Станом на 16.09.2019 адвокатам виплачено 7 806 936,49 грн. Кредиторська заборгованість 1 473 050,50 грн.


   

Інформація за період роботи з 19 лютого по 16 березня 2018 р. Першого миколаївського місцевого центру з надання БВПД

За період з 19 лютого 2018 р. по 16 березня 2018 р. Першим миколаївським місцевим центром з надання БВПД та бюро правової допомоги було зареєстровано всього 985 звернень клієнтів, надано 875 правових роз’яснень та консультацій.

302 правових консультації надано у головному офісі місцевого центру безпосередньо, та 573 – у відділах бюро правової допомоги Першого центру (Березанське БПД – 178, Новоодеське БПД – 94, Ольшанське БПД – 158 та Очаківське БПД – 143).

За цей період прийнято 110 письмових звернень громадян про надання безоплатної вторинної правової допомоги, з них 70 - прийнято у головному офісі та 40 - у відділах бюро правової допомоги).

 В період 19.01.2018 – 18.02.2018 видано 88 доручень про призначення адвоката та 28 наказів на працівників центру (з них 11 наказів на працівників відділу представництва Першого центру, та 17 наказів - на спеціалістів відділів бюро правової допомоги).

 

Протягом січень-лютий 2018 року проведено наступні виїзні (мобільні) пункти консультування громадян, які постійно, згідно підписаних меморандумів про співпрацю та затверджених графіків спільного прийому громадян, фахівці Центру та бюро проводять в організаціях, установах та підприємствах різних структурних підрозділів державної, комунальної та приватної власності, у територіальних громадах області.

Так,

 - виїзні прийоми громадян мобільною групою з питань антирейдерського захоплення землі:

ділянок учасникам АТО. Крім того у сільраді розміщено бюлетені Мін'юсту "Я МАЮ

 

20 лютого 2018 року, з метою презентацій Програм з надання безоплатної правової допомоги, директором Центру Олегом Матвієнко та начальником відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги ініційовано разом із головою громадської організації «Очаків за справедливість» О. Іваницьким проведення робочих зустрічей з представниками Куцурубської та Чорноморської сільських рад об’єднаних територіальних громад Очаківського району Миколаївської області. Під час проведення зустрічі представникам ОТГ роз’яснено про необхідність впровадження на території громад Програм надання безоплатної правової допомоги, яка надасть можливість сприяти розвитку правового світогляду та суспільної активності членів місцевої громади, створенню осередків правового захисту громадян, які б підтримувалися силами місцевої громади. Розвиток системи безоплатної правової допомоги стане реальним дієвим інструментом для посилення правової захищеності населення громади та подолання соціальної ізоляції вразливих верств населення. Наприкінці зустрічі, сторони досягли спільної згоди що прийняття Програм надання безоплатної правової допомоги, що забезпечить і допоможе подолати правовий нігілізм, підвищить правову культуру та обізнаність громадян, зменшить кількість безпідставних звернень громадян і зробить їх більш адресними.

фото 1

 22 лютого 2018 року, в рамках проекту «Посилення організаційної спроможності центрів допомоги демобілізованим учасникам АТО», який реалізується ВБО "Инициатива ради жизни", інтегратором Центру Вікторією Царьовою спільно з експертом ГО "Асоціація учасників та інвалідів АТО" проведено семінар для учасників АТО, які перебувають на обліку в Доманівському районному центрі зайнятості.

Під час проведення семінару розповідалось про основні пільги для учасників АТО:
отримання лікарських і медичних препаратів на безкоштовній основі, протезування, отримання фінансової допомоги до 5 травня
, пільги в системі освіти, порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників бойових дій та інвалідів війни, порядок виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян, оздоровлення та відпочинок дітей учасників АТО та багато інших хвилюючих питань

фото 2

Протягом 21-23 лютого 2018 року начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги  приймала участь у тренінгу "Медіація в сімейних спорах", який реалізується ВБО "Инициатива ради жизни" в рамках проекту Миколаївська Школа медіації. Учасники тренінгу дізнались про основні етапи проведення медіації, про медіацію у сімейних спорах, типові причини конфліктів у родині, у яких випадках сімейна медіація недоречна, навички активного слухання та шкідливе слухання, організація та документальний супровід процесу сімейної медіації, роль дітей в процесі медіації при розлученні тощо, та проводили вправи на відпрацювання навичок роботи з емоціями, вплив третіх осіб на процес медіації та доцільність їх залучення, та проводили медіацію за представленими кейсами.

фото 3

  На запрошення колег Другого миколаївського місцевого центру з надання БВПД, спільно з колегами Вознесенського місцевого центру з надання БВПД, провели робочу зустріч з органами та установами, на які покладаються функції із здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. 

Актуальні питання надання безоплатної правової допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статті, обговорювали з представниками Головного управління національної поліції в Миколаївській області, служби у справах дітей Миколаївської ОДА, департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА, Миколаївського обласного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, департаменту освіти і науки Миколаївської ОДА та управління охорони здоров`я Миколаївської ОДА. Також у заході взяли участь представники відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності УЗПЛ НПУ та регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.Спільно з партнерами досягли домовленості підготувати посібник для осіб, які постраждали від домашнього насильства. 
Крім цього, учасники круглого столу домовились про здійснення спільних правопросвітницьких заходів та участь у функціонуванні мобільних точок доступу до правової допомоги.

фото 4

  12 березня 2018 р. начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги  та регіональний представник громадської спілки "Всеукраїнське об'єднання учасників АТО Українці-Разом  В.Царьоваприйняла участь у черговому прямому ефірі радіо "Миколаїв 92 FM" в програмі "На всі 100" на тему: "Особливості звільнення військовослужбовців у 2018 році. Реалізація основних соціальних гарантій та пільг учасників АТО та членів їх сімей. Під час ефіру слухачі дізнались про: порядок звільнення військовослужбовців у 2018 році, як і кого звільнятимуть у 2018 р., отримання лікарських і медичних препаратів на безкоштовній основі, протезування, пільги при встановленні засобів зв’язку та пільги на комунальні послуги; та багато інших хвилюючих військовослужбовців питань.

13 березня 2018 р. начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги  провела правове навчання для осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі та засуджених, які звільняються з місць позбавлення волі, які перебувають на обліку в секторі ювенальної пробації м. Миколаєва Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції на тему: "Права підозрюваного та обвинуваченого. Право на отримання безоплатної правової допомоги та участь адвоката у кримінальному процесі".

фото 5

 13.03.2018 року за підтримки Кризовий медіа-центр. Миколаїв проведено прес-конференцію про старт конкурсу фотографій серед дітей, батьки яких є учасниками АТО  «Мій тато герой – захистимо Україну разом!», приурочений до Дня захисту дітей. Конкурс проводиться  Центром  у партнерстві з Всеукраїнською благодійною організацією ВБО "Инициатива ради жизни"ГО "Асоціація учасників та інвалідів АТО", за підтримки Миколаївського відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу», громадської спілки «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО Українці-Разом, кризового медіа центру та Центральної бібліотеки ім. М.Л.Кропивницького. Учасником Конкурсу може стати кожен вихованець/учень дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів м. Миколаєва та Миколаївської області, віком до 18 років (включно).

фото 6

15.03.2018 року фахівець Центру прийняла участь у семінарі-нараді для членів спостережних комісій адміністрацій Центрального, Заводського, Інгульського, Корабельного районів ММР, Вітовської та Миколаївської райдержадміністрацій, яку проведено на базі Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

На нараді було розглянуто питання, щодо організації діяльності спостережних комісій при райдержадміністраціях, виконкомах міських (міст обласного значення) рад; а також питання організації проведення громадського контролю у виправних колонія області тощо.

 Позитивний досвід роботи

У вересні 2017 року до відділу «Березанське бюро правової допомоги»  звернулась громадянка Б. з питання стягнення аліментів на утримання повнолітньої доньки, яка продовжує навчатися. Начальником Березанського БПД було надано консультацію щодо утримання дитини до досягнення двадцяти трьох років за умови , що вона навчається і у зв’язку з цим потребує матеріальної допомоги та роз’яснено, які необхідно зібрати документи для подачі позову до суду. Людмилою було підготовлено позовну заяву про стягнення аліментів та подано її до Березанського районного суду Миколаївської області.  Рішенням суду від 10 січня 2018 року було задоволено позовні вимоги громадянки Б. Після набрання законної сили рішення суду і отримання виконавчого листа, жінці було надано правову допомогу в пред’явленні виконавчого документа до Державної виконавчої служби та акцентовано увагу на новаціях законодавства щодо встановленої відповідальності боржника за несплату аліментів.

22 листопада 2017 року до Новоодеського БПД звернулась громадянка Т. з питаннями щодо стягнення аліментів та розірвання  шлюбу у судовому порядку.  Начальником Новоодеського бюро правової допомоги Андрієм Скляровим підготовлено заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів та позов до суду про розірвання шлюбу. 10.01.2018 року судом видано наказ на примусове стягнення аліментів та 09.02.2018 року судом прийнято рішення про розірвання шлюбу.

фото 7

В грудні 2017 р. до Центру звернувся учасник бойових дій, суб’єкт відповідного права за вторинною правової допомогою, яка полягала у зменшенні грошового утримання повнолітньої дитини, що продовжує навчання. Вказану справу було доручено начальнику відділу представництва Пазурчик Вікторії. Під час зустрічі та на підставі наданих документів було встановлено, що повнолітня дитина заявника, яка продовжує навчання у ВНЗ, звернулась із позовом до суду за для стягнення із особи аліменти на навчання ¼ частки від доходу. Батько, наголосив на тому, що йому важливо майбутнє дитини та він згоден допомагати усім чим може, проте через те що має на утриманні літніх хворих батьків, один з яких інвалід, та сам нещодавно переніс тяжку операцію наразі позбавлений можливості сплачувати аліменти у розмірі якому було заявлено донькою у позові. Фахівчинею центру було роз’яснено, які документи на підтвердження вищевказаних обставин необхідно зібрати та підготовлено відзив на позовну заяву із визнанням частково позовних вимог (це 1/6 частки від доходів), які реально може сплачувати щомісячно відповідач. В січні 2018р. судом було постановлене рішення на користь позивача із розміром аліментів який просив заявник. Рішення набрало законної сили.

фото 8

 1.12.2017 року до Новодеського бюро правової допомоги  звернулась громадянка В. із зверненням про надання безоплатної вторинної правової допомоги, яка полягала у встановленні факту родинних відносин. На підставі виданого наказу, начальником відділу "Новоодеське БПД" Андрієм Скляровим було підготовлено заяву в порядку окремого провадження та 12.12.2017 року подано до Новоодеського районного суду Миколаївської області. 19.01.2018 року заяву громадянки В. про встановлення факту, що має юридичне значення, було задоволено рішенням суду. Рішення набрало законної сили 19.02.2018 року і було вручено громадянину на особистому прийомі.

Досить часто до відділу «Березанське бюро правової допомоги»  звертаються громадяни з питаннями розбіжності у літері в написанні ім'я чи прізвища в документах, які унеможливлюють проведення реєстраційних дій або ускладнюють оформлення певних документів. З цією проблемою стикнулася і жителька села Новофедорівка Березанського району Миколаївської області, яка, маючи намір заповісти земельну ділянку своїй доньці, виявила помилку в написанні свого прізвища у державному акті на право власності на земельну ділянку. Жінка звернулася до відділу «Березанське БПД» за консультацією і, маючи право на безоплатну вторинну правову допомогу, відповідно до ч.1 ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», їй було призначено представника Людмилу Бенедюк. Після збору необхідних доказів, юрист склала заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документу і подала її до суду. 10 січня 2018 року рішенням Березанського районного суду Миколаївської області заяву було задоволено. Але тільки після набрання законної сили рішення суду 12.02.2018 року, жінка змогла в повній мірі реалізувати своє законне право.

фото 9

 В грудні 2017р. до Першого Центру звернулась особа, суб’єкт відповідного права за вторинною правовою допомогою, яка потребувала встановлення факту народження дитини на території України. Центром було призначено начальника відділу представництва Вікторію Пазурчик, яка під час зустрічі на підставі наданих документів з’ясувала, що жінка народила дитину на території АРК, що підтверджувалось відповідним свідоцтвом, проте при зверненні до органів РАЦС для реєстрації маленької особи, їй було надано відмову, через те що з 2014р. документи видані на території АРК від того часу не створюють правових наслідків на території України. Працівницею Центру було складено заяву в порядку окремого провадження про встановлення факту народження дитини. Наприкінці січня 2018р. заяву було задоволено та встановлено факт народження дитини, це допомогло заявниці зареєструвати маленького громадянина України. 

 

В січні 2018 року до Центру звернувся громадянин Віктор Ч., що є малозабезпеченою особою, суб'єктом відповідного права, потребувавший оскарження постанови державного виконавця про арешт його коштів. Начальником відділу представництва Вікторією Пазурчик  було організовано попередню зустріч із особою, під час спілкування було встановлено що заявник є боржником та з його єдиного доходу утримувалось 20% на виконання рішення суду. Проте із невідомої причини державний виконавець у грудні 2017 року наклав арешт на усі його рахунки, тобто єдиний рахунок, на який він отримує пенсію. Відколи громадянин звернувся до банку, щоб отримати пенсію, він це зробити не зміг. Фахівцем Центру було надано правове роз’яснення та перелік документів, що необхідний для підготовки та написання скарги про визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця. Після отримання документів, юристом центру було складено відповідно скаргу та подано до суду.  Рішенням від 16.01.2018р. скаргу було задоволено, а постанову про арешт коштів боржника визнано протиправною, рішення набрало законної сили.

На при кінці жовтня 2017 року до Центру звернулась громадянка Оксана Б., яка є суб'єктом відповідного права на БВПД, що потребувала допомоги у розірванні шлюбу та стягнення аліментів.  Начальником відділу представництва Вікторією Пазурчик було організовано попередню зустріч із особою, під час спілкування було отримано інформацію про те що шлюб фактично розпався, батько ніяким чином не допомагає утримувати дитину. Фахівцем Центру було надано правове роз’яснення, та після отримання необхідних документів, юристом центру було складено позови до суду.  Рішеннями від 22.01.2017р. позови було задоволено в повному обсязі, шлюб розірвано та стягнуто аліменти на утримання дитини у розмірі ¼ від усіх доходів відповідача.

«Очаківське бюро правової допомоги»:

21 лютого 2018 року проведено лекцію для студентів Університету третього віку при територіальному центрі з надання соціальних послуг (соціальної допомоги) м. Очаків на теми: «Зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», «Чи можна оскажити заповіт після смерті заповідача?», «Випадки розірвання договору дарування». 
Під час заходу було обговорено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», внесені Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насиллю», де було наголошено на нових категоріях суб’єктів права на БВПД, а саме осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі та дітей, зазначено, що дані категорії мають право на усі види правових послуг. 
Також доведено до відома присутніх інформацію щодо оскарження заповіту після смерті заповідача, а саме було розглянуто поняття недійсності заповіту, підстави для оспорювання заповіту, спадкові спори між спадкоємцями різних черг та ін. Всім присутнім було надано інформаційні буклети з відомостями про Очаківське бюро правової допомоги, інформаційні буклети у рамках загальнонаціонального проекту «Я Маю Право» , та Бюлетені Міністерства юстиції України.

Також 21 лютого 2018 року разом із начальником Очаківського міськрайонного відділу ДРАЦС у Миколаївській області проведено спільний прийом громадян у приміщенні Очаківського міськрайонного відділу ДРАЦС. 
Під час прийому надані консультації: порядок повторної видачі свідоцтва про народження доньки, внесення змін (доповнень) до актового запису про народження дитини, порядок визнання дійсним договору купівлі-продажу квартири, порядок приватизації житла.
Всім надані інформаційні буклети «Я МАЮ ПРАВО», Бюлетені Міністерства юстиції України та тематичні буклети 
 з відомостями про відділ «Очаківське бюро правової допомоги».

26.02.2018 року спеціаліст бюро взяла участь у інформаційному заході в рамках Програми: «Доступне житло» для учасників АТОВПО та осіб, які потребують поліпшення житлових умов», що був організованний ГО «Схід.Інтеграція», за участі представників ГО «Десяте квітня» м.Одеса, представників органів місцевого самоврядування. Фахівець розповіла про діяльність Очаківського бюро правової допомоги, акцентувала увагу присутніх на основних завданнях та цілях Бюро, роз’яснила види правових послуг, які надає Бюро, поняття первинної та вторинної правової допомоги та різницю між ними, а також назвала пільгові категорії громадян, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, хто та яким чином може подати звернення для надання БВПД. 

фото 10

14 березня 2018 року головним спеціалістом бюро здійснено прийом громадян на базі адміністративного будинку с.Парутине Куцурубської сільської ради ОТГ та надано індивідуальні юридичні консультації: порядок укладення договору дарування; порядок встановлення факту належності правоустановлюючого документу; порядок перерахунку пенсії за віком; новели пенсійної реформи; порядок оформлення на пенсію (перелік необхідних документів); порядок поновлення строку для прийняття спадщини; порядок позбавлення батьківських прав; порядок складання заповіту; порядок визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом.

Всім громадянам було роздано буклети на теми: «Порядок отримання вторинної правової допомоги», «Встановлення факту належності особі правовстановлюючих документів», «Прийняття спадщини, у складі якої є нерухоме майно, у випадку відсутності у спадкоємців правовстановлюючих документів на майно», «Бюро правової допомоги: ваш юридичний провідник» та буклети ЯМП «Знаю! Дію! Захищаю!» та ін.

14.03.2018 року працівниками відділу «Очаківське бюро правової допомоги»  надана адресна допомога жительці міста Очакова, яка за станом свого здоров’я не може самостійно звернутися до Бюро за правовою допомогою.  Працівники Бюро проконсультували громадянку Л. з приводу порядку позбавлення особи права користуватися жилим приміщенням, а також було роз’яснено порядок надання безоплатної вторинної правової допомоги, адже громадянка Л. є відповідним суб’єктом даного права.

фото 11

14 березня 2018 року головний спеціаліст здійснила виїзний прийом до села Парутине Куцурубської сільської ради ОТГ Очаківського району (Куцурубська громада) та провела робочу зустріч зі старостою сіл Каталино, Прибузьке, Парутине – Ільїним Всеволодом Олександровичем та працівниками сільської ради.

Під час зустрічі працівників було поінформовано про роботу та переваги системи безоплатної правової допомоги, а саме в чому полягає первинна та вторинна безоплатна правова допомога, хто має право на неї, головні аспекти роботи Бюро.
Також було розміщено інформаційні плакати системи 
БПД, розповсюджені інформаційні буклети у рамках проекту загальнонаціонального проекту «Я Маю Право» , Бюлетні Міністерства юстиції України та інформаційні буклети з правовими консультаціями та контактними даними Бюро.

15.03.2018 року в рамках реалізації проекту Я МАЮ ПРАВО, головний спеціаліст бюро та начальник Очаківського міськрайонного відділу ДВС Ігор Вовченко здійснили виїзний прийом до села Іванівка Куцурубської сільської ради об'єднаної територіальної громади. Під час прийому надано консультації з наступних питань: реєстрація місця проживання малолітньої дитини; поновлення строків вступу у спадщину; порядок реєстрації договору оренди землі; порядок написання колективного звернення;складання позовної заяви про відшкодування моральної та матеріальної шкоди; порядок оформлення самотніх престарілих громадян до будинків- інтернатів.
Усім присутнім було роздано тематичні буклети 
Бюро з контактною інформацією та інформаційні буклети у рамках загальнонаціонального проекту «Я Маю Право» , також у приміщенні сільської ради села Іванівка Куцурубської сільської ради ОТГ розміщено плакат «Я маю право» та плакати про успішні справи системи БПД.

Також 15.03.2018 року, в рамках реалізації проекту Я МАЮ ПРАВО, разом із начальником Очаківського міськрайонного відділу ДВС здійснено виїзний прийом до села Рівне Чорноморської сільської ради об'єднаної територіальної громади. Проведено робочу зустріч зі старостою сіл Рівне, Їжицьке, Осетрівка та Березань –Гірман Андрієм Володимировичем та працівниками сільської ради, під час якої працівників було поінформовано про роботу та переваги системи безоплатної правової допомоги. Під час прийому надані консультації щодо умов та порядку укладення договору оренди землі, відповідальність за несплату аліментів.

фото 12

«Березанське бюро правової допомоги»:

21 лютого 2018 року головний спеціаліст відділу «Березанське бюро»  В.Мельніков прийняв участь в інформаційному семінарі для безробітних, які перебувають на обліку в Березанському районному центрі зайнятості на тему: «Складення резюме». Фахівець проінформував присутніх про порядок оформлення резюме, які існують види резюме, а також користуючись можливістю, розповів присутнім про систему безоплатної правової допомоги, зазначив основні завдання та форми роботи бюро, категорії осіб, які мають право на БПД. По закінченню семінару, всі присутні отримали інформаційні буклети: "Порядок отримання безоплатної вторинної правової допомоги», "Я маю право" та матеріали з інформацією про послуги та місце знаходження Березанського бюро правової допомоги.

26 лютого 2018 року, в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», начальник відділу «Березанське БПД»  провела «інформаційну хвилину» для учнів 9- х класів Березанської ЗОШ I-III ступенів на тему: «Юридична відповідальність неповнолітніх». Людмила ознайомила школярів з видами юридичної відповідальності, окрему увагу зупинила на адміністративних стягненнях та заходах впливу, які застосовують до неповнолітніх, що здійснили проступок. Розповіла про обставини, що пом’якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення. Крім цього, школярам розповіли про порядок отримання, послугах та основних завданнях системи безоплатної правової допомоги. Усім учням були роздані буклети на тему: «Твої права – твій захист. Правові орієнтири для кожної дитини», «Відповідальність неповнолітніх за кримінальні злочини» з інформацією Березанського бюро правової допомоги.

фото 13

 

26 лютого 2018 року, в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», начальник бюро  взяла участь у правовому навчанні для державних службовців, що проводилося у Березанській районній державній адміністрації.

Людмила виступила з питанням: «Децентралізації та законодавство про працю» та розповіла державним службовцям як будуть врегульовуються трудові відносини в бюджетних підприємствах, установах і організаціях при утворенні об’єднаної територіальної громади. Також, зупинила увагу присутніх на гарантіях працівників при звільненні з роботи та порядку реєстрації і перебування на обліку як безробітного, відповідно до закону України «Про зайнятість населення». Наприкінці виступу Людмила відповіла на запитання активних учасників навчання і вкотре нагадала про завдання та послуги Березанського бюро правової допомоги.

28 лютого 2018 року в рамках проекту «Я маю право» головним спеціалістом бюро проведено виїзний прийом громадян до Краснянської сільської ради Березанського району за участю начальника Березанського районного відділу ДРАЦС ГТУЮ у Миколаївській області К. Курило та начальника Березанського відділу ДВС ГТУЮ у Миколаївській області М.Грубого. Під час виїзного прийому надані індивідуальних консультацій з питань земельного законодавства, безоплатного отримання від держави у власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, порядок дій власника земельної ділянки по відношенню до орендатора у разі порушення ним умов діючого договору оренди, а також порядок стягнення заборгованості по сплаті орендної плати за її користування. Також, громадяни звертались з питань визнання батьківства та порядку внесення змін до актового запису про народження дитини та про порядок отримання БВПД. Користуючись нагодою, жителям громади та працівникам сільської ради було проінформовано про завдання бюро правової допомоги та презентовано проект «Я МАЮ ПРАВО!», роз’яснено про порядок отримання безоплатної вторинної правової допомоги, а також залишено буклети на різні правові тематики для розповсюдження серед місцевого населення.

28 лютого 2018 року начальник відділу «Березанське бюро правової допомоги»  провела лекцію для слухачів Університету третього віку на тему: «Соціальний захист пенсіонерів в Україні», яка відбулась у відділенні соціально-медичних послуг Територіального центру соціального обслуговування населення Березанського району.

фото 14

 

14 березня 2018 року, в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» головний спеціаліст бюро проінформував колектив Березанського районного центру зайнятості про новації законодавства та розповсюдив інформаційні буклети серед працівників центру зайнятості.

фото 15

Для того, щоб допомогти краще зрозуміти себе та вибрати напрямок освіти і майбутню професійну діяльність, фахівцями Березанського  бюро правової допомоги спільно з фахівцями Березанського районного центру зайнятості проводиться професійна практика, згідно проекту PROF-TEST за професією юрист для старшокласників шкіл Березанського району. Так, 14 березня 2018 року до відділу «Березанське бюро правової допомоги»  завітали 4 учні Березанської ЗОШ I-III ступенів для проходження професійної практики. Метою зустрічі було розповісти школярам про професію юриста та на прикладі діяльності Березанського бюро правової допомоги показати суть роботи юристів.

Начальник відділу Бенедюк Л.О. ознайомила школярів із Законом України «Про безоплатну правову допомогу», який визначає зміст права на безоплатну правову допомогу, порядок реалізації цього права, підстави та порядок надання безоплатної правової допомоги, державні гарантії щодо її надання. Також, Людмила розповіла учням про основні завдання Бюро правової допомоги, звернула увагу на правові послуги, що надаються фахівцями Бюро. Розповідаючи про професію юриста та основний зміст функціональних обов’язків, Людмила Бенедюк наголосила, що юрист - це професіонал, який має спеціальні правові знання, впевнений у їх святості і корисності , вміє майстерно користуватись всім юридичним інструментарієм і у якого є покликання до юриспруденції, до комунікативної сфери діяльності. Тому, той, хто сьогодні обирає свою професію, повинен реально оцінювати свої можливості та наполегливо працювати над собою. 
Наприкінці заходу учні отримали буклети з інформацією про безоплатну правову допомогу.

фото 16

15 березня 2018 року головний спеціаліст бюро прийняв участь в інформаційному семінарі для безробітних районного центру зайнятості на тему: «Використання інформаційних джерел пошуку роботи». Василь проінформував присутніх про те, які саме існують інформаційні джерела пошуку роботи, та порядок їх використання, а також користуючись можливістю, розповів присутнім про систему безоплатної правової допомоги, основні завдання та форми роботи місцевого бюро, та зазначив присутнім, які категорії осіб мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги.

По закінченню семінару розповсюджено інформаційні буклети: "Порядок отримання безоплатної вторинної правової допомоги».

«Новоодеське бюро правової допомоги»:

20 лютого 2018 року відбулося чергове засідання постійної комісії при райдержадміністрації з питань захисту прав дітей за головування керівника апарату Лунгол Г.Г., у якому також прийняв участь начальник бюро Скляров А.С.
На розгляді комісії були питання стосовно надання дозволу батькам на вчинення правочинів, що потребує нотаріального посвідчення; доцільності позбавлення батьківських прав відносно малолітніх дітей за неналежне виконання батьківських обов’язків; стану виконання батьківських обов’язків батьками відносно своїх дітей, визначення порядку побачення батька з дитиною.
Членами комісії прийнято важливі рішення з метою попередження порушення законних прав та інтересів дітей їх власними батьками.

23 лютого 2018 року начальник бюро прийняв участь у семінарі для безробітних громадян у Новоодеському районному центрі зайнятості на тему: "Легальна зайнятість". Виступ був присвячений злободенній темі: "Стягнення аліментів. Посилення відповідальності боржників". В ході заходу було висвітлено основні позиції закону щодо призначення, стягнення, відповідальності, новели законодавства, впровадженні Міністерством юстиції , які реалізуються в рамках проекту Я МАЮ ПРАВО!

02.10.2017 року до Новодеського бюро правової допомоги  звернувся громадянин М. із зверненням про надання безоплатної вторинної правової допомоги, яка полягала у встановленні факту постійного проживання на території України станом на 24.081991 року. На підставі доручення начальником бюро Андрієм Скляровим було підготовлено заяву в порядку окремого провадження та в листопаді 2017 року подано до Новоодеського районного суду Миколаївської області.24.01.2018 року заяву громадянина М. про встановлення факту, що має юридичне значення, було задоволено рішенням суду. Рішення набрало законної сили 24.02.2018 року і було надано громадянину на особистому прийомі.

 

07.12.2018 року до Новоодеського бюро правової допомоги звернувся громадянин Т. з приводу встановлення юридичного факту. В ході опрацювання документів начальником бюро було запропоновано виправити відомості у документі за допомогою адміністративної процедури, та за дорученням Центру складено заяву до Новоодеського районного відділу ДРАЦС ГТУЮ у Миколаївській області. Завдяки високому професіоналізму та людяності працівників відділу ДРАЦС, особистій участі начальника відділу Новоодеського бюро, на спільному прийомі громадянину Т. було вручено виправлений документ, а також проінформовано про ініціативи Міністерства юстиції України в галузі права.

 

«Ольшанське бюро правової допомоги»:

21 лютого 2018 року, в рамках проекту Я МАЮ ПРАВО, спеціалістом бюро проведено виїзний прийом громадян у с. Ковалівка, с. Новогригорівка та Шостаківській сільській раді Миколаївського району, разом із начальником Миколаївського районного відділу державної виконавчої служби. Під час прийому громадянам надано юридичні консультації з різноманітних питань: сплата аліментів; порядок перегляду рішення суду про сплату аліментів; виплата банківського кредиту; реєстрація земельного паю; реєстрація державного акту на земельну ділянку, вступ у право власності на спадок, встановлення втрачених документів; отримання свідоцтва про права на спадщину; відмова від частки спадщини; порядок зняття з місця реєстрації особи тощо. В приміщеннях, де було здійснено прийоми, розміщено інформаційні буклети з відомостями про Ольшанське бюро правової допомоги, інформаційні буклети загальнонаціонального проекту «Я Маю Право» та Бюлетені Міністерства юстиції України.

 

фото 17

 

 

23 лютого 2018 року здійснено прийом громадян у Нечаянській сільській раді головним спеціалістом Ольшанського бюро правової допомоги Пруткою Н. А. та головним спеціалістом відділу обслуговування громадян №2 Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва. Фахівчинею бюро в рамках прийому також було проінформовано працівників Нечаянської сільської ради та усіх присутніх громадян про роботу бюро, про категорії осіб яким надається вторинна правова допомога, про порядок призначення адвокатів тощо.

14 березня 2018 року здійснено виїзний прийом громадян у Надбузьку сільську раду. Громадян, які звернулися під час прийому, проконсультовано з питань приватизації квартири; підрахування трудового стажу; виправлення запису прізвища в трудовій книзі; перерахунку субсидії; та ін.. питань. Всім громадянам залишено інформаційні буклети.

15 березня 2018 року, в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО» відбувся прийом громадян у приміщенні Ольшанскої с/р.

16 березня 2018 року фахівчиня Ольшанського бюро здійснила виїзний прийом громадян у Михайлівську сільську раду в рамках проекту ,,Я МАЮ ПРАВО" разом із головним спеціалістом відділу обслуговування громадян №2 Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва О.Буцула.

фото 18

 Відповідно до розробленого графіку скайп-зв'язку, у тому числі з бібліотеками Новоодеського, Березанського, Миколаївського, Очаківського районів, м. Очакова та м. Миколаєва - консультації надаються кожного другого та четвертого четверга місяця починаючи з лютого 2016 року з 14:00 год. до 17:00 год.

Так, протягом звітного періоду було надано 3 скайп-консультації.

З метою покращення результативності постійно ведеться робота над розробкою і тиражуванням інформаційних буклетів, нових форм звітності з графічною та аналітичною частиною щодо функціонування та розвитку системи БПД в регіоні, розміщенням інформації на офіційному веб-сайті регіонального центру тощо.

Продовжується робота щодо розміщення стаціонарних інформаційно-новинних площадок (стендів) з інформаційними матеріалами у органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, організаціях та установах міста та області, за звітний період розміщено 2 таких стенди.

Постійно триває активна робота щодо вуличного інформування громадян та проведення інших інформаційних компаній, які проводяться під час всіх виїзних прийомів громадян, під час всіх заходів та виступів, розповсюджуються тематичні буклети, бюлетені МІн'юсту "Захищай свої права", «Я маю право!».

 

 Позитивний досвід роботи.

  

Робота із ЗМІ, радіо, телебаченням:

16.02.2018 року на офіційному веб-сайті «Влада Громадам» розміщено статтю «Безоплатна правова допомога безробітним району».

https://vladagromadam.info/info/bezoplatna-pravova-dopomoga-bezrobitnim-rajonu

16.02.2018 року на офіційному веб-сайті Куцурубської громади Очаківського району Миколаївської області «Графік роботи мобільних точок доступу до системи безплатної правової допомоги».

https://kucurubska-gromada.gov.ua/news/16-57-15-16-02-2018/

16.02.2018 року на офіційному веб-сайті Куцурубської громади Очаківського району Миколаївської області «Зустріч з працівниками системи безоплатної правової допомоги».

https://kucurubska-gromada.gov.ua/news/16-14-55-16-02-2018/

21.02.2018 року на офіційному сайті Новоодеської районної державної адміністрації розміщено статтю «Чергове засідання комісії у справах дітей Новоодеської райдержадміністрації».

http://novaodesa.mk.gov.ua/ua/news/?id=45252

03.03.2018 року на офіційному сайті Березанської районної державної адміністрації розміщено консультацію Міністра юстиції України Петренко Павла Дмитровича «Консультація на тему_Аліменти».

http://berezanka.mk.gov.ua/ua/1520080541/

03.03.2018 року на офіційному сайті Березанської районної державної адміністрації розміщено консультацію Міністра юстиції України Петренко Павла Дмитровича «Консультація на тему_Заміна товару неналежної якості».

http://berezanka.mk.gov.ua/ua/1520080541/

03.03.2018 року на офіційному сайті Березанської районної державної адміністрації розміщено консультацію Міністра юстиції України Петренко Павла Дмитровича «Консультація на тему_Реєстрація дитини після народження».

http://berezanka.mk.gov.ua/ua/1520080541/

03.03.2018 року на офіційному сайті Березанської районної державної адміністрації розміщено консультацію Міністра юстиції України Петренко Павла Дмитровича «Консультація на тему_Реєстрація_шлюбу».

http://berezanka.mk.gov.ua/ua/1520080541/

03.03.2018 року на офіційному сайті Березанської районної державної адміністрації розміщено консультацію Міністра юстиції України Петренко Павла Дмитровича «Консультація на тему_Спадщина через суд».

http://berezanka.mk.gov.ua/ua/1520080541/

03.03.2018 року на офіційному сайті Березанської районної державної адміністрації розміщено консультацію Міністра юстиції України Петренко Павла Дмитровича «Консультація на тему_Як приватизувати квартиру».

http://berezanka.mk.gov.ua/ua/1520080541/

03.03.2018 року на офіційному сайті Березанської районної державної адміністрації розміщено консультацію Міністра юстиції України Петренко Павла Дмитровича «Консультація на тему_ Заробітна плата».

http://berezanka.mk.gov.ua/ua/1520080541/

03.03.2018 року на офіційному сайті Березанської районної державної адміністрації розміщено «Технологічна картка здійснення виконавчого провадження стягнення аліментів».

http://berezanka.mk.gov.ua/ua/1520080541/

03.03.2018 року на офіційному сайті Березанської районної державної адміністрації розміщено «Буклет_Виконання рішення суду - пам'ятка для боржника».

http://berezanka.mk.gov.ua/ua/1520080541/

03.03.2018 року на офіційному сайті Березанської районної державної адміністрації розміщено «Буклет_Виконання рішення суду - пам'ятка для стягувача».

http://berezanka.mk.gov.ua/ua/1520080541/

05.03.2018 року на офіційному сайті Очаківської районної державної адміністрації розміщено консультацію Міністра юстиції України Петренко Павла Дмитровича «Одруження.Хто має право вступати в шлюб?»

http://ochakiv.mk.gov.ua/ua/1519647462/

05.03.2018 року на офіційному сайті Новоодеської районної державної адміністрації розміщено відеороліки «ЯМП» - Корупція у ВНЗ, Проект Мінюсту, Долучайтесь до національного просвітницького проекту Мінюсту "Я МАЮ ПРАВО", Антирейдерство.

http://novaodesa.mk.gov.ua/ua/1518532228/1520250302/

05.03.2018 року на офіційному сайті Новоодеської районної державної адміністрації розміщено консультацію Міністра юстиції України Петренко Павла Дмитровича «Щодо реєстрації шлюбу».

http://novaodesa.mk.gov.ua/ua/1518532228/1519234494/

12.03.2018 рокуна офіційному сайті Очаківської районної державної адміністрації розміщено консультацію Міністра юстиції України Петренко Павла Дмитровича «Чи має роботодавець при звільненні виплатити всю суму одразу?».

http://ochakiv.mk.gov.ua/ua/1519647462/

12.03.2018 року начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Вікторія Царьова, прийняла участь у прямому ефірі радіо "Миколаїв 92 FM" в програмі "На всі 100" на тему: "Особливості звільнення військовослужбовців у 2018 році. Реалізація основних соціальних гарантій та пільг учасників АТО та членів їх сімей. Частина 1."

https://www.youtube.com/watch?v=f03hpHMXdS0&feature=youtu.be

12.03.2018 року на офіційному сайті Новоодеської районної державної адміністрації розміщено консультацію Міністра юстиції України Петренко Павла Дмитровича «Щодо виплати заробітної плати».

http://novaodesa.mk.gov.ua/ua/1518532228/1519234494/

13.03.2018 року на офіційній сторінки Кризового медіа центру у Facebookрозміщено статтю «ДІТЯМ УЧАСНИКІВ АТО ПРОПОНУЮТЬ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У КОНКУРСІ ФОТОГРАФІЙ»

https://www.facebook.com/cmcnikolaev/photos/a.213777069058897.1073741828.213747032395234/434705553632713/?type=3

14.03.2018 року на ТК «Миколаїв» вийшов сюжет «Діти учасників АТО братимуть участь у конкурсі фотографій».

https://www.youtube.com/watch?v=13R4zMAFreg

14.03.2018 року на ТРК «Март» вийшов сюжет «МСН_Конкурс фотографій_14.03.2018».

https://www.youtube.com/watch?v=UrYJlU-_6Vs

14.03.2018 року на офіційному сайті незалежного інтернет-ЗМІ «0512» розміщено статтю «В Николаеве стартовал фотоконкурс «Мой папа герой - защитим Украину вместе!».

https://www.0512.com.ua/news/1979886

14.03.2018 року на офіційному сайті незалежного інтернет-ЗМІ «НикВести» розміщено статтю «На Николаевщине для детей участников АТО стартовал конкурс фотографий «Мой папа – герой».

http://nikvesti.com/news/public/126827

15.03.2018 року на офіційному сайті незалежного інтернет-ЗМІ «Корабелов.Инфо» розміщено статтю “Мій тато – герой”. Оголошено конкурс фотографій серед дітей, батьки яких є учасниками АТО».

https://korabelov.info/2018/03/76608

15.03.2018 року на офіційному сайті Вознесенської районної державної адміністрації/ Вознесенської райради розміщено статтю «Оголошено конкурс фотографій серед дітей, батьки яких є учасниками АТО «Мій тато герой – захистимо Україну разом!».

http://voznesensk.mk.gov.ua/ua/news/?id=46446

15.03.2018 року на офіційному сайті Новобузької районної державної адміністрації розміщено статтю «Оголошено конкурс фотографій серед дітей, батьки яких є учасниками АТО «Мій тато герой – захистимо Україну разом!».

http://veselinove.mk.gov.ua/ua/news/?id=46493

15.03.2018 року на офіційному сайті Березанської районної державної адміністрації розміщено статтю «Оголошено конкурс фотографій серед дітей, батьки яких є учасниками АТО «Мій тато герой – захистимо Україну разом!».

http://berezanka.mk.gov.ua/ua/news/?id=46412

15.03.2018 року на офіційному сайті Братської районної державної адміністрації розміщено статтю «Оголошено конкурс фотографій серед дітей, батьки яких є учасниками АТО «Мій тато герой – захистимо Україну разом!».

http://bratske.mk.gov.ua/ua/news/?id=46418

15.03.2018 року на офіційному сайті Єліницької районної державної адміністрації розміщено статтю «Оголошено конкурс фотографій серед дітей, батьки яких є учасниками АТО «Мій тато герой – захистимо Україну разом!».

http://elanets.mk.gov.ua/ua/news/?id=46440

15.03.2018 року на офіційному сайті Снігурівської районної державної адміністрації розміщено статтю «Оголошено конкурс фотографій серед дітей, батьки яких є учасниками АТО «Мій тато герой – захистимо Україну разом!».

http://snigurivka-rda.gov.ua/publication/4518

16.03.2018 року на офіційному сайті Веселинівської районної державної адміністрації розміщено статтю «Оголошено конкурс фотографій серед дітей, батьки яких є учасниками АТО «Мій тато герой – захистимо Україну разом!».

http://veselinove.mk.gov.ua/ua/news/?id=46493

16.03.2018 року на ТРК «НИС-ТВ» вийшов сюжет «Объектив 15 03 18В Николаеве стартовал фотоконкурс среди детей участников АТО».

https://www.youtube.com/watch?v=9CBgAF0JyHg

16.03.2018 року на офіційному сайті Новоодеської районної державної адміністрації розміщено статтю «Оголошено конкурс фотографій серед дітей, батьки яких є учасниками АТО «Мій тато герой – захистимо Україну разом!».

http://novaodesa.mk.gov.ua/ua/news/?id=46507

15.03.2018 року на офіційному сайті Врадіївської районної державної адміністрації розміщено статтю «Правова допомога».

http://vrad.mk.gov.ua/ua/575657/

   

logodagest

   

DNA 219x116

   

logo

   

ban prac

   

poryadok ocin

   

fakt-koruptsiji

   

mpk2-krest

   

ATO 1 345

   

shesterni

   

ATO

   

1pracia

   
1037088
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
117
948
2935
1028285
15571
26214
1037088

Ваш IP: 162.158.79.216
Время: 2019-09-18 02:12:13
   
© 2014 Миколаївський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua