Станом на 16.09.2019 адвокатам виплачено 7 806 936,49 грн. Кредиторська заборгованість 1 473 050,50 грн.


   

«Система безоплатної правової допомоги розвивається в правильному напрямку» - Інна Рафальська, голова Ради адвокатів м.Київ

Деталі

 23 вересня в Києві відбувся круглий стіл «Практична співпраця між адвокатурою і державою заради якості правової допомоги». Обговорення організоване за ініціативи Всеукраїнської громадської організації «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу» та за сприяння Міжнародного фонду «Відродження».

Серед учасників заходу були голова ГО «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу» Вікторія Мітько, голова наглядової ради ГО «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу»Ігор Свєтлічний, керівники відокремлених підрозділів ГО в м. Києві та Київській області Ганна Колесник та Юрій Березуцький, Голова Ради адвокатів м. Києва Інна Рафальська, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в м. КиєвіОксана Василяка, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Київській області Олександр Позняк, менеджер з якості, адвокат Олена Чернова, адвокати практики Києва та Київської області Катерина ВойтенкоОлександр Байдик,Олександр ШалімовСергій МітюрінАндрій ЛевковецьЮрій ГрабовськийОксана СоколовськаСвітлана ЦілуванськаЮрій СіканДмитро Титаренко та інші.

З вітальним словом виступила Вікторія Мітько, яка окреслила мету зустрічі, а саме налагодження ефективної співпраці між органами адвокатського самоврядування та системою безоплатної вторинної правової допомоги. 

Також учасники висловили свої думки щодо таких питань, як дотримання адвокатами професійної етики, складнощі, які виникають під час надання безоплатної вторинної правової допомоги, практичне застосування статті 53 Кримінального процесуального кодексу України, взаємодія із залучення правників до 8 конкурсу адвокатів, що працюють у системі БВПД, стандарти якості надання безоплатної правової допомоги.

12041034 652320098242526 1232709940 o

Голова ради адвокатів м. Києва Інна Рафальська підкреслила, що система безоплатної правової допомоги розвивається в правильному, систематизованому напрямку. Держава поклала на центри виключно функцію адміністрування. В столиці не було зафіксовано випадків втручання працівників центру в правову позицію адвокатів, які надають БВПД за контрактом. Також Інна Рафальська зазначила про необхідність об’єднання зусиль всіх адвокатів щодо належної взаємодії та реагування, коли захисник залучається в порядку статті 53 КПК України. В даному випадку об’єктивність винесення таких рішень залежить виключно від слідства та суду. Відносно стандартів якості надання БПД доповідач звернула увагу, що в усьому світі існує алгоритм оцінки надання правової допомоги. Що стосується діючих Стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги в кримінальних справах – такі стандарти, безперечно, стали основним флагманом навчання молодих адвокатів.

В своєму виступі директор Оксана Василяка зазначила, що між регіональним центром та Радою адвокатів в м. Києві існує налагоджена співпраця. Наразі є необхідність об’єднання зусиль щодо проведення інформаційно-роз`яснювальної кампанії про проведення 8 конкурсу адвокатів для надання БПД. Також директор центру висловилась щодо доцільності підписання Меморандуму про співпрацю між ВГО «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу», Радою адвокатів м. Києва та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та визначення спільних дій із забезпечення доступу громадян до послуг системи БПД.

Олександр Позняк наголосив на деяких спірних питаннях, які активно обговорюються, але фактично не мають відношення до компетенції центрів. Так, наприклад, це стосується застосування ст.53 КПК України, оскільки під час виконання окремої процесуальної дії виникає потенційний ризик порушення права на захист. Однак, центри, виконуючи ухвали суду, не мають компетенції ревізувати ці ухвали, оскільки це є виключним правом судів апеляційних та касаційних інстанцій. Задача адвоката, що продовжить захист після завершення окремої процесуальної дії, навести заперечення проти ухвали про призначення цієї дії в апеляційній або касаційній скарзі. Лише таким чином ця ухвала може бути предметом судового дослідження. На теперішній час вже існують скасовані судові вироки з мотивів порушення права на захист, в тому числі й через порушення під час призначення захисників для окремої процесуальної дії. Завдання захисника, що виконує доручення центру про участь в окремій процесуальній дії, дотриматись відпрацьованого стандарту для цієї ситуації та заявити в суді про порушення права на захист, якщо воно виникло під час окремої процесуальної дії.

12041617 652320058242530 1483115919 o 

Дуже цікаво було присутнім почути думки колег-адвокатів, які подали документи на участь у 8 конкурсі з відбору адвокатів – Ігоря Руденко та Андрія Кіченка – відносно питань, що обговорювались на круглому столі, а також відносно їх мотивації і бажання працювати по контракту з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у м. Києві.

За результатами обговорення учасники визначились щодо необхідності подальшого проведення спільних зустрічей у форматі круглих столів, оскільки це дозволить вирішувати спільні проблеми та ефективно взаємодіяти. Також присутні дійшли до висновку, що доцільно до таких зустрічей долучати представників правоохоронних та судових органів, громадських організацій.

   

logodagest

   

DNA 219x116

   

logo

   

ban prac

   

poryadok ocin

   

fakt-koruptsiji

   

chesnaplatijka baner

   

mpk2-krest

   

ATO 1 345

   

shesterni

   

ATO

   

1pracia

   
1041344
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
650
2739
7191
1028285
19827
26214
1041344

Ваш IP: 172.16.1.128
Время: 2019-09-20 15:43:13
   
© 2014 Миколаївський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua