Станом на 16.09.2019 адвокатам виплачено 7 806 936,49 грн. Кредиторська заборгованість 1 473 050,50 грн.


   

Інформація за період роботи з 18 травня по 18 червня 2018 р. Першого миколаївського місцевого центру з надання БВПД

За період з 18 травня по 18 червня 2018 р.Першим миколаївським місцевим центром з надання БВПД та бюро правової допомоги надано 833 правових роз’яснень та консультацій.

199 правових консультації надано у головному офісі місцевого центру безпосередньо, та 634 – у відділах бюро правової допомоги Першого центру (Березанське БПД – 272, Новоодеське БПД – 127, Ольшанське БПД – 109 та Очаківське БПД – 126).

За цей період прийнято 123 письмових звернень громадян про надання безоплатної вторинної правової допомоги, з них 83 - прийнято у головному офісі та 40 - у відділах бюро правової допомоги).

Протягом звітного періоду видано 93 доручення про призначення адвоката та 41 наказів на працівників центру (з них 23 наказів на працівників відділу представництва безпосередньо головного офісу Центру, та 18 наказів - на фахівців бюро правової допомоги).

18 травня, в рамках проекту "Школа права" для неповнолітніх осіб, які перебувають у Миколаївському слідчому ізоляторі, юристи Центру продовжують проводити лекції з правових питань.  Так, головний спеціаліст відділу представництва Центру Анастасія Заболотькова, разом із заступником начальника відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів Регіонального центру з надання БВПД у Миколаївській області  прочитали лекції «Виклик до слідчого, прокурора, суду» та «Подання заяви (повідомлення) про кримінальне правопорушення».

Під час проведення у Миколаївській області 19-21 травня Міжнародного фестивалю повітряних зміїв, фахівці Центру, користуючись нагодою, долучилися до цього дивовижного свята, де під час фестивалю юристи Центру інформували громадян про порядок надання первинної та вторинної правової допомоги; де можна отримати правову допомогу у Миколаївській області, роз’яснювали види правових послуг, які надає Центр, а також розповідали про загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», який проводиться з метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті.

24 травня проведено засідання конкурсної комісії конкурсу фотографій серед дітей, батьки яких є учасниками АТО «Мій тато герой – захистимо Україну разом!».
Конкурс проводився у партнерстві з всеукраїнською благодійною організацією «Ініціатива ради життя», громадською організацією «Миколаївська міська організація інвалідів війни, збройних сил та учасників бойових дій», за підтримки Миколаївського відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу», соціального партнера Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО – громадської спілки «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО «Українці-Разом» та Центральної бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва.

25 травня у Миколаївській обласній державній адміністрації, головний спеціаліст відділу правової інформації та консультації Центру прийняла участь у наданні консультацій та роз’яснень з питань правового характеру у роботі Консультаційного Центру при Миколаївській облдержадміністрації. Під час прийому звернулося дві особи, яким було надані індивідуальні консультації, а також роз’яснено порядок отримання вторинної правової допомоги та призначення безоплатного адвоката з центру.

29 травня, у  Центральній бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького підведені підсумки конкурсу фотографій та проведено церемонію нагородження «Мій тато герой – захистимо Україну разом!».

1

На конкурс було подано понад 125 фотографій, колажів, фотонарисів тощо. За учасників перших чотирьох номінацій можна було проголосувати в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л.Кропивницького, переможця п’ятої номінації визначили користувачі сайту http://pravo.nikolaev.ua/. Ним став Святослав Ямбаршев – вихованець Новоодеського ДНЗ № 1 «Світлячок». Усього за підсумками конкурсу визначено 13 переможців дошкільних та загальноосвітніх начальних закладів з м. Миколаєва та віддалених куточків Миколаївської області. Переглянути список переможців можна за посиланням https://drive.google.com/open 

30 травня, у відділі «Березанське БПД», у рамках меморандуму про співпрацю між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Координаційного центру з надання правової допомоги,  проведений особистий прийом громадян директором Першого миколаївського місцевого центру з НБВПД Олегом Матвієнко та представником Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Світланою Перебийніс.

2

На прийом звернулися дві жінки за консультаціями з питань притягнення до адміністративної відповідальності колишнього чоловіка за повторне вчинення насильства в сім'ї та притягнення його до кримінальної відповідальності за несплату аліментів більше шести місяців; з питань виконання батьком обов’язку щодо утримання дітей з інвалідністю та примусового стягнення аліментів за судовим наказом. С. Перебийніс було прийнято заяву від однієї з жінок, за якою здійснюватиметься моніторинг дотримання її прав під час найближчого судового засідання.

Насильство – злочин, порушення прав людини. Сімейне насильство тлумачиться як насильницькі й загрозливі дії, зокрема фізичне, емоційне, економічне та сексуальне насильство, у сім'ї чи інших близьких особистих стосунках, часто із залякуванням, ізолюванням і примусом щодо жертв. Саме організоване  30 травня відкрите обговорення проблеми насильства в сімї – «Open discussion: Попередження та протидія домашньому насильству» стало заходом для налагодження взаємодії та консолідації зусиль між службами в Березанському районі Миколаївської області щодо захисту від протиправних посягань члена сім'ї, з притягнення до відповідальності осіб, які вчиняють насильство, запобігання повторенню актів насильства в майбутньому та отримання правової допомоги для вирішення конкретних проблем юридичного характеру.

Відкрита дискусія відбувалась на базі Березанської центральної районної бібліотеки, учасниками якої стали: представник Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини у Миколаївській області Перебийніс С.В., директор Центру Матвієнко О.М , заступник голови Березанської райдержадміністрації із соцільних та гуманітарних питань Шипова Л.Л.; начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Першого ММЦ з НБВПД Царьова В.М., начальник Березанського бюро Бенедюк Л.О., начальник сектору превенції Березанського відділу поліції Єрошенко Н.І., т. в. о. директора Березанського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ковєнєва О.В.; начальник служби у справах дітей Березанської райдержадміністрації Заблоцька В.В., начальник Березанського районного відділу ДРАЦС ГТУЮ у Миколаївській області Курило К. А., начальник Березанського районного відділу ДВС ГТУЮ у Миколаївській області Грубий М.В. та ін. 

Під час проведення Open discussion, розглядались питання захисту Уповноваженим прав дитини та сім’ї; попередження насильства в родині, розгляд нових понять в законодавстві як «обмежувальний припис» і «терміновий заборонний припис» та їх застосування на практиці. Досить конструктивним було обговорення окремих звернень громадян з питань домашнього насильства та шляхи їх вирішення. 

Закінчився захід активним обговоренням причин домашнього насильства, а також шляхи їх усунення для боротьби із сімейним насильством в Україні. 

31 травня-01 червня в місті Херсон фахівці Центру та бюро ПД прийняли участь у дводенному тренінгу з розвитку навичок роботи (soft skills) з вразливими групами клієнтів системи безоплатної правової допомоги.

1 червня світ відзначає День захисту дітей, який має на меті привернути увагу до захисту їхніх прав. Саме тому, з нагоди святкування Дня захисту прав дітей, Перший миколаївський місцевий центр з надання БВПД спільно із студентами юридичної клініки «Ex aequo et bono» Національного університету короблебудування ім. Адм. Макарова Факультет морського права НУКпровели святкові заходи для дітлахів та відвідувачів культурно-ігрового комплексу «Дитяче містечко «Казка».

3

 Дітлахів дошкільного та молодшого шкільного віку ознайомлено з основними правами дитини, закріпленими в Конвенції ООН про права дитини.  Діти, які відвідали «Дитяче містечко «Казка» мали можливість взяти участь у конкурсі малюнків на асфальті«Україна майбутнього. Права дітей» та отримати за їх виконання подарунки та грамоти.

4

Також більш дорослі дітлахи прийняли участь у правовому квесті, під час якого виконували завдання, розв'язували правові кросворди та ребуси. Кожна команда отримала приємні подарунки та сертифікати про участь у правовому квесті.

05 червня директор Центру Олег Матвієнко прийняв участь у засіданні постійної комісії при Новоодеської РДА, під час якої розглядалось питання щодо затвердження Програми надання БПД мешканцям Новоодеського району. Олег Матвієнко акцентував увагу присутніх на необхідності впровадження на території громади Програми надання безоплатної правової допомоги, яка надасть можливість сприяти розвитку правового світогляду та суспільної активності членів місцевої громади, створенню осередків правового захисту громадян, які б підтримувалися силами місцевої громади.

Комісією було підтримано Програму надання безоплатної правової допомоги мешканцям Новоодеського району на 2018-2020 роки та винесено питання про її затвердження на сесію Новоодеської районної ради сьомого скликання.

5

08 червня депутати Новоодеської районної ради зробили ще один крок до наближення правової допомоги та правової освіти для мешканців Новоодеського району. Присутні на сесії депутати Новоодеської районної ради одноголосно прийняли Програму надання безоплатної правової допомоги мешканцям Новоодеського району на 2018-2020 роки. Прийняття програми свідчить про якісну роботу Новоодеського бюро правової допомоги Першого миколаївського місцевого центру. Люди довіряють системи БПД, та працівникам центру, вони знають що при зверненні отримають кваліфіковану правову допомогу.

В яких випадках виправдане втручання у права, гарантовані Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод? Чи підпадає конкретна справа під дію положень Конвенції та чи дотримані вимоги прийнятності скарги в Європейському суду з прав людини? Як віднайти баланс між правом на доступ до інформації та правом на захист персональних даних?

6

Ці та інші питання розглядали 6-7 червня у Львові у Школі з прав людини, участь у якому взяли фахівці Центру. (Школа з прав людини – це освітній проект, започаткований у 2017 році Координатором проектів ОБСЄ в Україні в межах проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» за підтримки Уряду Канади спільно з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, метою якого є підвищення рівня знань кожної особи з питань захисту фундаментальних прав і основоположних свобод.)

7

11 червня інтегратор Центру, головний спеціаліст відділу правової інформації та консультації, спільно з студентами практикантами 3 курсу Факультету морського права НУК, волонтерами, відвідали Миколаївський військовий госпіталь. Під час проведення заходу військовослужбовцям, які перебувають на денному стаціонарі у госпіталі, надавались роз'яснення та консультації з правових питань, щодо порядку переведення до іншої частини, порядок звільнення за станом здоров'я, виплати разової грошової допомоги в наслідок поранення тощо. Також, щоб військовослужбовці скоріше одужували, їх пригощали вітамінами та різними смаколиками.

8

12 червнядиректор Центру прийняв участь у робочої зустрічі з керівництвом Миколаївського зонального відділу військової служби правопорядку, яку проводила директор Регіонального центру з надання БВПД у Миколаївській області Наталія Гнатуша, спільно з директорами місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Результатом зустрічі стало підписання Меморандуму, метою якого є створення сприятливих умов для забезпечення надання військовослужбовцям Збройних Сил України, членам їх сімей безоплатної правової допомоги, сприяння захисту їх прав, шляхом налагодження співпраці. 

14 червня начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги, спільно із старшим дільничним офіцером поліції сектору превенції Заводського ВП, майором поліції Наталією Кругліковою, провели правове навчання для осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі та засуджених, які звільняються з місць позбавлення волі, які перебувають на обліку в секторі ювенальної пробації м. Миколаєва Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції.

 

Позитивний досвід роботи

9

До Першого миколаївського місцевого центру з надання БВПД звернулася суб’єкт відповідного права Олена Д., з питанням поновлення строків до вступу на спадщину. Для забезпечення надання безоплатної вторинної правової допомоги особі було призначено начальника відділу представництва Вікторію Пазурчик. Під час зустрічі із заявницею та на підстав наданих документів було встановлено, що син заявниці загинув під час проходження військової служби у зоні проведення антитерористичної операції у липні 2014р.у м. Шахтарськ Донецької області. Після його смерті залишилась спадщина, яка складається із ¼ частини квартири. Для отримання спадщини заявниця не мала змоги у встановлений строк звернутись із заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини, скільки, більше трьох років встановлювались обставини, щодо підтвердження смерті її сина, проводились різного роду експертизи на встановлення особи загиблого, причини смерті, інших необхідних обставин для отримання документів.

31.10.2017р. вона набула статусу члена сім’ї військовослужбовця, який загинув під час проходження військової служби. Оскільки син заявниці був зареєстрований за місцем розташування військової частини у Дніпропетровській області, в грудні 2017 року вона звернулась до приватного нотаріуса з приводу прийняття спадщини. Нотаріусом було повідомлено, що, строк для прийняття спадщини пропущений.  Таким чином, оскільки, вона заяву про прийняття спадщини після смерті померлого у липні 2014р. сина в нотаріальну контору у установлений законом строк не подала та на момент його смерті була зареєстрована не за адресою померлого, тому вважалась такою, що пропустила строк для прийняття спадщини. Фахівцем було складено позовну заяву про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, де були викладені усі обставини справи з проханням визначити заявниці додатковий строк тривалістю три місяці для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті її сина, що помер в липні 2014 року у м. Шахтарськ, Донецької області. По справі відбулось одне судове засідання, в якому було вирішено справу по суті, а саме відповідачі, які є іншими спадкоємцями - невістка та батько загиблого висловили свою згоду на поновлення терміну для заявниці, а самі заявили про те, що на спадщину не претендують.

16.04.2018 року Заводським районним судом було постановлено рішення по справі, в якому позов заявниці було задоволено, визначено заявниці додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті сина, терміном в три місяці з дня набрання рішенням законної сили. Рішення набрало законної сили та виконується.(справа№487/165/18).

Дуже поширеною є ситуація, коли у сільській місцевості люди живуть у будинках десятки років, але не мають жодних документів, які б підтверджували право власності на їхнє житло. Як наслідок виникає купа проблем, починаючи від укладення договорів з РЕСом на постачання світла, Облгазом на постачання газу, оформлення субсидії тощо, не кажучи вже про процедуру спадкування, дарування чи продажу такого будинку.

10

З такою проблемою зіткнулась і сім'я К. з одного села Березанського району Миколаївської області, які придбали будинок в квітні 1996 року у попереднього власника за договором купівлі-продажу , укладеним у простій формі – розписці. За час проживання в будинку вони провели капітальний ремонт та постійно виконували поточні ремонти, сплачували комунальні послуги, проводили заходи із землеустрою, тобто протягом більше як 20 років добросовісно, відкрито та безперервно володіли цим будинком, будь-яких вимог чи претензій до нього в зв’язку з володінням будинком ніхто не висував.
Маючи намір зареєструвати місце проживання свого сина, вони звернулись до сільської ради, але їм було відмовлено в реєстрації, на підставі того, що на домоволодіння відсутні 
документи, які підтверджують право власності.

Таку ж відмову вони отримали і в реєстраційній службі на свою заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.

З цією проблемою голова сім'ї звернувся до Березанського бюро правової допомоги , начальником відділу Людмилою Бенедюк було прийняте рішення про подачу до суду позовної заяви про визнання права власності на житло за набувальною давністю. 

Рішенням суду по справі № 469/1182/17 від 24.04.2018 року, позовні вимоги були задоволені в повному обсязі та визнано право власності за набувальною давністю на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами за громадянином К. Рішення набрало законної сили 25.05.2018 року.

 

«Березанське бюро правової допомоги»:

18 травня начальник бюро прийняла участь в урочистому заході нагородження учнів загальноосвітніх шкіл Березанського району, які зайняли призові місця в Третьому етапі всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів. Захід відбувався в Березанській райдержадміністрації, де голова Танасов Сергій Іванович вручив стипендії школярам та побажав їм успіхів в подальшому навчанні та розбудові нашої країни, привітав наставників учнів-призерів та подякував за такий внесок в науковий розвиток нашого району. Завдяки тісній співпраці зі школою, сприянню та практичній допомозі Березанського БПД, учениця Березанської ЗОШ I-III ступенів зайняла друге місце в обласній олімпіаді з правознавства. 

23 травня для осіб, які перебувають на обліку в Березанському районному центрі зайнятості, відбувся черговий семінар із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці за участю начальника бюро. Під час проведення заходу Людмила проінформувала присутніх про їх права та обов'язки, послуги які надаються службою зайнятості, розповіла про попит та пропозиції робочої сили з урахуванням професійно-кваліфікаційного рівня громадян, які перебувають на обліку у службі зайнятості. Зокрема, акцентувалася увага на державних гарантіях окремим громадянам, можливостям проходження громадських робіт та професійного навчання. Крім цього, з метою підвищення рівня правової культури, формування в громадян правосвідомості та поширення інформації про можливість отримання безоплатної правової допомоги, присутніх ознайомлено з поняттям первинної та вторинної правової допомоги та як її отримати, куди потрібно звернутися, та які категорії осіб мають право на отримання захисника за державні кошти. Під час семінару Людмила Бенедюк звернула увагу на всеукраїнський правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!». Всім присутнім були вручені буклети із контактною інформацією Березанського бюро правової допомоги. А по закінченню семінару - один учасник звернувся за консультацією до бюро.

11

29 травня проведено виїзний прийом громадян до села Матіясове Березанської селищної ради об’єднаної територіальної громади Березанського району за участю начальника бюро, начальника Березанського районного відділу ДРАЦС ГТУЮ у Миколаївській області, та начальника Березанського районного відділу ДВС ГТУЮ у Миколаївській області. Під час виїзного прийому надано 8 індивідуальних консультацій з різних питань, в приміщенні сільської ради залишено « Методичні рекомендації щодо організації надання безоплатної первинної правової допомоги органами місцевого самоврядування», інформаційні буклети у рамках проекту загальнонаціонального проекту «Я Маю Право», Бюлетні Міністерства юстиції України та інформаційні буклети правового характеру про систему безоплатної правової допомоги з питань захисту права власності; прав громадян у сфері правосуддя та інших способів і методів захисту своїх прав з контактами Бюро, плакати успішних справ системи БПД.

Університет третього віку – це безкоштовний навчальний заклад для пенсіонерів, який пропагує з користю проводити вільний час, отримати нові знання і можливість ділитись своїми, розширити коло спілкування та інтересів, це активне дозвілля, це переорієнтування людей від зневіри й самотності до взаємодопомоги, самопізнання та самореалізації. А це дає підтримку, облагороджує, спонукає до відданої роботи для інших людей. Створений на базі Територіального центру соціального обслуговування населення Березанського району Миколаївської області Університет третього віку, 30 травня 2018 року святкував свій перший «випуск». На протязі року, слухачі Університету пройшли навчання на факультеті «Культурно-просвітницький», тому урочисто отримали від начальника відділу «Березанське бюро правової допомоги»  сертифікати, які засвідчують здобуті нові знання і вміння для підвищення правової свідомості жителів Березанщини. Приємно проводити час з такими «студентами»! Бажаємо здоров’я і довгих літ життя! 

Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – «International Day for Protection of Children» ‒ прекрасне свято радості та надії.  Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще.

Користуючись нагодою, начальник бюро прийняла участь у святковому заході, приуроченому до Міжнародного Дня захисту дітей, що відбувся біля Будинку творчості смт. Березанка Миколаївської області 1 червня 2018 року.Людмила проводила правороз'яснювальну компанію серед дітей, батьків та гостей Березанщини, а також розповсюджувала друковану інформацію з переліком правових послуг, які надає Бюро із зазначенням його адреси та контактів.

В Березанському районному центрі зайнятості 6 червня відбувся семінар для безробітних громадян з орієнтації на громадські та інші роботи тимчасового характеру, на якому начальник бюро розповіла про громадські роботи, про їх суспільно-корисну спрямованість. Також, Людмила Бенедюк ознайомила присутніх з поняттям первинної та вторинної правової допомоги та як її отримати, куди потрібно звернутися, та які категорії осіб мають право на отримання захисника за державні кошти.
Під час семінару Людмила Бенедюк звернула увагу на всеукраїнський правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!». Всім присутнім були вручені буклети із контактною інформацією Березанського бюро правової допомоги.

12

7 червня начальник бюро прийняла участь у заході  у Березанському районному секторі з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України за участі начальника сектора Ходана І.В., та фахівця соціальної роботи Березанського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Кліщенко К.О., на який була запрошена молода сім'я із села Краснопілля Березанського району Миколаївської області. Родина перебуває на обліку в секторі пробації, знаходиться під супроводом соціальної служби та неодноразово зверталась до Березанського бюро правової допомоги.

13 червня відбувся виїзний прийом громадян до села Лугове Коблевської сільської ради об’єднаної територіальної громади Березанського району Миколаївської області та Коблевської сільської ради Коблевської ОТГ за участю начальника бюро Людмили Бенедюк, начальника Березанського районного відділу ДРАЦС ГТУЮ у Миколаївській області Катерини Курило та начальника Березанського районного відділу ДВС ГТУЮ у Миколаївській області Михайла Грубого.Під час виїзного прийому було надано 13 індивідуальних консультацій, працівникам сільрад надано методичні рекомендації щодо організації надання безоплатної первинної правової допомоги органами місцевого самоврядування мешканцям громади та затвердження програми з надання безоплатної правової допомоги.Усім присутнім було роз’яснено про порядок отримання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги. Також, користуючись нагодою, жителям громади презентовано проект «Я МАЮ ПРАВО!» та залишено буклети на різні правові тематики для розповсюдження серед місцевого населення.

Також 13 червня під час виїзного прийому, мобільною групою проведено інформаційну кампанію на вулицях с. Лугове Березанського району для сільських мешканців громади, щодо отримання безоплатної правової допомоги та діяльності відділу Бюро.

Під час виїзного прийому до с. Лугове, мобільна група відвідала приміщення Лугівського ФАПу, адже воно є найбільш відвідуваним в селі, поповнили інформаційний куточок ФАПу буклетами та зробили пам’ятні фото. 

Під час виїзного прийому громадян до Коблевської сільської ради Коблевської ОТГ громадянам презентовано інформаційно-новинну площадку (стенд) з інформацією щодо надання безоплатної правової допомоги, місцем знаходження та контактною інформацією бюро правової допомоги та Першого миколаївського місцевого центру з НБВПД, яка зразу ж була розміщена при вході в приміщення Коблевської сільської ради.

«Новоодеське бюро правової допомоги»:

18 травня начальником бюро, разом з співробітниками кримінально-виконавчої інспекції Новоодеського району, проведено бесіду-консультування із неповнолітнім засудженим, з метою профілактики злочинності серед неповнолітніх. Молодому громадянину роз'яснено його право на безоплатну правову допомогу, зокрема надано буклет Мін'юсту - "Захищай свої права" із адресою та контактами Бюро.

21 травня, у рамках правового марафону, приуроченого до Дня захисту дітей,  проведено навчальний урок для учнів 8-х та 9-х класів Новоодеської гуманітарної гімназії.  Школярі голосували за країни, які їм сподобались, складали тест на перевірку знань – «Основи контакту з поліцією». Переможця нагородили невеликим подарунком. Середній результат 10 балів з 20 – високий показник. Переможець набрав цілих – 16 балів.В рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», активним школярам були роздані інформаційні буклети на тему: «Захищай свої права!».

22 травня проведено навчальний урок для учнів 8-х та 9-х класів Новоодеської ЗОШ № 3. Під час заходу також всі школяри отримали інформаційні буклети на тему: «Захищай свої права!» та "Твої права - твій захист".

24 травня, в рамках проекту "Я МАЮ ПРАВО" начальником відділу "Новоодеське бюро правової допомоги"  головним спеціалістом відділу Дмитром Молчановим та державним виконавцем Новоодеського РВ ДВС ГТУЮ в Миколаївській області Антоніною Молчановою було здійснено виїзд мобільною групою до Підлісненської та Новосафронівської сільських рад. Працівникам сільради надано методичні рекомендації щодо організації надання безоплатної первинної правової допомоги органами місцевого самоврядування мешканцям громади та затвердження програми з надання безоплатної правової допомоги.Також було проінформовано про роботу бюро, про категорії осіб, яким надається вторинна правова допомога, про порядок призначення адвокатів тощо. У приміщенні сільської ради було залишено інформаційні буклети, буклети "Захищай свої права" та мотиваційний банер Системи БПД!

Також для учнів 9 класу Новсафронівської ЗОШ, під час виїзного прийому, з метою попередження злочинності серед неповнолітніх та поширення інформації про Бюро та ДВС, проведено інформаційних захід, учням роздані інформаційні буклети на тему: "Захищай свої права!"

24 травня під час здійснення виїзного прийому, мобільною групою також проведено навчальний урок для учнів 9-10 класу Підлісненської ЗОШ.

30 травня прийнято участь у черговому засіданні постійної комісії при райдержадміністрації з питань захисту прав дітей за участі керівника апарату РДА, начальника служби у справах дітей, начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації, спеціаліста відділу освіти райдержадміністрації, директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, та інших керівників районних служб. На розгляд комісії були підняті питання, стосовно: неналежного виконання батьківських обов’язків; стану виконання батьківських обов’язків батьками відносно своїх дітей, визначення порядку побачення батьків з дитиною та усунення перешкод у спілкуванні з дітьми. Членами комісії прийнято одностайно рішення: про рекомендації визначення порядку побачень дітьми, направлення повідомлення до компетентних органів про вжиття заходів у випадку злісного ухилення батьками від виконання батьківських обов’язків, про рекомендації попередження порушень батьками прав дітей життя у гідних умовах. Членами комісії проводяться постійні заходи та приймаються необхідні рішення для недопущення утисків прав та свобод дітей.

06 червня начальником бюро,  разом з начальником кримінально-виконавчої інспекції Новоодеського району проведено бесіду-консультування із неповнолітнім засудженим, з метою профілактики злочинності серед неповнолітніх. Молодому громадянину роз'яснено його право на безоплатну правову допомогу, зокрема надано буклет Мін'юсту - "Захищай свої права" із адресою та контактами Бюро.

13

 13 червеня спеціалістом бюро проведено вуличне інформування громадян у центрі міста Нова Одеса. Під час проведення інформування було поширено буклети Мін'юсту "Захищай свої права" буклети контактною інформацією Бюро.

«Ольшанське бюро правової допомоги»:

18 травня, у приміщенні Михайлівської сільської ради, в рамках проекту ,,Я МАЮ ПРАВО" було здійснено виїзний прийом громадян фахівцем 
бюро та головним спеціалістом відділу обслуговування громадян №2 Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області. Під час прийому надано консультації з питань: зміна імені; позбавлення батьківських прав; виписка особи з житла; написання розписки; медичне забезпечення особи, що є учасником АТО. Також фахівчинею бюро було проінформовано працівників Михайлівської сільської ради та усіх присутніх громадян про роботу бюро, про категорії осіб, яким надається вторинна правова допомога, про порядок призначення адвокатів тощо. У приміщенні сільської ради було залишено інформаційні буклети.

21 травня фахівець бюро провела захід для учнів 6 класу Веснянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на тему: «Мої права». Наталя ознайомила дітей з важливим документом - Конвенцією ООН про права дитини, розглянули основні права дитини, наголосивши і на обов’язках дітей в школі та вдома, визначилися з питанням, що таке право та кого ми називаємо ,,дитина". В кінці заняття учням було вручено тематичні буклети «Права дітей» з контактною інформацією Бюро та інформаційні буклети у рамках загальнонаціонального проекту «Я Маю Право»

23 травня, у приміщенні Радсадівської сільської ради, в рамках проекту "Я МАЮ ПРАВО" було здійснено виїзний прийом, під час якого було надано консультації з питань: вступ у право власності на спадок; оформлення земельної ділянки, на якій знаходиться будинок; відмова від спадщини; визнання особи недієздатною; договір дарування; отримання довіреності на представництво інтересів особи.Також фахівчинею бюро було проінформовано працівників Радсадівської сільської ради та усіх присутніх громадян про роботу бюро, про категорії осіб, яким надається вторинна правова допомога, про порядок призначення адвокатів тощо. У приміщенні сільської ради було залишено інформаційні буклети.

22 травня фахівець бюро провела захід для учнів 7 класу Кир'яківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів на тему: «Мої права».
Під час заходу Наталя також
розповіла дітям на Національну дитячу гарячу лінію, що функціонує на базі ГО ,,Ла - Страда Україна,, запроваджує консультації за європейським номером 116111.

24 травня спеціаліст бюро провела захід для учнів 7 класу Надбузької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

25 травня проведено виїзний прийом громадян до Нечаянської сільської ради. Під час прийому було проконсультовано 4 особи, які зверталися з таких питань: отримання довідки про малозабезпеченість; поняття трудового стажу; договір оренди квартири; договір купівлі-продажу будинку; зняття реєстрації місця проживання; громадські роботи.Також фахівчинею бюро було проінформовано працівників Нечаянської сільської ради та усіх присутніх громадян про роботу бюро, про категорії осіб яким надається вторинна правова допомога, про порядок призначення адвокатів тощо.У приміщенні сільської ради залишено « Методичні рекомендації щодо організації надання безоплатної первинної правової допомоги органами місцевого самоврядування», інформаційні буклети у рамках проекту загальнонаціонального проекту «Я Маю Право», інформаційні буклети правового характеру про систему безоплатної правової допомоги з питань захисту права власності; прав громадян у сфері правосуддя та інших способів і методів захисту своїх прав з контактами Бюро, плакати успішних справ системи БПД.

06 червня, у приміщенні сільського клубу с. Зелене спеціалістом бюро було проведено виїзний прийом громадян за участю заступника начальника Миколаївського районного відділу державної виконавчої служби, під час якого надано консультацію з питання вступу у право власності на спадок та написання розписки. Працівникам сільради надано методичні рекомендації щодо організації надання безоплатної первинної правової допомоги органами місцевого самоврядування мешканцям громади та затвердження програми з надання безоплатної правової допомоги. Також спеціалістами було проведено вуличне інформування жителей села, яким розповіли про роботу бюро, про порядок призначення адвокатів, про всеукраїнський проект ,,Я МАЮ ПРАВО,, та розповсюджено інформаційні буклети.

06 червня фахівцем бюро було проведено виїзні прийоми громадян у с. Петрівка, с. Карликівка, с. Зелений Яр за участю заступника начальника Миколаївського районного відділу державної виконавчої служби Шардіна Г. О. Під час прийому було прийнято 4 особи з питань: отримання субсидії; виписка особи з житла; черги спадкування; повернення грошових коштів сусіду; отримання довіреності на представництво інтересів особи.Працівникам сільрад надано методичні рекомендації щодо організації надання безоплатної первинної правової допомоги органами місцевого самоврядування мешканцям громади та затвердження програми з надання безоплатної правової допомоги.Також спеціалістами було проведено вуличне інформування жителей села, яким розповіли про роботу бюро, про порядок призначення адвокатів, про всеукраїнський проект ,»Я МАЮ ПРАВО».

13 червня спеціаліст бюро прийняла участь у семінарі для безробітних, які перебувають у Миколаївському районному центрі зайнятості, на тему: «Легальна зайнятість». Спеціаліст розповіла про порядок укладання трудового договору, переваги легальної зайнятості та інформувала про види шахрайства в Україні.

14 червня прийнято участь у семінарі "День соціального партнерства в Миколаївському РЦЗ", який проходив на базі Миколаївського районного центру зайнятості. Під час зустрічі були підняті питання щодо змін до законодавства в сфері пенсійного нарахування, збільшення пенсійного віку, зміни до порядку призначення субсидій, взаємодія державних органів з центром зайнятості та інші важливі питання.

14

«Очаківське бюро правової допомоги»:

18 травня, на базі міської бібліотеки відділу культури Очаківської міської ради відбувся тренінг «Lend_speaking» для сільських голів, старост сіл об’єднаних територіальних громад із земельного законодавства на тему: «Проблемні питання застосування земельного законодавства в Україні». У даному заході взяли участь: Макарчук Ірина – староста с. Благодатне, Чорноморська ОТГ, Покателюк Світлана – спеціаліст з питань землеупорядкування, Чорноморська сільська рада, Шустова Лариса – с. Рівне, спеціаліст з питань землеупорядкування, Чорноморська ОТГ, Мусиченко Галина – спеціаліст з питань землеупорядкування, с. Камянка, Прокудіна Любов – спеціаліст господарсько-земельного відділу, Куцурубська сільська рада, Богданова Лариса Валеріївна - спеціаліст господарсько-земельного відділу, Куцурубська ОТГ, Ільїна Марія Мирославівна - спеціаліст господарсько-земельного відділу, Куцурубська ОТГ, Камалєтдінова Ольга – начальник відділу правової роботи та роботи зі зверненнями громадян Очаківської РДА. На тренінгу розглядались актуальні питання земельної реформи: Зміни у земельному законодавстві 2018 рік. Земельна реформа: компетенція органів місцевого самоврядування з питань користування та розпорядження земельними ділянками у зв’язку з децентралізацією; повноваження сільських голів, старост сіл об’єднаних територіальних громад у сфері земельних відносин. Окремі питання реалізації права власності на земельні ділянки: проблемні питання реєстрації прав на земельну ділянку; деякі аспекти набуття права власності на безхазяйні земельні ділянки; надання земельних ділянок учасникам АТО. Договір оренди земельної ділянки: порядок укладення договору, істотні умови; порядок розірвання договору, дострокове припинення договору; пролонгація договору. Практика вирішення спірних питань у сфері земельного законодавства: досудовий порядок; судовий порядок: підсудність земельних спорів; визначення меж земельних ділянок; зміна цільового призначення земельних ділянок; самовільне заняття земельних ділянок.

Також начальник бюро презентувала «Програму надання безоплатної правової допомоги населенню Куцурубської та Чорноморської сільської ради об’єднаної територіальної громади Очаківського району Миколаївської області. Всі присутні під час тренінгу співпрацювали та активно обмінювались думками та дискутували про проблеми пов’язані із запровадженням земельної реформи. По завершенню тренінгу усім учасникам надано сертифікати. 

Також, в рамках проекту "Я маю право", усім присутнім презентовано Бюлетені Міністерства юстиції України та буклети, а також спеціально розроблені тренерським колективом методичні рекомендації «Проблемні питання застосування земельного законодавства України».

22 травня начальник бюро прийняла участь у заході щодо надання комплексу спеціальних послуг у розв’язані проблем роботи із трудовим колективом в ситуації запланованого вивільнення працівників на базі в/ч А2637 м. Очакова. Даний захід відбувався за участі працівників Очаківського міськрайонного центру зайнятості та Управління соціального захисту населення Очаківської міської ради.Під час виступу Валерія Кутюхіна розяснила порядок звільнення за п.1 ч. 1 ст. 40 КЗпПУ, а також роз’яснила, що таке первинна та вторинна правова допомога, категорії клієнтів, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, порядок її отримання. Наприкінці зустрічі учасникам було надано інформаційні буклети на тему «Порядок отримання вторинної правової допомоги» та буклети «Я маю право».

23 травня, в рамках всеукраїнського правопросвітницького проекту Я МАЮ ПРАВО головний спеціаліст бюро Лілія Таворська та начальник Очаківського міськрайонного відділу ДРАЦС - Наталія Леонова продовжили проведення Правового марафону, приуроченого до Міжнародного дня захисту дітей в Чорноморській ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів Чорноморської ОТГ Очаківського району , який був проведений з учнями 3, 4 та 7 класів. З дітьми початкової школи проведено захід в ігровій формі на тему: «Я та мої права», на якому дітей ознайомлено з їх правами, продемонстровано ілюстративний матеріал, потім малята грали в цікаву гру «Так чи ні», слухали казки і називали які права були порушені, а згодом всіх дітей було залучено до створення міні-проектів « Моя правова країна». Дітей 7-го класу ознайомлено з основними конституційними правами людини та правами дітей, а також їх обов’язками в школі та вдома, та джерелах в яких закріплені права дітей. В кінці заняття учням та вчителям було залишено тематичні буклети Бюро з контактною інформацією та інформаційні буклети у рамках загальнонаціонального проекту «Я Маю Право», для того щоб учні переглянули дану інформацію та ознайомили свої сім’ї.

15

23 – 24 травня проводилась інформаційна кампанія щодо надання безоплатної правової допомоги та всеукраїнського проекту "ЯМП" серед жителів с.Чорноморка Чорноморської ОТГ Очаківського району та с.Куцуруб Куцурубської ОТГ Очаківського району.

24 травня,в рамках всеукраїнського правопросвітницького проекту Я МАЮ ПРАВО, головний спеціаліст бюро разом із начальником Очаківського міськрайонного відділу ДРАЦС продовжили проведення Правового марафону, приуроченого до Міжнародного дня захисту дітей в Куцурубській ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка Куцурубської ОТГ Очаківського району, який був проведений з учнями 8-9 класів.Дітей ознайомлено з правопросвітницьким проектом "Я маю право!", учні повторили та закріпили основні конституційні права та обов’язки людини, поспілкувалися про права дітей, наголосивши також на обов’язках в школі та вдома.

Також 24 травня фахівець бюро здійснила виїзний прийом та провела робочу зустріч із працівниками сільської ради Куцурубської ОТГ Очаківського району Миколаївської області. Співпраця з сільським радами є дуже необхідною, адже лише співпрацюючи можна дізнатися про правові потреби громади села та вирішувати їх. Метою зустрічі також було обговорення щодо проведення спільних семінарів, круглих столів з актуальних правових питань з працівниками сільської ради Куцурубської ОТГ Очаківського району задля забезпечення доступу вразливих верств населення Куцурубської ОТГ Очаківського району до безоплатної правової допомоги.В приміщенні сільської ради залишено « Методичні рекомендації щодо організації надання безоплатної первинної правової допомоги органами місцевого самоврядування», інформаційні буклети у рамках проекту загальнонаціонального проекту «Я Маю Право» , Бюлетні Міністерства юстиції України та інформаційні буклети правового характеру про систему безоплатної правової допомоги з питань захисту права власності; прав громадян у сфері правосуддя та інших способів і методів захисту своїх прав з контактами Бюро, плакати успішних справ системи БПД.

30 травня працівники відділу «Очаківське БПД» провели робочу зустріч із заступником начальника Управління соціального захисту населення Очаківського району Миколаївської області, яка наразі проходить навчання громадських радників. Було обговорено перспективи подальшої співпраці, та головним аспектом зустрічі стало обговорення плану проведення спільних заходів для жителів Очаківського району. В приміщенні Управління соціального захисту населення Очаківського району Миколаївської області було передано тематичні буклети Бюро з контактною інформацією та інформаційні буклети у рамках загальнонаціонального проекту «Я Маю Право».

30 травня в приміщенні міської бібліотеки відбувся шостий випуск в Університеті третього віку. Студенти поважного віку отримали сертифікати про завершення навчання-протягом навчального року слухачі відвідали курс лекцій на актуальні правові питання від працівників відділу «Очаківське бюро правової допомоги. Начальник бюро – В.Кутюхіна була нагороджена грамотою за волонтерську роботу із студентами Університету третього віку, адже другий рік фахівчиня є педагогом-волонтером Територіального центру з надання соціальних послуг (соціального обслуговування) м. Очакова.

01 червня фахівець бюро прийняла участь у семінарі-лекції для осіб з інвалідністю в приміщенні Очаківського Об’єднаного Управління Пенсійного Фонду України, за участі працівників Очаківського міськрайонного центру зайнятості, начальника відділу з питань соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці Управління соціального захисту населення Очаківської міської ради, заступника начальника Очаківського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України Миколаївської області. Під час заходу Лілія нагадала присутнім про діяльність та функції відділу «Очаківське бюро правової допомоги», також спеціаліст розповіла про проект Міністерства юстиції «Я маю право» та ознайомила із інформаційним виданням «Юстиція відкрита для людей», надала відповідні буклети з детальною інформацією щодо цього проекту та інформаційні буклети з контактами бюро.

06 червня спеціалістом бюро разом із начальником Очаківського міськрайонного відділу ДРАЦС у Миколаївській області Наталією Леоновою проведено спільний прийом громадян у приміщенні Очаківського міськрайонного відділу ДРАЦС. 
Під час прийому прийнято 2 особи, яким було надано консультації з питань: порядок повторної видачі свідоцтва про народження доньки, порядок видачі свідоцтва про розірвання шлюбу; порядок приватизації житла.
Було надано інформаційні буклети у рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО» та тематичні буклети 
БПД з відомостями про відділ «Очаківське бюро правової допомоги».

13 червня проведено спільний прийом громадян у приміщенні Очаківського міськрайонного відділу ДВС, під час якого надано консультації щодо порядку встановлення факту родинних відносин, порядку оформлення самобуду, звернення стягнення на об’єкти нерухомого майна фізичної особи, порядку виконання рішення про поновлення на роботі. Усім було роздано тематичні буклети з контактною інформацією та інформаційні буклети «Я Маю Право».

14 червня, в рамках реалізації проекту Я МАЮ ПРАВО, головний спеціаліст разом із начальником Очаківського МР ВДВС ГТУЮ у Миколаївській області  здійснили виїзний прийом до села Каталине Куцурубської сільської ради ОТГ Очаківського району Миколаївської області.

15 червня, з метою виявлення правових потреб жителів громади, фахівець бюро здійснила виїзний прийом до села Іванівка Куцурубської сільської ради ОТГ Очаківського району Миколаївської області та провела робочу зустріч з в.о. старости сіл Іванівка та Яселка Наталією Лісовською. Обговорили основні правові проблеми, з якими жителі звертаються до сільської ради, та шляхи їх вирішення. Під час виїзного прийому було прийнято 5 осіб, яким надано консультації з актуальних для людей правових питань.

15 червня, під час виїзного прийому до с.Іванівка Куцурубської сільської ради ОТГ Очаківського району Миколаївської області, було проведено лекцію для студентів Університету третього віку при Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Очаківського району на теми: «Соціальний захист пенсіонерів». Під час лекції Лілія Таворська донесла до відома присутніх, якими законами України регулюється соціальний захист пенсіонерів, види пенсійних виплат, мінімальний та максимальний розміри пенсії, різницю між страховим та трудовим стажем, порядок обчислення страхового стажу, порядок обчислення розміру пенсії, умови виходу на пенсію, індексація пенсій та перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам. Студенти практично вчилися писати заяву про перерахунок пенсії до УПФ України.

 

Робота із ЗМІ, радіо, телебаченням:

18.05.2018 року на офіційному сайті Очаківської РДА розміщено статтю «Правові підстави та наслідки позбавлення батьківських прав».

http://ochakiv.mk.gov.ua/ua/news/?id=49549

18.05.2018 року на офіційному сайті Очаківської РДА розміщено статтю «Правові підстави та наслідки позбавлення батьківських прав».

http://ochakiv.mk.gov.ua/ua/1506578332/

18.05.2018 року на офіційному сайті Очаківської міської ради розміщено статтю «Правові підстави та наслідки позбавлення батьківських прав».

http://ochakiv-rada.gov.ua/index.php/200-pravovi-pidstavi-ta-naslidki-pozbavlennya-batkivskikh-prav

18.05.2018 року на офіційному сайті Новоодеської районної ради розміщено статтю «Правові підстави та наслідки позбавлення батьківських прав».

https://novodrayrada.mk.ua/povidomlennya/1106-pravovi-pidstavi-ta-naslidki-pozbavlennya-batkivskikh-prav

18.05.2018 року на офіційному сайті Березанської РДА розміщено статтю «Правові підстави та наслідки позбавлення батьківських прав».

http://berezanka.mk.gov.ua/ua/1504854374/

19.05.2018 року в Новоодеській районній газеті "Промінь" № 20 вийшла стаття щодо участі начальника Новоодеського бюро правової допомоги у засіданні "круглого столу" з нагоди Міжнародного дня боротьби за права інвалідів «У борьтьбі за кожну хвилину повноцінного життя».

https://drive.google.com/open?id=1ZamANdqNu5Bl97Yv2LMjx0wmNRvRrOYK

21.05.2018 року на офіційному сайті Миколаївської районної державної адміністрації розміщено статтю «Правова допомога безробітним».

http://mykolayiv.mk.gov.ua/ua/news/?id=49616

23.05.2018 року на офіційному сайті Миколаївської районної державної адміністрації розміщено консультацію Міністра юстиції України Петренко Павла Дмитровича «       Консультація Міністра Закордонний паспорт для дитини».

http://mykolayiv.mk.gov.ua/ua/1520342928/

23.05.2018 року на офіційному сайті Березанської РДА розміщено консультацію Міністра юстиції України Петренко Павла Дмитровича «Консультація на тему Закордонний паспорт для дитини». http://berezanka.mk.gov.ua/ua/1520080541/

23.05.2018 року на офіційному сайті Миколаївської районної державної адміністрації розміщено статтю «Правові підстави та наслідки позбавлення батьківських прав». http://mykolayiv.mk.gov.ua/ua/1520342928/

24.05.2018 року на офіційному сайті Новоодеської районної державної адміністрації розміщено консультацію Міністра юстиції України Петренко Павла Дмитровича «Закордонний паспорт для дитини». http://novaodesa.mk.gov.ua/ua/1518532228/1519234494/

28.05.2018 року на офіційному сайті самостійного Інтернет-ЗМІ «NOVA-ODESSA.INFO» розміщено статтю «8 червня депутати Новоодеської районної ради зберуться на сесію».

http://nova-odessa.info/news/3542

30.05.2018 на офіційному сайті Березанської РДА розміщено консультацію Міністра юстиції України Петренко Павла Дмитровича «Консультація на тему Арешт коштів» http://berezanka.mk.gov.ua/ua/1520080541/

30.05.2018 на офіційному сайті Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції розміщено статтю «Підсумки конкурсу фотографій «Мій тато герой – захистимо Україну разом!» на Миколаївщині».

http://dsvv.gov.ua/pres-tsentr/pidsumky-konkursu-fotohrafij-mij-tato-heroj-zahystymo-ukrajinu-razom-na-mykolajivschyni.html

30.05.2018 на офіційній сторінці «Кризовий медіа центр м. Миколаїв» розміщено статтю «У Миколаєві пройшов особливий конкурс фотографій серед дітей».

https://www.facebook.com/cmcnikolaev/posts/467279423708659

30.05.2018 на ТК «Миколаїв» у новостній стрічці вийшов сюжет «Конкурс фотографій “Мій тато герой — захистимо Україну разом”»

https://www.youtube.com/watch?v=0SWlQqdTzO0

30.05.2018 на ТК «НИС-ТВ» вийшов сюжет «Объектив 31 05 18Конкурс фотографийМой папа Герой».

https://www.youtube.com/watch?v=UAXqkREmm0s

31.05.2018 на офіційному сайті самостійного Інтернет-ЗМІ «Свідок.info» розміщено статтю ««Мой папа герой»: в Николаевепрошел фотоконкурс средидетейучастников АТО». https://svidok.info/ru/news/17720

31.05.2018 на офіційному сайті Новоодеської районної державної адміністрації розміщено консультацію Міністра юстиції України Петренко Павла Дмитровича «       Консультація –ЧужихДітейНеБуває».

http://novaodesa.mk.gov.ua/ua/1518532228/1519234494/

31.05.2018 на офіційному сайті самостійного Інтернет-ЗМІ «НикВести» розміщено статтю «В Николаевепрошел конкурс фотографий об отцах-защитникахУкраины» http://nikvesti.com/news/public/131830

31.05.2018 року на офіційному сайті самостійного Інтернет-ЗМІ «БезТабу» розміщено статтю «В Николаевепрошел конкурс фотографий об отцах-защитникахУкраины»

http://beztabu.mk.ua/index.php/ntmp/item/37460-v-nikolaeve-proshel-konkurs-fotografiy-ob-ottsah-zaschitnikah-ukrainy

31.05.2018 на офіційному сайті самостійного Інтернет-ЗМІ «НовостиНиколаева» розміщено статтю «В Николаевепрошел конкурс фотографий об отцах-защитникахУкраины»

http://nikolaevnews.com.ua/society/2018/05/31/185132.html

01.06.2018 року на офіційному сайті Новоодеської районної державної адміністрації розміщено статтю «Засідання комісії у справах дітей при райдержадміністрації».

http://novaodesa.mk.gov.ua/ua/news/?id=50196

01.06.2018 року на ТК «Сатурн» вийшов сюжет «Завершился конкурс для детейвоинов АТО «Мой папа герой - защитимУкраинувместе!»

https://www.youtube.com/watch?v=23VDRxPFRiM

04.06.2018 року на офіційному сайті Очаківської районної державної адміністрації розміщено статтю «Працевлаштування та допомога по безробіттю учасникам АТО»

http://ochakiv.mk.gov.ua/ua/1506578332/

04.06.2018 року на офіційному сайті Очаківської районної державної адміністрації розміщено статтю «Працевлаштування та допомога по безробіттю учасникам АТО».

http://ochakiv.mk.gov.ua/ua/news/?id=50277

04.06.2018 року на офіційному сайті Березанської селищної ради розміщено статтю «До уваги населення селищної ради!».

http://berezanselrada.at.ua/publ/selishhna_rada/do_uvagi_naselennja_selishhnoji_radi/1-1-0-209

04.06.2018 року на офіційному сайті Березанської районної державної адміністрації розміщено статтю «Працевлаштування та допомога по безробіттю учасникам АТО».

http://berezanka.mk.gov.ua/ua/news/?id=50260

04.06.2018 року на офіційному сайті Очаківської міської ради розміщено статтю «Працевлаштування та допомога по безробіттю учасникам АТО Як знайти роботу?»

http://ochakiv-rada.gov.ua/index.php/212-pratsevlashtuvannya-ta-dopomoga-po-bezrobittyu-uchasnikam-ato-yak-znajti-robotu

05.06.2018 року на офіційному сайті Новоодеської районної ради розміщено статтю «Триває підготовка до ХХ сесії районної ради».

https://novodrayrada.mk.ua/1121-trivae-pidgotovka-do-khkh-sesiji-rajonnoji-radi

06.06.2018 року на офіційному сайті самостійного Інтернет-ЗМІ «Город Новая Одесса» розміщено статтю «В Новоодесской РГА заседалакомиссия по деламдетей».

http://www.novaodesa.info/novosti/2362-v-novoodesskoy-rga-zasedala-komissiya-po-delam-detey.html

07.06.2018 року на офіційному сайті Очаківської міської ради розміщено статтю «Надання соціальних послуг особам з обмеженими можливостями».

http://ochakiv-rada.gov.ua/index.php/216-nadannya-sotsialnikh-poslug-osobam-z-obmezhenimi-mozhlivostyami

08.06.2018 року на офіційному сайті Новоодеської районної ради розміщено Порядок денний ХХ сесії районної ради сьомого скликання.

https://novodrayrada.mk.ua/rishennya-radi/42-proekti/proekti-rishen-xviii-sesiji-23-02-2018/1083-khviii-sesiya-proekti-2

09.06.2018 року на офіційному сайті Новоодеської районної державної адміністрації розміщено статтю «Працевлаштування та допомога по безробіттю учасникам АТО».

http://novaodesa.mk.gov.ua/ua/news/?id=50466

09.06.2018 року в Березанській районній газеті "Березань" № 23 (9518) опубліковано статтю "ведення трудовоїкнижки ФОП".

https://drive.google.com/open?id=1yBbJefX-oBjt1rTXU4UVYL97mHe66QSw

09.06.2018 року в Березанській районній газеті "Березань" № 23 (9518) опубліковано статтю "Літами мудрі- душею молоді.

https://drive.google.com/open?id=1_9YKDzykbgMs6wv9g7wsybcg0sWQ2RdS

10.06.2018 року на офіційному сайті Березанської РДА розміщено статтю «Спільні зусилля на шляху соціалізації та підтримки у вирішенні потреб молодої родини».

http://berezanka.mk.gov.ua/ua/news/?id=50528

11.06.2018 року на офіційному сайті Березанської РДА розміщено статтю «Спільні зусилля на шляху соціалізації та підтримки у вирішенні потреб молодої родини».

http://berezanka.mk.gov.ua/ua/1479373767/1487250158/1498200391/

11.06.2018 року на офіційному сайті Березанської РДА розміщено консультацію Міністра юстиції України Петренко Павла Дмитровича «Консультація на тему_Процедура реєстрації дитини після народження».

http://berezanka.mk.gov.ua/ua/1520080541/

11.06.2018 року на офіційному сайті Новоодеської районної ради розміщено статтю «На ХХ сесії районної ради».

https://novodrayrada.mk.ua/1122-na-khkh-sesiji-rajonnoji-radi

11.06.2018 року на офіційному сайті Новоодеської районної ради розміщено статтю «Рішення ХХ сесії районної ради сьомого скликання».

https://novodrayrada.mk.ua/rishennya-radi/32-7-sklikannya/1086-khi-sesiya-16-grudnya-2016-roku-9

11.06.2018 року на офіційному сайті Очаківської РДА розміщено консультацію Міністра юстиції України Петренко Павла Дмитровича «Які санкції передбачає другий пакет законів у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває ?(Консультація №39).

http://ochakiv.mk.gov.ua/ua/1519647462/

11.06.2018 на офіційному сайті Очаківської РДА розміщено консультацію Міністра юстиції України Петренко Павла Дмитровича «Чи не призведе зростання аліментів до збагачення того з батьків, з ким живе дитина? (Консультація №40).

http://ochakiv.mk.gov.ua/ua/1519647462/

12.06.2018 року на офіційному сайті Миколаївської РДА розміщено статтю «Працевлаштування та допомога по безробіттю учасникам АТО».

http://mykolayiv.mk.gov.ua/ua/1520342928/

12.06.2018 на офіційному сайті Новоодеської РДА розміщеноконсультацію Міністра юстиції України Петренко Павла Дмитровича «Реєстрації дитини після народження». http://novaodesa.mk.gov.ua/ua/1518532228/1519234494/

14.06.2018 на офіційному сайті Новоодеської РДА розміщено статтю «Пільги для донорів». http://novaodesa.mk.gov.ua/ua/news/?id=50686

14.06.2018 на офіційному сайті Очаківської міської ради закріплено банер «Пільги для донорів». http://ochakiv-rada.gov.ua/

14.06.2018 на офіційному сайті Очаківської РДА розміщено консультацію Міністра юстиції України Петренко Павла Дмитровича «Яка процедура реєстрації дитини після народження і на що треба звернути особливу увагу?(Консультація №41). http://ochakiv.mk.gov.ua/ua/1519647462/

15.06.2018 на офіційному сайті Березанської РДА розміщено статтю «Пільги для донорів». http://berezanka.mk.gov.ua/ua/1504854374/

   

logodagest

   

DNA 219x116

   

logo

   

ban prac

   

poryadok ocin

   

fakt-koruptsiji

   

mpk2-krest

   

ATO 1 345

   

shesterni

   

ATO

   

1pracia

   
1037074
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
103
948
2921
1028285
15557
26214
1037074

Ваш IP: 172.69.62.155
Время: 2019-09-18 02:10:57
   
© 2014 Миколаївський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua