рішенням суду він визнаний недієздатним. Чоловік протягом тривалого часу матеріальної допомоги на утримання свого сина-інваліда не надає, у витратах на лікування не приймає участі, за комунальні послуги не сплачує, хоча є працездатним, утриманців не має, фізично здоровий та має дохід від передачі в оренду двох земельних ділянок. Правником Березанського бюро було надано роз’яснення, як необхідно діяти, які докази необхідно зібрати для підготовки позовної заяви для звернення до суду. Після отримання документів, Людмилою було складено позов та подано до суду. Рішенням від 17 листопада 2017 року позовні вимоги Валентини були задоволені. І після отримання виконавчого листа, жінці було надано консультацію щодо порядку виконання судового рішення органами ДВС та надано допомогу у складанні заяви до відділу ДВС для виконання рішення.


Робота із ЗМІ, радіо, телебаченням:

06.11.2017 року на офіційному сайті Миколаївської ОДА розміщено статтю «Звітування Очаківського бюро правової допомоги за підсумками роботи за 9 місяців 2017 року».

http://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=41302

09.11.2017 року на офіційному сайті Миколаївської районної державної адміністрації розміщено статтю «Проект «Згуртованість громад зусиллями самих громад»

 http://mykolayiv.mk.gov.ua/ua/news/?id=41433

14.11.2017 року на офіційному сайті Березанської районної державної адміністрації розміщено статтю Президент підписав Указ «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»

17.11.2017 року на офіційному сайті Новоодеської районної державної адміністрації розміщено оголошення про конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

http://novaodesa.mk.gov.ua/ua/news/?id=41781

17.11.2017 року на офіційному сайті Березанської районної державної адміністрації розміщено оголошення про конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги.

http://berezanka.mk.gov.ua/ua/news/?id=41788

17.11.2017 року на офіційному сайті Очаківської районної державної адміністрації розміщено оголошення про конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги.

17.11.2017 року на офіційному сайті "Очаків сьогодні" розміщено оголошення про конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

http://ochakov-segodnya.com.ua/ogolosheno-konkurs-z-vidbor…/

17.11.2017 року на офіційному сайті Миколаївської районної державної адміністрації розміщено оголошення про конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

http://mykolayiv.mk.gov.ua/ua/1494562712/

17.11.2017 року на офіційному сайті Адміністрації Заводського району Миколаївської міської ради розміщено оголошення про конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

http://admzr.mk.ua/catalog-ogoloshennya

17.11.2017 року в Очаківській районній газеті «Чорноморська зірка» №91-92(12085-12086) опубліковано статтю на тему: «Корисна інформація та поради для благодатненців від районних фахівців».

18.11.2017 року в Новоодеській районній газеті "Промінь" № 91-92 (11326-27) опубліковано статтю начальника відділу "Новоодеське бюро правової допомоги" Андрія Склярова на тему: "Звітувало бюро правової допомоги".

20.11.2017 року на ТК «Сатурн» висвітлено інформацію про проведення підсумків діяльності Першого миколаївського місцевого центру з надання БВПД за 9 місяців 2017

https://www.youtube.com/watch?v=WDhbyTF1pTs

21.11.2017 року на офіційному сайті Миколаївської ОДА розміщено статтю «Майже дві сотні землевласників Миколаївщини отримали правову допомогу у рамках роботи антирейдерського штабу при ОДА».

http://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=41955

22.11.2017 року в рамках Всеукраїнського тижня права інтегратор Вікторія Царьова прийняла участь у черговому прямому ефірі програми "На всі 100" радіо "Миколаїв FM" на тему: "Особливості виїзду малолітніх громадян за межі України". Також Вікторія під час ефіру зробила оголошення про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги.

https://www.youtube.com/watch?v=MRbQDzwES1w&;feature=youtu.be

22.11.2017 року на сайті Березанської центральної районної бібліотеки опубліковано статтю про проведене навчання для студентів Університету третього віку "Особливості спадкування за законом"

http://brzbibl.blogspot.com/

25.11.2017 року в Миколаївській районній газеті "Маяк" №47 (8999) вийшло оголошення про проведення виїзного прийому громадян з питання антирейдерського захоплення землі.

28.11.2017 року на офіційному сайті Миколаївської ОДА розміщено статтю «засідання постійної комісії при райдержадміністрації з питань захисту прав людини».

http://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=42245

28.11.2017 року на офіційному сайті Новоодеської районної державної адміністрації розміщено статтю «засідання постійної комісії при райдержадміністрації з питань захисту прав людини».

http://novaodesa.mk.gov.ua/ua/news/?id=42245

01.12.2017 року на офіційному сайті Миколаївського регіонального центру зайнятості розміщено статтю «ПЕРСПЕКТИВИ ПРАКТИЧНОЇ ВЗАЄМОДІЇ».

http://www.dcz.gov.ua/mik/control/uk/publish/article?art_id=80272&;cat_id=365106

04.12.2017 року на офіційному сайті ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» висвітлено інформацію «Периферійні громади: як забезпечити гармонійний розвиток?».

http://frgn.mk.ua/?p=9477

04.12.2017 року на офіційному сайті Троїцької загальноосвітньої школи розміщено інформацію про проведення лекції для старшокласників "Домашнє насилля" та ""Права. Обов'язки. Відповідальність".

http://troickaschool.at.ua/…/16_dniv_proti_n…/2017-12-01-297

05.12.2017 року на офіційному сайті Миколаївської районної державної адміністрації розміщено статтю «Вирішення проблем занятості інвалідів – наше спільне завдання».

http://mykolayiv.mk.gov.ua/ua/news/?id=42585

06.12.2017 року у рамках Всеукраїнського тижня права начальник відділу представництва Вікторія Пазурчик  прийняла участь у черговому ефірі ТК "Миколаїв" програми "Це вас хвилює" на тему: "Соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей"

https://www.youtube.com/watch?v=w8gXuQvmSDc

06.12.2017 року на офіційному сайті Очаківської районної державної адміністрації розміщено статтю «Правове навчання в райдержадміністрації».

http://ochakiv.mk.gov.ua/ua/news/?id=42616

08.12.2017 року на офіційному сайті ГО «Десяте квітня» розміщено стаття на тему: «Зустріч в м. Миколаєві».

http://desyatekvitnya.com/?p=2754

08.12.2017 року на сайті Березанської центральної районної бібліотеки опубліковано статтю «Правові поради молоді».

http://brzbibl.blogspot.com/2017/12/8.html#more

09.12.2017 року на офіційному сайті інтернет видавництва «Современник» вийшла стаття «ПОБЕДИТЕЛИ КОНКУРСА «СТРАНА МОИХ ПРАВ» ПОЛУЧИЛИ НАГРАДЫ».

https://sovremennik.mk.ua/news/776-Pobediteli-konkursa-Strana-moikh-prav-poluchili-nagrady.html

09.12.2017 року в Березанській районній газеті «Березань» № 49(9492) опубліковано статтю на тему: «Декада зайнятості для осіб з інвалідністю».

Інформація про проведену Центром роботу постійно висвітлюється на офіційній сторінці “Facebook”, новинних веб-сайтах Миколаївщини, офіційних сайтах адміністрацій, районних рад тощо.

   

logodagest

   

DNA 219x116

   

logo

   

ban prac

   

poryadok ocin

   

fakt-koruptsiji

   

mpk2-krest

   

ATO 1 345

   

shesterni

   

ATO

   

1pracia

   
1037123
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
152
948
2970
1028285
15606
26214
1037123

Ваш IP: 172.69.63.36
Время: 2019-09-18 02:17:05
   
© 2014 Миколаївський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua