Увага! Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області змінив адресу. Тепер ми знаходмось за адресою: вул. 5-та Слобідська, 125 (ріг вул. Скороходова). Станом на 19.11.2018 адвокатам виплачено 8 949 926,36 грн. Кредиторська заборгованість 119 577,25


   

logo openeurope

   

YMP fullsize distr

   
   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

Корисне адвокатам: калькулятор, акти і т.д  

  Advocats

   

На сайті один гість та відсутні користувачі

   

Успішна справа адвоката Олени Друкер

Суть справи

Часткове задоволення позовних вимог

Опис фабули, хід справи та результат

Адвокат Олена Друкер на підставі доручення, виданого Другим миколаївським місцевим центром з надання БВПД (далі - Центр) від 09.11.2017 № 1402-0000652, представляла інтереси громадянки К., яка звернулась стосовно складення документів процесуального характеру, представництва інтересів в суді та інших державних органах з питання стягнення заборгованості по заробітній платі, а також неперерахування в пенсійний фонд, органи соціального страхування обов’язкових виплат по зарплаті.

За суб’єктом права до якої відноситься громадка К. - інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.

Після ознайомлення з матеріалами справи, встановлено, що відповідно до                 ст. 115 КЗпП України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а у разі відсутності таких органів – представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

Проте відповідач неналежним чином виконував свої зобов’язання по виплаті заробітної плати, несвоєчасно та не в повному обсязі здійснював виплату заробітної плати позивачу.

Внаслідок незаконних дій роботодавця позивач зазнала душевних страждань, наслідком яких стало погіршення фізичного та духовного стану.

Відповідно до ст. 23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.

Крім того, відповідно до ст. 237-1 КЗпП України відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків, і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.

Розмір відшкодування моральної (немайнової) шкоди суд визначає залежно від характеру та обсягу страждань (фізичних, душевних, психічних тощо), яких зазнав позивач, характеру немайнових витрат (їх тривалості, можливості відновлення тощо) та з урахуванням інших обставин.

Адвокатом Оленою Друкер підготовлено та подано до Ленінського районного суду м. Миколаєва позовну заяву про стягнення заборгованості по заробітній платі (у розмірі 50 603 грн. 32 коп.) та моральної шкоди (у розмірі 10 000 грн.).

Адвокатом та позивачем додано до позовної заяви довідку по заробітній платі, з якої вбачається заборгованість у розмірі 50 603 грн. 32 коп..

Також адвокатом у заяві зауважено, що позивач внаслідок незаконних дій роботодавця зазнала душевних страждань, наслідком яких стало погіршення фізичного та духовного стану. На підтвердження цього додано виписний епікриз, що свідчив про загострення загального захворювання позивача в період невиплати заробітної плати, та перебування на стаціонарному лікуванні в лікарні. 27.03.2018 Ленінський районний суд м. Миколаєва, дослідивши матеріали справи та наявні докази, своїм рішенням задовольнив частково позовні вимоги, а саме вирішив стягнути з роботодавця на користь позивача заборгованість по заробітній платі за період з 01.09.2016 по 01.12.2017 в розмірі 23 931 грн. 95 коп., та компенсацію моральної шкоди в розмірі 2 500 грн. 00 коп.

   

x radio

   

DNA 219x116

   

logo

   

peremishcheni

   

banner Lawyer

   

career

   

poryadok ocin

   

fakt-koruptsiji

   

1pracia

   

mpk2-krest

   
   

ATO 1 345

   

lawer

   

ATO

   
792896
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
725
1041
2615
784318
14025
24038
792896

Ваш IP: 54.221.75.115
Время: 2018-11-20 17:49:12
   
© 2014 Миколаївський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | admin@ legalaid.gov.ua