Станом на 09.09.2019 адвокатам виплачено 7 806 936,49 грн. Кредиторська заборгованість відсутня.


   

Інформація за період роботи з 09 грудня 2017 р. по 18 січня 2018 р. Другого миколаївського місцевого центру з надання БВПД

ДРУГИЙ МЦ

            11 грудня співробітники Другого миколаївського місцевого центру з надання БВПД провели інформаційно-роз'яснювальний захід у Миколаївському геріатричному пансіонаті. Зокрема, присутнім було роз'яснено зміст медичної та пенсійної реформи, а також порядок отримання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги. Розповсюджено інформаційні матеріали проекту "Я МАЮ ПРАВО!" та правові буклети. Громадяни також мали можливість отримати правову консультацію від співробітників Центру.

1           12 грудня співробітники Другого миколаївського місцевого центру з надання БВПД Наталія Гнатуша та Катерина Середенко провели інтерактивний урок для учнів 7 класу ЗОШ № 35 м. Миколаєва. Школярі дізналися про шляхи запобігання насиллю та дискримінації, а також де можна отримати безоплатну правову допомогу. Серед присутніх було розповсюджено інформаційні буклети Всеукраїнського проекту "Я МАЮ ПРАВО!".

2

            12 грудня заступник директора Другого миколаївського місцевого центру з надання БВПД Наталія Гнатуша провела інтерактивну лекцію для учасників семінару в Миколаївському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. Під час заходу було розповсюджено інформаційні буклети Всеукраїнського проекту "Я МАЮ ПРАВО!".

3

13 грудня співробітники Другого миколаївського місцевого центру з надання БВПД Наталія Гнатуша та Олександр Юсупов провели вуличне інформування в селищі Засілля Вітовського району Миколаївської області. Серед мешканців було розповсюджено інформацію про порядок отримання правової допомоги, а також розповсюджено інформаційні буклети проекту "Я МАЮ ПРАВО!". Також мешканці громади мали можливість отримати юридичну консультацію від співробітників центру.

4

            В рамках Всеукраїнського проекту "Я МАЮ ПРАВО" директором Другого миколаївського місцевого центру з надання БВПД Олегом Антонцем проведено прийом громадян у Шевченківській сільській раді Вітовського району Миколаївської області. Серед присутніх було розповсюджено буклети на правову тематику, а також проекту "Я МАЮ ПРАВО".

5

15 грудня співробітники Другого миколаївського місцевого центру з надання БВПД Наталія Гнатуша та Юлія Болгак провели правопросвітницький захід у Миколаївському геріатричному пансіонаті. Присутні на заході дізналися про порядок надання первинної та вторинної правової допомоги, а також отримали правові консультації. Розповсюджено інформаційні буклети на правову тематику та матеріали Всеукраїнського проекту "Я МАЮ ПРАВО!".

6

Провідні юристи Миколаївщини обговорили дієві методи забезпечення захисту прав громадян міста. 15 грудня у бібліотеці ім. О. Гмирьова відбувся круглий стіл на тему "Забезпечення захисту прав громадян - запорука успішного розвитку держави". Організатори круглого столу: Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області Серед учасників заходу також був директор Другого миколаївського місцевого центру з надання БВПД Олег Антонець, який розповів про діяльність Центру та інформаційну роботу, яка проводиться Центром.

7

14 грудня підписано Меморандум про співпрацю між директором Другого миколаївського місцевого центру з надання БВПД Олегом Антонцем та директором Інгульського районного центру зайнятості Ольгою Кугляр у сфері надання безоплатної правової допомоги. Метою цього Меморандуму є об'єднання зусиль сторін, спрямованих на захист, дотримання та забезпечення гарантій державного захисту конституційних прав і свобод громадян, зокрема права осіб на безоплатну правову допомогу.

8

ПРАВОВИЙ ВОРКШОП ВІДБУВСЯ

Традиційно Другий миколаївський місцевий центр звітує про свою діяльність, цього разу за рік. Звітування відбулося в рамках правового воркшопу, який було реалізовано в партнерстві з Миколаївським Центром розвитку місцевого самоврядування, адже в своїй діяльності центри з надання правової допомоги в пріоритеті визначають налагодження співпраці з органами місцевого самоврядування, тому така співпраця є вкрай важливою.

Перед початком заходу, до вітального слова були запрошені:

Валентин Бойко - директор Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування;

Віктор Сандул - заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Миколаївській області;

Олег Антонець - директор Другого миколаївського місцевого центру з надання БВПД;

Роман Возняк - начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області;

Олег Соколик - начальник Управління молодіжної політики Миколаївської міської ради.

Після чого заступник директора Другого миколаївського місцевого центру з надання БВПД Наталія Гнатуша розповіла про досягнення Центру за 2017 рік.

Зважаючи на те, що одним із напрямків діяльності системи безоплатної правової допомоги є посилення правової спроможності територіальних громад, то до звітування були залучені фахівці бюро правової допомоги, а саме Баштанське (Андрощук Сергей), Березнегуватське (Василь Басько), Воскресенське (Микола Богатий), Казанківське (Євген Мороховець), Новобузьке (Анжела Лізніченко) та Снігурівське (Євген Майборода) бюро правової допомоги. Кожен з представників бюро, разом з представниками Центру, презентував успішні справи, які були актуальним для їх громад протягом року. Ми докладаємо максимально зусиль для того, аби кожна громада мала доступ до правової допомоги, а успішні практики є доказом цього.

Директор Центру Олег Антонець, презентував карту правових потреб громад, яка щоквартально розробляється фахівцями Центру та на основі яких готуються правопросвітницькі інформаційні матеріали для розповсюдження в громадах.

Цікавим було те, що участь в заході взяли параюристки Центру, які майже рік допомагають нам в здійсненні правопросвітницьких заходів. Дівчата розповіли про те, чому важливо бути параюристами та яку користь вони отримують від цього. Ця частина заходу відбулась в форматі інтерв'ю, тому всі могли задати питання та отримати відповідь.

Наприкінці заходу фахівці Центру розіграли 2 еко-торбинки з інформаційними матеріалами.

Після чого було здійснено інформаційний флеш-моб "Я МАЮ ПРАВО" на Соборній площі міста, де співробітники Центру, партнери та параюристи розповсюдили інформаційні буклети та зняли відео про те, як це відбувалось.

9

Начальниця відділу правопросвітництва Другого миколаївського місцевого центру з надання БВПД Юлія Болгак взяла участь в семінарі, який відбувся на базі Інгульського районного центру зайнятості. Під час правопросвітницького заходу присутні дізналися про: порядок надання первинної та вторинної правової допомоги; де можна отримати правову допомогу у Миколаївській області. Також учасники мали можливість отримати правову консультацію. Крім цього, Юлія Болгак розповіла про загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», який стартував з метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті.

10

21 грудня начальниця відділу правопросвітництва Другого миколаївського місцевого центру з надання БВПД Юлія Болгак відвідала семінар для людей похолого віку у відділенні Інгульського району Міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Присутнім було роз'яснено порядок надання первинної та вторинної правової допомоги, а також розповсюджено інформаційні буклети. Учасники семінару активно задавали правові питання щодо отримання субсидій, укладання договорів довічного утримання та купівлі-продажу.

11

Співробітники Другого миколаївського місцевого центру з надання БВПД Олена Заболотня та Анастасия Васенёва взяли участь у тренінгу «Захист прав шукачів притулку та біженців. Міжнародні та національні стандарти» для надавачів правової допомоги Миколаївської області. Під час заходу розглядалися питання щодо процедури визначення статусу біженців та шукачів притулку за Конвенцією про статус біженців 1951 року та Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту». Також було розглянуто особливості правового представництва шукачів притулку та оскарження рішень ДМС України щодо статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту. Тренінг проводився в рамках проекту «Посилення доступу до правосуддя шукачів притулку, мігрантів та інших вразливих груп іноземних громадян в Україні», що виконується за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

12

22 грудня співробітник Другого миколаївського місцевого центру з надання БВПД Катерина Середенко взяла участь у роботі консультаційного центру з питань організації надання безоплатної правової допомоги при Миколаївській обласній державній адміністрації. Під час заходу громадянам, які зверталися за консультацією, було роз'яснено порядок отримання первинної та вторинної правової допомоги, а також розповсюджено інформаційні буклети.

13

БЕРЕЗНЕГУВАТСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

 • 8 грудня в приміщенні Березнегуватської районної ради, в папки з поштовою кореспонденцією сільських рад району в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» заступником начальника Березнегуватського бюро правової допомоги Василь Басько розміщені матеріали на теми: «Безоплатна передача земельної ділянки», «Прийняття спадщини», «Зняття з реєстрації місця проживання» «Бюро правової допомоги: Ваш юридичний провідник» задля їх розміщення в місцях відвідування громадян, в 14-ти сільських радах району.
 • Заступником начальника Березнегуватського бюро правової допомоги Басько Василем для відвідувачів бюро правової допомоги в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» прочитана лекція на тему «Оренда земельної ділянки. Покрокова інструкція».
 • 12 грудня представник бюро прочитав лекцію на тему «Не знаєш, як оформити субсидію» для працівників районної ради та здійснив консультування двох громадян.
 • 13 грудня Василь Басько провів флеш-моб з розповсюдження буклетів на теми: «Встановлення факту належності особі правовстановлюючих документів», «Бюро правової допомоги: Ваш юридичний провідник» та інші серед мешканців смт. Березнегувате.
 • 15.12.2017 - заступник начальника Березнегуватського бюро правової допомоги Василь Басько взяв участь у черговій сесії Березнегуватської районної ради за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій.
 • Заступником начальника Березнегуватського бюро правової допомоги Басько Василем проведена робоча зустріч з Білокриницьким сільським головою Жиленко А.А., під час якої в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» роз’яснено про права громадян на безоплатну правову допомогу та за результатами зустрічі досягнуто домовленості про розповсюдження працівниками Білокриницької сільської ради серед мешканців сільської ради буклетів на теми: «Прийняття спадщини», «Позбавлення батьківських прав: підстави та порядок розгляду», «Умови призначення і виплати допомоги при народженні дитини», «Виселення з квартири без надання іншого жилого приміщення. Позбавлення особи права користування жилим приміщенням» та на іншу правову тематику.
 • 19.12.2017 - за графіком, відбулася робота дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на базі Березнегуватського районного центру зайнятості, під час якого заступник начальника Березнегуватського бюро правової допомоги Басько В.М. надав правові консультації відвідувачам центру. Також всім присутнім, в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!», прочитана лекція про права громадян на безоплатну правову допомогу та роздані інформаційні буклети.
 • 20.12.2017 - заступник начальника Березнегуватського бюро правової допомоги Басько Василь, в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!», провів семінар для працівників Березнегуватської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок на тему «Безоплатна передача земельних ділянок громадянам із земель державної і комунальної власності».
 • 22 грудня заступник начальника Березнегуватського бюро правової допомоги Василь Басько прийняв участь у черговій сесії Березнегуватської районної ради за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій.
 • 26 грудня відбулася робота дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на базі територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Березнегуватського району управління соціального захисту населення Березнегуватської райдержадміністрації, під час якого Басько В.М. надав правові консультації відвідувачам центру. За наданням первинної правової допомоги звернулось 3 клієнта. Також всім присутнім в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» прочитана лекція про порядок отримання безоплатної вторинної правової допомоги та роздані інформаційні буклети.
 • 27 грудня заступник начальника Березнегуватського бюро правової допомоги Басько Василь, в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!», провів флеш-моб з розповсюдження буклетів на теми: «Встановлення факту належності особі правовстановлюючих документів», «Бюро правової допомоги: Ваш юридичний провідник» та інші серед мешканців смт.Березнегувате.
 • 28 грудня заступник начальника Березнегуватського бюро правової допомоги Басько Василь, в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!», розмістив буклети на різну правову тематику на інформаційній стійці Березнегуватського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області.
 • 2 січня заступником начальника Березнегуватського бюро правової допомоги Василь Басько проведена робоча зустріч з Нововолодимирівським сільським головою Цацуріним В.В., під час якої в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» роз’яснено про права громадян на безоплатну правову допомогу та за результатами зустрічі досягнуто домовленості про розповсюдження працівниками Нововолодимирівської сільської ради серед мешканців сільської ради буклетів на правові теми.
 • 3 січня Басько Василем для відвідувачів бюро правової допомоги в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» прочитана лекція на тему «Позбавлення батьківських прав: підстави та порядок розгляду».
 • 4 січня заступником начальника Березнегуватського бюро правової допомоги Басько Василем, в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!», розміщені буклети на різну правову тематику в місцях відвідування громадян в органах виконавчої влади, місцевого самоврядування.
 • 9 січня заступник начальника Березнегуватського бюро правової допомоги Василь Басько, в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!», прочитав для працівників та відвідувачів Березнегуватської центральної районної бібліотеки лекцію на тему «Права громадян на безоплатну правову допомогу» та розповсюдив буклети на різну правову тематику.
 • 10 січня Басько Василь, в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!», провів флеш-моб з розповсюдження буклетів на теми: «Встановлення факту родинних відносин», «Бюро правової допомоги: Ваш юридичний провідник» та інші серед мешканців смт. Березнегувате.
 • 11 січня Басько Василем в приміщенні Березнегуватської районної ради, в папки з поштовою кореспонденцією сільських рад району, в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!», розміщені буклети на теми: «Безоплатна передача земельної ділянки», «Зняття з реєстрації місця проживання», «Бюро правової допомоги: Ваш юридичний провідник» задля їх розміщення в місцях відвідування громадян, в 14-ти сільських радах району.

14

ВОСКРЕСЕНСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

 • В рамках Всеукраїнського тижня права співробітником бюро Миколо. Богатим проведено інформаційну лекцію для учнів Лиманівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Вітовського району. Серед школярів було розповсюджено інформаційні буклети проекту "Я МАЮ ПРАВО!".
 • В Лиманівській сільській раді відбувся прийом громадян та надано правові консультації мешканцям громади з найбільш актуальних питань.
 • Фахівець Воскресенського бюро правової допомоги Микола Богатий відвідав Вітовський районний центр зайнятості, де відбувся семінар для осіб, що перебувають на обліку в Вітовському районному центрі зайнятості. Під час правопросвітницького заходу присутні дізналися про: порядок надання первинної та вторинної правової допомоги; де можна отримати правову допомогу у Миколаївській області. Також учасники мали можливість отримати консультацію від фахівця Бюро. Крім цього, Микола Богатий розповів про загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», який стартував з метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті.

15

КАЗАНКІВСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

 • Начальник відділу «Казанківське бюро правової допомоги» Євген Мороховець до Всеукраїнського тижня права та в рамках Всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» спільно з партнерами бюро – представниками Казанківського районного центру зайнятості населення, в с. Новоданилівка Казанківського району провів виїзний прийом для осіб, позбавлених волі, які вібувають покарання у Казанківській ВК-93. Цільовою аудиторією було визначено осіб, у яких закінчується термін ув'язнення. Присутніх ознайомлено із роботою системи безоплатної правової допомоги, надано індивідуальні правові консультації, поширено інформаційні буклети, листівки з контактними даними центрів та бюро.
 • 12 грудня начальник відділу «Казанківське бюро правової допомоги» Євген Мороховець до Всеукраїнського тижня права та в рамках Всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я маю право!» спільно з партнерами бюро – представниками Казанківського районного центру зайнятості населення, в с. Новоданилівка Казанківського району провів виїзний прийом для осіб, позбавлених волі, які відбувають покарання у Казанківській ВК-93. Цільовою аудиторією було визначено осіб, у яких закінчується термін ув'язнення. Присутніх ознайомлено із роботою системи безоплатної правової допомоги, надано індивідуальні правові консультації, поширено інформаційні буклети, листівки з контактними даними центрів та бюро.
 • 14 грудня головний спеціаліст відділу «Казанківське бюро правової допомоги» Інна Ликова в рамках Всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я маю право!» провела інформаційний флеш-моб бюро серед органів та установ смт Казанка.
 • 20.12.2017  головний спеціаліст відділу «Казанківське бюро правової допомоги» Інна Ликова у рамках Всеукраїнського правопросвітницього проекту «Я маю право!» прочитала лекцію на тему «Безоплатна правова допомога» на засіданні президії Казанківської районної організації ветеранів війни та праці. Також серед усіх присутніх розповсюджено інформаційні листівки та буклети правової тематики.
 • 21.12.2017  начальник відділу «Казанківське бюро правової допомоги» Євген Мороховець у рамках Всеукраїнського правопросвітницього проекту «Я маю право!» провів практикум для слухачів Університету третього віку на тему «Безоплатна правова допомога» та «Знай свої права!».
 • 27 грудня головний спеціаліст відділу «Казанківське бюро правової допомоги» Інна Ликова в рамках Всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я маю право!» провела інформаційний флеш-моб бюро серед мешканців смт Казанка, поширила інформаційні буклети: «Оформлення спадщини» та «Бюро правової допомоги: ваш юридичний провідник»
 • 28 грудня начальник відділу «Казанківське бюро правової допомоги» Євген Мороховець в рамках Всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я маю право!» провів практикум на тему: «Звернення громадян» та лекцію «Право на безоплатну правову допомогу» для слухачів Університету третього віку.
 • 3 січня головний спеціаліст відділу «Казанківське бюро правової допомоги» Інна Ликова провела спільний прийом громадян у Казанківському РВ ДВС ГТУЮ у Миколаївській області, здійснила розповсюдження інформаційних листівок проекту «Я маю право!».
 • 4 січня начальник відділу Євген Мороховець в рамках Всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я маю право!» провів лекцію «Право на безоплатну правову допомогу» та «Новації процесуального законодавства» для слухачів Університету третього віку.
 • 9 січня начальник відділу «Казанківське бюро правової допомоги» Євген Мороховець у рамках Всеукраїнського правопросвітницього проекту «Я маю право!» на виконання положень Меморандуму про співпрацю спільно з фахівцями відділу з питань пробації провів прийом громадян у Казанківському районному відділі з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України. Під час прийому було прийнято 3 осіб та надано 7 індивідуальних консультацій: порядок надання БВПД; договір купівлі –продажу нерухомого майна, спадкування за законом та за заповітом, договір дарування, та ін. Також здійснено розповсюдження інформаційних листівок проекту «Я маю право!» та тематичні буклети бюро.
 • Прочитано лекцію на тему «Безоплатна правова допомога», здійснено розповсюдження інформаційних листівок проекту «Я маю право!» та тематичні буклети бюро.
 • 11 січня головний спеціаліст Інна Ликова у рамках Всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я маю право!» провела інформаційний флеш-моб бюро серед органів та установ смт Казанка.

16

НОВОБУЗЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

 • На минулому тижні співробітники відділу "Новобузьке бюро правової допомоги" провели прийом громадян у с. Вільне Запоріжжя Новобузького району Миколаївської області. Нагадаємо, що в рамках проекту "Я МАЮ ПРАВО!" діють мобільні точки доступу до безоплатної правової допомоги. Під час прийому у сільській раді с. Вільне Запоріжжя громадянам надавались консультації з питань укладання договорів оренди земельних ділянок, оформлення земельної ділянки та багато інших. Також під час виїздів мобільної групи було розповсюджено інформаційні буклети проекту "Я МАЮ ПРАВО!" на тему захисту прав громадян.
 • 20 грудня співробітники відділу "Новобузьке бюро правової допомоги" Другого миколаївського місцевого центру з надання БВПД Анжела Лізніченко та Володимир Сухоруков провели урок права у Вільнозапоріжській ЗОШ І-ІІІ ступенів Новобузького району Миколаївської області. В рамках Всеукраїнського проекту "Я МАЮ ПРАВО!" школярам було роз'яснено права та свободи людини, а також обов'язки та відповідальність неповнолітніх. Розповсюджено інформаційні буклети про систему БПД та проекту "Я МАЮ ПРАВО!".

17

СНІГУРІВСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

 • За минулий тиждень працівниками Снігурівського бюро в рамках проекту "Я МАЮ ПРАВО!" та до "Всеукраїнського тижня права" здійснено виїзний прийом громадян в Киселівську сільську раду Снігурівського району, де було надано консультації щодо антирейдерського захоплення землі та проведено вуличне інформування громадян, розповсюджено буклети щодо проекту "Я маю право", серед працівників філії Снігурівської швейної фабрики розповсюджено листівки з контактними даними Снігурівського бюро правової допомоги та буклети на різноманітну правову тематику.
 • Протягом тижня, працівниками Снігурівського бюро в рамках проекту "Я маю право" проведено роз'яснення на теми: "Забирають бізнес? Відбирають майно", "Не знаєш, як вирішити спір?", також розповсюджено буклети на теми:"Поновлення на роботі незаконно звільненого працівника", "Зняття з реєстрації місця проживання" та "Стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати", серед працівників та відвідувачів магазину "ЕКОНОМ" ПП Дібров та ПП Кісельов, а також проінформовано населення м. Снігурівки та району про роботу та види діяльності системи безоплатної правової допомоги,розповсюджено листівки з контактними даними бюро та буклети на різноманітну правову тематику.
 • Протягом тижня, працівниками Снігурівського бюро в рамках проекту " Я маю право" проведено інформування серед працівників та відвідувачів Снігурівського відділення поштового зв'язку про роботу та види діяльності системи безоплатної правової допомоги, розповсюджено листівки з контактними даними бюро та буклети на різноманітну правову тематику.

18

Посилання на запис радіопрограми «На всі 100»:

https://www.youtube.com/watch?v=lMB-YTEhAqY&;feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=r-0ZzHmcxqs&;t=3s

Посилання на записи програми «Це вас хвилює»:

https://www.youtube.com/watch?v=8fFq2sEz0Ho

Посилання на записи програми «Новий день»:

https://www.youtube.com/watch?v=4RP18Z_AG2o

Посилання на публікації в Інтернет-виданнях:

https://korabelov.info/2017/12/66726

https://www.0512.com.ua/news/1892911

https://www.sovremennik.mk.ua/news/792-Nikolaevskie-aktivisty-snyali-video-o-pravakh-cheloveka.html

http://bashtanka.mk.gov.ua/ua/1483615442/1483615677/1513252000/

http://niklife.com.ua/focus/60387

http://desyatekvitnya.com/?p=2754

   

logodagest

   

DNA 219x116

   

logo

   

ban prac

   

poryadok ocin

   

fakt-koruptsiji

   

chesnaplatijka baner

   

mpk2-krest

   

ATO 1 345

   

shesterni

   

ATO

   

1pracia

   
1035478
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
551
774
1325
1028285
13961
26214
1035478

Ваш IP: 162.158.78.71
Время: 2019-09-16 13:34:28
   
© 2014 Миколаївський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua